При варицелата...

  • 2 927
  • 19
Момичета, сори, знам че имаше много теми за варицелата, но търсачката ми не работи, а и ползвам чужд комп. Simple Smile
Питането ми е при варицела можеше ли да се къпем, или само с мокра кърпа да минавам тялото. Спомням си че бях чела разни работи в по-старите теми, ама ей сега ни е на дневен ред.
Празниците ще ги караме със шарка, днес ни излезе сефте пъпката. В градината карантината се точи повече от месец, ние сме последните оцелели. Simple Smile Поне така и така сме у дома за празниците, няма да изпускаме ходенето на градина. Simple Smile

И колко дни се седеше в къщи със шарката, някой ще и подскаже ли, да се подготвя. Simple Smile

Весели празници. Утре Коледа. И подаръци.  Laughing
Виж целия пост
# 1
Смартче,всички доктори ще ти кажат,че не трябва да къпеш детето.
Аз обаче не послушах този съвет и когато синът ми беше с варицела го къпех всеки ден,та и по два пъти с антибактериален сапун.След това го обтривах с ментолов спирт-пъпчица по пъпчица и после с пудричка май немибацин.Много се чешеше и ревеше и само къпането го облекчаваше.Май по-старите и консервативни доктори не разрешават къпане и има нови схващания по въпроса.
Колко дни се седи,...ами не помня вече,отдавна беше-преди 6 години.
До оздравявате бързичко!И да цункаш Теди!
Виж целия пост
# 2
Оо, Нелка, благодарско.
Ние засега сме само с една пъпка. Ще видя дали ще се чеше много. Купих днес да имаме ментолов спирт и пудра (Топоцин ми даде момчето в аптеката), да има превантивно, че нали са празници. Аз лесно съм ги изкарвала шарките, дано и Теди-то така. Той толкова устиска, всички деца в градината минаха, той последен се опъпчи. Дано с малко пъпки ни се размине.

И да я пишем тази шарка преболедувана. Simple Smile)

Поздрави на фемили-то ви.

Ели
Виж целия пост
# 3
SmaRt , съжалявам за "подаръка" за Коледа и искренно ти пожелавам да минете леко. Peace
 Карантината при варицелата е 9 дена.  Peace За къпането, незам какво да ти кажа- аз не съм ги къпала Shocked
Но с риск да предизвикам спорове, бих те посъветвала да мажеш пъпките с фуксин. Веднага, след, като избие, с клечка за уши я цапваш и тя завяхва. Peace

Стискам палци да мине леко thumbsup
Виж целия пост
# 4
Здрасти "колежке"!

В абсолютно същото положение съм - във вторник сина ми се върна от училище с температура и го болеше глава. Още същия ден избиха първите пъпчици. Та и той е на този хал. Но не пиша заради това, а да кажа, че за да не го сърби по лицето и да му остават белези от махането на струповете, ми препоръчаха в аптеката да го мажа с Камистад - това е гелче което препоръчват тук в Чехия за мазане на венците на бебетата при никнене на зъби. То обезчувствява веднага и облекчава сърбежа за 3-4 часа. Моят син за сега кара доста леко(даже съм учудена). Дано и вие да сте така!   bouquet
Виж целия пост
# 5
E-хеее, събрахме се.  Laughing

При нас карантината в градината е от толкова отдавна, само той остана, та вече се бях подготвила. И често казано мисля си така си е добре, защото така и така сме две седмици ваканция от градината. И ще седя с него вкъщи, че иначе трябваше допълнително време да търсим. Пък и да отсъства от градината - много вътрешно го приема, няма такъв фен като него там. Simple Smile

Ще питам утре в аптеката и за други лекове, но ще изчакам да избият и пъпките. Колкото аз прочетох може и с три пъпки да минем, ама може и със 103, та да сме подготвени.

Тая Коледа ще я запомним със сигурност.   Grinning
Виж целия пост
# 6
Аз чакам, кога и малкия ще го налегне. Наистина "весела" Коледа Simple Smile Hug
Виж целия пост
# 7
Едно другарче от градината и майка му и баща му не са я карали варицелата.
 Той се опъпчи в четвъртък.
И там се очертава Весела Коледа.  Laughing Mr. Green

Еее, празници са, весело да е.  Laughing

Та и при вас така. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Здравейте, момичета!
И ние сме от печелившите. На нас днес ни е четвърти ден. Докторът и на нас ни каза да не го къпя /незнам защо/, освен изброеното от вас да добавя, че е на диета- никакъв шоколад, бобени храни и яйца. Освен това да избягваме тлъстите меса. Най страшно беше в четвъртък - много го сърбеше дечко.
Сега чакаме бебето да се изрине- казват, че може и да го пропусне, но....
Весела Коледа от мен!
Виж целия пост
# 9
Къпането се е забранявало преди време, защото се е смятало, че така се разнасят пъпките. Сега не е така Grinning Къпането предпазва от замърсяване на пъпките със бактерии, което води до по-дълбоки некрози и появата на белези /белези от самия вирус на варицелата не се получават/. Трябва само да се спазват някои "правила" - да не се търка тялото,  да се измива леко със сапун и вода и да се попива с мека кърпа, която се използва еднократно.  Моята дъщеря боледува от варицела на 14 год. възраст и имаше много голям обрив. Сега няма нито един белег по тялото си.
Весела Коледа! Grinning
Виж целия пост
# 10
Можете спокойно да се къпете с бебешки сапун, като внимавате да не натискате и пукате мехурчетата. От личния си лекар и от вирусолог, а и от личен опит знам, че е добре да се къпете, може и по няколко пъти на ден - много успокоява сърбежите. Аз изкарах варицелата, когато бях бременна с дъщеря ми - беше кошмар - бременна, с пъпки и жега.
Леко боледуване, и още нещо, по-добре да се изкара като дете, отколкото - като възрастен!
Весела КОЛЕДА!!!!!!!
Виж целия пост
# 11
Весела Коледа и от нас Peace
Бобо е с пъпки от събота и все отлагам къпането, но след прочетеното, тази вечер няма да му се размине Outta Joint Joy Нашата лекарка каза, че можем да го къпем, но без сапун и без търкане. Снощи спа много неспокойно, надявам се като го изкъпя тази вечер, да се почувства по-добре. Бобо също е лишен от шоколадовия Дядо Коледа, а също и от цитрусови плодове. Знаете ли дали е проблем да яде млечни продукти? Това е единственото, което се съгласява да хапне в момента Sad Пъпките му ги мажа с Фенистил гел и явно го облекчават, защото не го виждам да се чеше. Пие и капките фенистил. Тормозят го само пъпките, които са излезнали от вътрешната страна на чурката . Тях ги топим в отвара от лайка по съвет на личната лекарка, но ефектът не е много траен и накрая го намазах и там с фенистил, надявам се да не е грешка.
Като започнат да завяхват пъпките,ще спрат ли да го сърбият? А знаете ли дали е противопоказно да излиза навън (без да контактува с хора)?
Бързо оздравяване на всички Peace
Виж целия пост
# 12
До колкото знам, може да излиза навън  / и май не е и заразен- така пише доктор Спок/ след като спрат да излизат нови пъпки , а старите завехнат. Аз да си призная дадох малко червено вино и пъпките избиваха два дни. При вас как беше? Интересно ми е дали това с виното има ефект или е от бабините рецепти, от категорията " не помага, но и не вреди".


ВЕСЕЛА КОЛЕДА!
Виж целия пост
# 13
Не съм напълно сигурна, но мисля, че и на Бобо му излизаха пъпки първите 2 дена. След това вече стана трудно да забележа дали му е излязла нова, ако ме разбираш Wink, но все пак мисля, че вече не се показват. Лекарката ми каза,че излизат 5-6 дена и,че няма да е заразен като му завехнат -след 10-тия ден със сигурност вече може спокойно да контактува с хора. А къпането наистина имаше добър резултат - или е то, или просто е преминал етапът на големия сърбеж. При вас как е със сърбенето...?
Това, което ме притеснява сега, е че му е зачервено бялото на едното око, а долният клепач му се е подул Wink Cry и не знам дали не е свързано с варицелата. В един сайт четох, че варицелата може да засегне очите,ушите, белите дробове, но не беше описано по какъв начин точно.
Утре ще отидем на лекар, но ако някой знае нещо, споделете!
Виж целия пост
# 14
Ние вчера му дадохме винце, и незнам от него ли, но наистина му излязоха пъпките, преди това беше с 4-5, сега са повечко, ама май не повече от 30-ина.

За късмет не се чешем, още не съм го мазала даже със спирт. Това днес ни е трети ден, като му се показ първата пъпка в неделя следобед. Значи в най-добрият случай няма да ни излизат повече пъпки, ако за два дена е станало.

За мометна много леко минаваме между капките. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия