Правили ли сте си ХИВ-тест?

  • 15 973
  • 142

Анкета

Правили ли сте тест за СПИН?

Опции:

Ако сте - защо? По конкретен повод или просто профилактично?
Ако не сте - възнамерявате ли въобще някога да се тествате? Може би сега е моментът. Изследването е бързо, анонимно, безплатно.
Виж целия пост
# 1
Ех, Лилита, много "Стани богат" гледаш  Mr. Green

Да. Правих. Като забременях ми казаха, че е към задължителните изследвания.
Резултатът беше отрицателен  Praynig
Виж целия пост
# 2
Да, през бременността. Задължително изследване.
Виж целия пост
# 3
това не се ли прави задължително от всяка бременна newsm78
Виж целия пост
# 4
Да. След като забременях GP-то ми даде няколко направления за изследвания, едно от които за ХИВ.
Виж целия пост
# 5
Два пъти. Веднъж профилактично по мое желание и веднъж задължително като забременях.
Виж целия пост
# 6
Да. два пъти - при сключване на граждански брак и задължително, като забременях.
Всяка жена, която е и майка, е правила поне веднъж такъв тест.
Виж целия пост
# 7
Да, правя си два пъти годишно - като дарявам кръв, я изследват и за това.
Виж целия пост
# 8
Да, 2 пъти.

Преди сватбата и след като забременях.
Виж целия пост
# 9
Няколко пъти съм се тествала. При всяко кръводаряване/около 6 пъти досега/ и когато забременях.
Виж целия пост
# 10
Сега от вас чувам, че тестът за СПИН бил задължителен за бременни... newsm78 Не съм си правила - нито като се омъжих, нито като забременях...
Виж целия пост
# 11
Да, правила съм. Преди 1 год. Просто профилактично.
Виж целия пост
# 12
И аз си правих като забременях.
Виж целия пост
# 13
Да, правила съм си, 2 пъти, беше в чужбина. И двата пъти беше по случай това, че бях започнала нова връзка и няколко месеца след това отидохме аз и тогавашния ми приятел (и за 2-те връзки) и си направихме тест, за да знаем чисти ли сме и дали можем да спрем да се пазим. Първият път мъжът ме накара да го направим, вторият път аз предложих и гаджето ми (сегашния ми съпруг) веднага се съгласи, сякаш само това чакаше. Въпреки, че и двата пъти бях ползвала презерватив, спомням си, че като отидох да си взема резултатите, направо тръпки ме побиха. Хич не беше ведра обстановката в чакалнята, а няма да забравя как по едно време едно момиче влезе и минути след това се чу силен плач - направо ми се подкосиха краката. Викат те по номер, влизаш и преди да ти кажат резултата, започват да те разпитват, имах чувството, за да те сплашат или и аз не знам - просто те държат в напрежение. След това ти дават резултата мнооого бавно, питат те дали имаш въпроси (аз питах, ако си болен колко време най-рано може да отчете теста, как се лекува и колко време може да се живее с болестта) и ти поднасят една купа като бонбониера да си вземеш презерватив и си тръгваш щастлив от живота. Мисля, че в България малко се говори за това и сексуалната култура на българина е изключително ниска, съдейки по това което чувам тук и там, а и във форума също. Сякаш хората си мислят, че това дали си болен е изписано на челото или пък даже си мисля, че въобще не се замислят върху проблема. Всички се пазят да не забременеят, като че ли това е най-страшното! Аз самата бях доста безгрижна, но първото от споменатите гаджета ми свали на земята като ме пита : "Е, и какво? Мислиш, че като съм студент по право не мога да съм болен от Спин? А на мен кой ми дава гаранция, че на теб ти няма нищо?"  Не е много романтично, но си струва, все пак става въпрос за живота ни. Аз бях в държава, в която има доста случаи на Спин, не знам как точно стои въпросът в България.
Мисля, че ме тестваха и като бях бременна и двата пъти. Вече не смятам да се тествам. Надявам се мъжът ми, ако реши да ми изневерява, да ползва презерватив. Вярвам, че ще го направи, по мое време го правеше.  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Не съм си правила - нито като се омъжих, нито като забременях...

ти се шегуваш Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия