Папагали

  • 11 647
  • 15
Да си поговорим за тези мили животни. Аз имам вече почти от седмица Фишер(ова) неразделка. Много е страхлив обаче. На 3 месеца е само. Чудя се, дали някога ще мога да го погаля. Сега го гледам как спи и ми е толкова миличък.  Hug

Някой друг има ли опит с папагалите?




ПС: По-късно ще сложа и снимка.  Wink
Виж целия пост
# 1
Ах, тези мили врещящи същественца.
Гледаме папагали и канарчета поне од 16 години, винаги е имало пернати у дома. Харесвам ги, но не им отделям толкова време колкото на кучето, или на рибките, които мога да гледам с часове.
Пиленцата са готини същества, но неразделките са огромни разбойници. Трябва да са ти чифт... взе му му раазнополово дугарче. Тогава може да се наслаждаваш на тяхната обич, целувки, пощене, прегръщане, секс, но и цигански снадали с бой:)
Много важно нещо за неразделките /поне за моите/ ядат непрекъснато... никое друго пиле не е яло токова много! И са ужасно креливи... ей, направо могат да ти скъсат нервите, защото не пеят, а вряскат:) Но иначе са мили същества и продължавам да си ги гледам, въпреки, че честичко си мисля как да ги сложа на шиш, заради шума:)
Виж целия пост
# 2
Аз имам 2 вълнисти папагала-момиченце и момченце.Подари ми ги един приятел,само защото съм споменала,че искам някакви пиленца,та не бях много подготвена за тях.В интернет прочетох каквото ми трябваше за отглеждането им,а именно:
Пилетата трябва да имат удобна и просторна клетка,която да не е претрупана с папагалски играчки.Задължителни са хранилките и ако пиленцата са две е по-хубаво и хранилките да са две.Също задължителни са кутииките за вода /можеш да капваш малко лимонов сок в нея/.Други необходими неща са-люлчица и дрънкулка със звънче.Тези играчки са достатъчни.
В клетката трябва да има камък да си острят клюновете в него-можеш да вземеш от улицата,но за препоръчване го извари на 100 градуса преди да им го сложиш,купичка с пясък /продават специален в магазините Метро/,който е полезен за храносмилането и го ядат и креда-и нея я гризат и си набавят калции.
Забравих-на клетката трябва да има няколко степенки-едни пръчици,върху които кацат пиленцата.Можеш лятото,когато се проветрява,да натриваш въпросните пръчици с газ-тя е полезна за перата на пилетата и като кацат на тях крачетата им се омазват и чешайки се,натриват газта по перата си.
Не е хубаво да местиш клетката от стая в стая.Сложи ги някъде и не ги мърдай.Не трябва да е нито много топло,нито студено.Пази пилето от течение.
Набави си пластмасово легенче,което да стои под клетката,така че обелките от зрънцата да падат в нея,също парче плътен тъмен плат,с който да ги покриваш,когато искаш да пазят тишийна-те спят на тъмно.Също може да се направи прозрачна мрежа за около клетката,така че да не пада боклук около нея.
Храна продават готова по зоо-магазините.Препоръчвам чужда,защото няколко пъти попадам на българска храна с изтекла годност и пилетата не я ядат.Явно не се търгува добре и застоява.Купувай и кракери-пръчки,покрити със зрънца,които се закачат от вътрешната страна на клетката-много я обичат.Има различни кракери-за цвят на перата,енергиини,в протеини-сменяй ги.
Пиленцата са страхливи,но свикват.В началото ще изпада в паника като бръкнеш за нещо в клетката,но ще свикне.Спирай се пред клетката когато можеш и му говори да свикне и с образа ти.След време можеш да почнеш да го учиш да каца на ръката ти.Остави го 1 ден да гладува,сложи си семенца в шепата и я пъхни в клетката.Трябва търпение.Не мръдай и му говори.Все някога ще се престраши и ще дойде.Моите пилета вече свикнаха.Кацат и двамата и ядат като изтукани от ръката ми.Чувството е невероятно.Понякога подавам пръст в клетката и женската ми гризе ноктите и си играе.Допирала съм си и устата и идва да ме "целува".Женските са по-смели от мъжките.
Успех!!!
Виж целия пост
# 3
Ах, тези мили врещящи същественца.
Гледаме папагали и канарчета поне од 16 години, винаги е имало пернати у дома. Харесвам ги, но не им отделям толкова време колкото на кучето, или на рибките, които мога да гледам с часове.
Пиленцата са готини същества, но неразделките са огромни разбойници. Трябва да са ти чифт... взе му му раазнополово дугарче. Тогава може да се наслаждаваш на тяхната обич, целувки, пощене, прегръщане, секс, но и цигански снадали с бой:)
Много важно нещо за неразделките /поне за моите/ ядат непрекъснато... никое друго пиле не е яло токова много! И са ужасно креливи... ей, направо могат да ти скъсат нервите, защото не пеят, а вряскат:) Но иначе са мили същества и продължавам да си ги гледам, въпреки, че честичко си мисля как да ги сложа на шиш, заради шума:)


Ох, все едно описа моята неразделка.  ooooh!  Постоянно яде, мели нещо. Всяка сутрин като се разпищи ми иде да я изтряскам през терасата заедно с клетката. В момента съм сложила върху клетката един юрган, защото ми писна да вряка.  Tired  Понякога ми е толкова миличко, а понякога едва се стискам да не го ударя с нещо  Embarassed
Виж целия пост
# 4
мnого обичам птиците, най много от всички животни
и всеки път, когато попадна в някой зоопарк решавам, че като се прибера ще си купим папагал. Много ми харесват, но не знам дали ще се справим с отглеждането.
ще пуснете ли снимки на вашите?

Този е от Барселона. Там по дърветата папагалите са като нашите врабчета.
Виж целия пост
# 5
Miracle_girl, ето някой, койъто ме разбира:) Обичм живяотните, биолог съм по образование, но вече иам богата колекция от идеи какво да им се случи на пиленцата, ако не престанат да врещат в 7 сутринта:)
Иначе едно съветче за гледащите канарчета - давайте им мед в малка хранилчица, НО мноооого внимавайте, защото а обикновено си сътворявам малък мравуняк около клетката:) Успех с пиленцата и дано са ви по-възпитани от нашите неразделки.
Miracle_girl, нали не ти е само животинчето, вземи у другарче:) тогава хем ще се кефиш на любовните им изпълнения /наитина са много нежни един към друг/, хем ще ти врещи двойно smile3532
Виж целия пост
# 6
Miracle_girl, ето някой, койъто ме разбира:) Обичм живяотните, биолог съм по образование, но вече иам богата колекция от идеи какво да им се случи на пиленцата, ако не престанат да врещат в 7 сутринта:)
Иначе едно съветче за гледащите канарчета - давайте им мед в малка хранилчица, НО мноооого внимавайте, защото а обикновено си сътворявам малък мравуняк около клетката:) Успех с пиленцата и дано са ви по-възпитани от нашите неразделки.
Miracle_girl, нали не ти е само животинчето, вземи у другарче:) тогава хем ще се кефиш на любовните им изпълнения /наитина са много нежни един към друг/, хем ще ти врещи двойно smile3532



Аз имам куче, хъски. Но то не живее в нас. А за другарче на моя папагал...
Няма сила, която да ме накара да го направя. По-скоро ще изхвърля това, отколкото да ми станат 2. Че и ще вряскат постоянно. А колкото до любовните ласки. Братовчедка ми има също неразделка. Ще ходим у тях "на флирт".  Joy
Виж целия пост
# 7
 luvbed Simple Smile))

Извинявам се, че се отклонихме от темата, ако имаш въпросчета относно гледането му, и разбира се, ако можем да ти помогнем, казвай:)
Най-важното за пилетата е да имат храна, достатъчно зрънца, семки, нарязани плодове, избягвай да му даваш зеленчуци купени от магазина /нитратите ги убиват по-лесно, отколкото нас/, тебешир и прясна водичка.
Полезно инфо: сложи им "гащи"Simple Smile това е нещо, с която се облича клетката отдолу, за да не хвърлят люспи из цялата къща.
Сложи му звънче /което моите не мирясват докато не откачт и не започнат да го подхвърлят из клетакта/, огледалце, щом като е самичко, и някаква люлка, и много внимавай с какво ги покриваш, защото гадинките винаги успяват да го разкъсат. Едно мое откритие - пилетата не са далтонисти. Щом ги покрия с нещо, което има бродирани червени конци винаги разплитат червения конец /нищо, че има и други цветове/. Веднъж бях оставила кутийка с патрони д клетката,като ги видях как нападат всичко си представих какво ли ще стане, ако стигнат до барута smile3532
Виж целия пост
# 8
Благодаря за отзивчивостта. Иска ми се моето пиленце да свикне по-бързо с мен. Вече седмица е вкъщи. Знам, че  това изисква време, но се чудя как да намаля това време.
Иначе моето си има "гащи", 2 пръчки, люлка, хранилка и поилка.
Чудя се, дали ще му навреди, ако му дам ябълка. И с кората ли да му я дам? Какви плодове обичат тези животинки. Относно огледалцето... още утре ще отида до зоомагазина и ще му купя. Може някоя и друга глезотийка да му взема.
Виж целия пост
# 9
Няма за какво, но забравих да спомена нещо... Неразделките са пилета със сравнително силни човки, не като на вълнистите папагалчета, и хапането много, ама много боли! И пуска кръв и не е много желателно... нали не си бременна и нямам бебе в стаятас  пилето?
Ябълка, да можеш без никакви грижи, с кора, без кора, както ти харесва, но не я слагай в хранилката, защото до 2 мин. ще е на земята, няма какво да се хабиш. Направо сложи по-големи парчета и то ще си гризе. Аз им давам предимно ябълка, обелки от краставица, зеленце. Сега се етих, че като заместител на тебешира може да сложиш изсушени и стрити черупки от яйца.
И пак ти казвзвам, врякат, но неаразделките живеят по-добре по двойки. Помисли си  bouquet
Виж целия пост
# 10
От 2 дена съм в потрес направо.
Майка ми пуснала папагалчето и то взело, че се паникьосало от свободата. Почнало да се блъска в тавана. И накрая паднало с обърнати крака нагоре, като умряло. Майка ми го върнала в клетката обратно. Изглеждало сякаш всеки момент ще умре. След това ми се обади и аз си дойдох. Заведохме го на лекар. Оказа се, че имало сътресение на мозака. Дадоха ни едно лекарство. Ту живваше малко, ту ставаше много оклюман - все едно всеки момент ще умре. Даже вече го бях отписала. На другия ден обаче се пооправи. И сега днес вече си е направо пушка. Вряка си както преди, че и двойно повече.
Виж целия пост
# 11
Като говорим за папагали?!!!
Аз имам папагали вече 7 години,и все едно и също.Казват се Коко и Сиси.Породата им е Валнисти папагали,което подсказва,че са много кресливи и знаят само да дардорят!!! #Cussing outА това понякога може да искара човек изван контрол.
през тези всички години се опитах да ги опитомя,ама нищо такова!И се чудя защо?
 PraynigМоля Ви се помогнете ми,които разбира от Валнисти папагали.Аз много искам да не се плашат от мен,защото ги обичам и като ги видя как бягат от мен и ми става гадно.
Виж целия пост
# 12
Ех,тези крехки саздания!
Отглеждам валнисти папагалчета от 6 години,мъжко и женско(Чочо и Мими).много са сладки,обаче имам малак проблем-не мога да ги опитомя! newsm78Отделям нужното време,говоря им,не сам ги лишила от нищо,ама те са все едни страхливи.Признавам си,че понякога ми надуват главата с техните странни звуци и ми иде да им залепя човките с вазможно най-здравото лепилоjavascript:void(0);
smile3516,но вапреки това аз много искам да премахна тоя техен страх!!!
знам ,че за тях изисква доста време да свикнат с хората,ама пак цели 6 години без резолтат!!!!
javascript:void(0);
smile3518
Хора в беззидходица сам,моля Ви даите ми някои савети които 6те ми помогнат!!!javascript:void(0);
Weary
Виж целия пост
# 13
Здравейте, търсих информация за папагалите и попаднах на темата. ще съм благодарна на всеки, който може да сподели личен опит   bouquet
Дъщеря ми, на 7г. иска да и вземем папагали (никога не сме гледали дом.любимец). Нямам идея  към какъв вид точно да се насочим, къде да сложим клетката, какви грижи изискват (прочетох горните мнения), въобще дали е подходящо животинче за малко дете.
Виж целия пост
# 14
От днес и ние имаме двойка вълнисти папагали.Много са сладки, половинката ги донесе преди няколко часа, каза че продавачите в магазина са му предложили точно тези два, защото са двойка от много време.Постоянно се прегръщат, много са мили.Засега в клетката има две пръчки, хранилки и поилка, нямаме къпалня, защото в момента не е имало.Интересува ме колко често им се сменя храната, чисти клетката...? newsm78Общо взето всичко важно.
Чувала съм че не е хубаво да има птици при малко дете, но дали е вярно? newsm78Все пак те са тук в хола, а ние си спим в спалнята.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия