кръвопревливане по време на бременност

  • 1 323
  • 3
Здравейте,мили майки. Бременна съм в 5 месец.От няколко дни съм доста притеснена,защото хемоглобинът ми е страшно нисък-74 (страдам от таласемия) и най-вероятно ще се наложи да ми преливат кръв. Sad Лежах 5 дни в Шейново заради остър пилонефрит и много вискока температура вследствие на него и там  след направени изследвания се установи,че хемоглобинът ми е толкова нисък (преди 2 месеца беше около 100).Казаха,че може да се наложат кръвопреливания и че на 2 седмици трябва да се следи полодът и кръвните показатели и ако бебето изостава и хемоглобинът още пада, ще трябва да ми прелеят кръв. Вчера бях на хематолог и той ми каза,че още преди Нова година трябва да ми се прелее, но това трябва да стане в АГ клиника. Много съм объркана и притеснена... Cry
Някоя имала ли е подобен проблем? На някоя от вас преливалили са й кръв по време на бременността и каква е процедурата точно?Как се чувствахте?
Благодаря ви! И ви желая  весели празници !  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей мила!
На мен са ми преливали кръвна плазма когато бях бременна в 8 м. Бях в АГ и ми я преливаха чрез система, като акушерката стоеше непрекъснато до мен и през 5 мин. ми мереше кръвното - предполагам е следила за реакция на организма към плазмата. Не е страшно, само внимавай да не ти объркат кръвната група, че при мен така стана и добре, че си я знаех, че се обадих.
Стискам палци всичко да е наред  bouquet
Виж целия пост
# 2
Щом се налага отиди преди Нова година. Ако е само за преливането едва ли ще те задържат в болницата. През предишната ми бременност ми преливаха плазма /не знам дали става въпрос за същото/. Просто ти пускат система и тя изтича за няколко часа.... Хемоглобина ми беше 92, бебето изоставаше, но моя случай беше съвсем различен... Не отлагай ако наистина се налага. Успех, весели празници, дано всичко е наред! Praynig
Виж целия пост
# 3
Аз също имах нисък хемоглобин по време на бременността малко под 100 а след раждането стана 70.Бабата на моя мъж е хематоложкаи искаше кръвопреливане но доктора  ми препоръча ампули желязоот които хемоглобина ми се покачи на 80.След това продължих с железни таблетки и ми слагаха ампули B12 В момента се чуствам много добре и се радвам че не ми правеха кравопреливане
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия