профилактични ортопедични гащи

  • 5 114
  • 32
мили мами,
вие ползвате ли профилактични ортопедични гащи? колко време трябва да ги носи - през целия ден ли или само от време на време? един, два месеца? питам защото нашия ортопед е на почивка в чужбина.
благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Защо ти трябва да ги ползваш тези гащи, ако детето няма някакъв проблем. newsm78
Консултирай се първо с опртопед , като се върне, де thumbsup
Виж целия пост
# 2
те затова са профилактични - защото се ползват, когато нямаш проблем. иначе имало и лечебни.
точно ортопедът ни каза да ги ползваме, ама не каза докога, пък и аз не се сетих да питам  Embarassed
Виж целия пост
# 3
Не знам разликата м/у профилактичните и лечебните, но синът ми носеше едни, които приличаха на памперс, но от твърд дунапрен, от който крачетата постоянно стоят разтворени, като на жабче. Ортопедът му ги беше изписал. Носеше ги постоянно върху другите дрехи /но тогава беше лято/, а само при нощния сън му ги махахме. Носеше ги месец или два, вече съм забравила.
Но пък щом нямате проблем, защо ги носите!? newsm78
Виж целия пост
# 4
Казаха ли ви че имате проблем , защото на нас ортопедът ни каза че синът ми е добре но ако искаме профилактично да сме му взели. Аз обаче реших да не го мъча(разбрах че са неудобни за бебчо) след като всичко му е наред, памперса го държи разкрачен, слагам го да спи по гръб или корем не на страни, правим упражнения за разкрач. Мисля че те се презастрховат, тези гащички са за бебчета с луксация
Виж целия пост
# 5
Не става ясно от колко време ги носите и колко сте големи. Ако ортопеда ще се връща скоро ги слагай докато го питаш - все си мисля, че щом е казал да ги носите сигурно има нещо предвид. Дори и да не трябва да ги носите с нищо няма да навредят. УСПЕХ  Hug
Виж целия пост
# 6
Вики, ама разбира се - защо ще си мъчиш детето, щом нищо му няма!  Peace То колко неща могат да се правят профилактично, но децата да не са опитни зайчета!  Crossing Arms Точно се презастраховат - и нашият ортопед така направи със сина ни, а ние неопитни родители - щях да се поболея от притеснение. #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 7
Казаха ли ви че имате проблем , защото на нас ортопедът ни каза че синът ми е добре но ако искаме профилактично да сме му взели. Аз обаче реших да не го мъча(разбрах че са неудобни за бебчо) след като всичко му е наред, памперса го държи разкрачен, слагам го да спи по гръб или корем не на страни, правим упражнения за разкрач. Мисля че те се презастрховат, тези гащички са за бебчета с луксация

на мен също ми каза ортопедът ако искаме профилактично да си купим...но решихме да не мъчим детенцето и му правехме само масажите и упражненията  Peace
Виж целия пост
# 8
Щом нямате нужда от тях не ги носете.

То колко неща могат да се правят профилактично, но децата да не са опитни зайчета! 
Виж целия пост
# 9
носим ги отскоро - няколко дена. мисля за сега да стои с тях през деня, а да му ги махам нощем. предполагам, че не могат да навредят. а след нова година задължително ще питам доктора.
благодаря на всички за информацията  Grinning
Виж целия пост
# 10
Пак не каза - ЗАЩО ги носите? newsm78
Просто профилактично, така ли!? Shocked
Виж целия пост
# 11
Ами има един ортопед(много бил известен) в Пловдив(виждам 4е си оттам),който е собственик на единствената аптека в която се продавали гащите.Та той ги препоръ4вал "профилакти4но" сещаш се защо.На една мама от октомврийките това и го казала нейната педиатърка.Казала,4е найстина бил голям специалист,но напослдък не го долюбвала именно затова.Казвам каквото съм 4ула,не знам дали е истина,но от октомврийкие поне три са ходили при него и на трите така им казал "профилакти4но"
Виж целия пост
# 12
И на мен така ми казаха, но след втора консултация с друг оротпед ги изхвърлих.Не мога да си мъча така детето!!!
Хем при нас имаше и диагноза, която в последствие се оказа лъжлива и с цел, но не искам да коментирам този въпрос, защото ще трябва да си изкарам бременността в затвора за убийство!!!!
Виж целия пост
# 13
на нас ни казаха до 3 месец-профилактично
Виж целия пост
# 14
Щом ви е казано ползвайте ги
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия