ентерококи

  • 1 927
  • 4
първо ми откриха стрептокок, пих 7 дни далацин, и сега след като взеха секрет се оказа че имам масово ентерококи, лекува ли се това чудо.питам защото искам да забременея, но предполагам че с тези бактерии не е желателно
отделно чакам да се излекуват бактериите за да може да горим раничка с хпв 2 група-май се въртя в омагьосан кръг.
отчаяна съм
....
Виж целия пост
# 1
Здравей edno_momiche, не се отчайвай. Аз миналата година за период около 10 месеца бях с постоянна температура около 37,5. Не е много , но се чувствах ужасно. Случайно при профилактичен преглед при гинеколога ми намериха бетахемолитичен стрептокок. И на мен ми дадоха далацин и още един антибиотик newsm78 (забравих му името). Представяш си каква ударна доза.Sad И за мое съжаление  температурата не спадна. А лекарите казваха, че това са многоспектарни антибиотици и няма начин да не са унищожитили стрептокока. А аз се бях отчаяла, мислех си , че кой знае какво може да ми е направила тази бакетрия за 10 месеца. При следващите изследвания обаче ми намериха и клебсиела пнеумониа  Crazy(изглежда за това не ми е спадала Т). Как съм ги хванала и как така едно след друго не знам. Пих обаче и ципрофлоксацин после и след 14 дена нямаше и помен Т и разни такива бактерии.  Peace
Изглежда и при теб така се е получило - може би поради спад в имунната система след антибиотика си хванала и ентерококите след стрептокока. Лекувай ги и ще ти стискаме палци да се отървеш завинаги от тях!  Peace
Виж целия пост
# 2
Здрасти,
направо много съжалявам, защото аз съм в много сходна позиция и вече и на мен ми писна,ама много. И направо не знам какво да направя-няма ли някаква панацея  newsm78
Тъкмо днес се връщам от докторката,изписа ми една рецепта за ентерококи, но ще я започна след нова година,понеже е с антибиотици..да не си развалям празника..обаче каза,че тез бактерийки са много упорити,даже можело и до инжекции да стигнем-гентамицин,ако първия курс не помогне. Преди ектерококите лекувах гъби, които да чукна на дърво съм излекувала след последните изследвания. А всичко започна след един профилактичен преглед,понеже няколко месеца опитвахме с бебеправене и нищо. До колкото съм на ясно тези бактерии, както и последвалото редуциране на лактобацилите, водят до промяната на pH във влагалището, което води до трудно забременяване. И.........това не е всичко,сега трябва да се преборя с гадните бактерии,за да започна тепърва с ПАП 3д -именно прословутото хпв.
И направо съм толкова притеснена,че докато се опитвам да се боря с едното,другото си се развива и ..................а месеците си лелят ли,летят.
Ако можем да си помагаме, ще се радвам, макар и само духовна подкрепа  Hug
Ще следя темата и ще споделям "новини"
Между другото-пих и имунобор за подсилване на имунната система, но сега съм в почивка.
Успех Peace Hug  bouquet
Виж целия пост
# 3
Да, с бактерии не е желателно да се опитваш да забременееш. Първо трябва да ги излекуваш. Добре е да се направи тест към какъв антибиотик са чувствителни ентерококите. Тъй като от антибиотика намалява резистентността на организма към гъбички, очаквай и гъбична атака. Много гинеколози предписват поради тази причина и противогъбичен препарат (свещички), за да се избегне гъбичната инфекция.

Звучи доста страховито, но аз забременях около 2 месеца, след като си излекувах ентерококите  Laughing Самото лечение беше мисля едноседмичен курс с антибиотик (не помня името), успоредно с това лечение на гъбичките с Гино-преварил.
Виж целия пост
# 4
На мен и тест за антибиотици ми правеха и се се оказаха към доста такива резистентни. И на мен ми предписаха свещечки-полижинакс, но антибиотика не мога да разчета от рецептата,а ще ги купувам другата седмица, но пак така пише-7 дневен курс.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия