От каква възраст сок от цитруси?

  • 3 439
  • 32
Бебенце е на 6,5м. и не иска да пие никакви купени сокове, а сега през зимата са проблем плодовете. Ябълките вече и омръзнаха, та питането ми е мога ли да правя сок от мандарини, портокали?
Виж целия пост
# 1
след годинка
сега круши , сливи ама са зимни и .....
и виж в най- обсъжданите теми
а от мен е това
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119547.0
Виж целия пост
# 2
В ниакаъв случай не давай на толкова малко бебе цитруси да си нямаш предпразнични проблеми!Те се дават след като стане на година.Едва ли са и омръзнали ябълките, но има и други не цитрусови плодове по пазара които спокойно можеш да правиш на сок.
Виж целия пост
# 3
Цитрусови-след годинката.Аз сок не давам на малкия,а сурови плодове и зеленчуци-напр.банан,ябълка настъргана,сварена тиква,броколи и др. Peace
Виж целия пост
# 4
Аз дадох на 8 месеца някъде,но готов сок и то без да искам.Отвън си пише ябълки и моркови,а се оказа че имало и ананас,портокал...нямаше проблем,но не повторих от страх.Иначе след годинката.
Виж целия пост
# 5
На 6,5 месеца по-добре да даваш плодове.

Всъщност винаги по-добрият избор е в плода, пред сока. Заради фибрите, заради пулпа, заради по-лесно усвоимата консистенция, заради невисокото съдържание на захар, заради щадящия ефект върху зъбките и стомахчето.

Банан, ябълка, круша, авокадо...
Виж целия пост
# 6
След като навърши годинка Peace
Виж целия пост
# 7
аз сега дадох купен от портокал с морков
Виж целия пост
# 8
Простете за невежеството и за това, че не си направих труда да прочета преди да питам, но тая пуста липса на време... Иначе честно казано предпочитам да не давам от тези плодове, които сега са на пазара-вносни и като нарисувани! И друго- отдавна и давам пюре на Хип, в което има портокал и ананас "плодов десерт" (знам, че пюретата подлежат на друга преработка) и мисля, че за него няма проблем, нали?
Виж целия пост
# 9

Цитруси след годинката Peace
Виж целия пост
# 10
Цитруси след годинка  Peace.
Виж целия пост
# 11
Всички са ти писали след 1год.,но аз ще ти кажа,че давах миналата зима -на 7мес. беше Калина,и нищо й няма все още. Peace
Виж целия пост
# 12
След годинка.
Виж целия пост
# 13
Аз лично започвах да му давам цитруси след 1 годинка.
Виж целия пост
# 14
след годинка се дават цитрусите. аз тези дни ги въведох и то не на сок, а направо на парченца.
можеш да правиш сок от ябълки, круши, сини сливи. все ги има на пазара тези плодове зимата. освен това можеш да даваш и от готовите сокчета. там има много голямо разнообразие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия