Страх ли ви е от тъмното? А оръжие носите ли?

  • 1 612
  • 21
Забелязвам странен парадокс при мен.
Може да е 18.30 - 19 часа по тъмно (през зимата) и си умирам от шубе по улиците (сама).
Но пък към 24-01 часа се разхождам абсолютно спокойно.  Mr. Green
Като ме дострашее си взимам паралитичен спрей. Преди време носех и джобен нож, но сега работата ми не го позволява...  Mr. Green

Страх ли ви е да ходите по тъмно? Защо не/да? Готови ли сте за самозащита? Налагало ли ви се е да я ползвате ... ? (стига да не е болезнен спомен)
Виж целия пост
# 1
Трябва да не ме е страх, защото лошите хора са като кучетата-надушват слабостта и страха.
Не нося и няма да нося оръжие (под каквато и да е форма), за да не се налага да го използвам.
Виж целия пост
# 2
Страхът от тъмното бил естествен за човека, нещо неизвестно било и т.н...
Страхопъзел съм, но не нося оружие вече, не ми се налага да ходя често сам по тъмнина. Но ако се налагаше - бих си взех спрей, електрошок, всякакви дребни дреболии. Преди носех, но не съм употребявал. Но задължително е да има и да се знае как се ползва, на тез смутни времена! Blush
Виж целия пост
# 3
Мен ме е страх...не знам защо, нищо не ми се е случвало по тъмно че да имам причина просто си ме е страх. Но не нося нищо за самозащита, а като се замисля бих била по-спокойна, може би трябва да си взема нещо.  newsm78
(Не че ако недай си боже нещо стане много ще ми помогне спреят, забутан надълбоко в чантата, но  обикновено действа принципът - ако си подготвен нищо лошо не се случва, а ако не - веднага.)
Виж целия пост
# 4
Страх ме е, а откак живея тука още повече.За да стигна до дома от едната спирка трябва да мина през мост над река и безлюдно поле от 100-150м. и тогава започват първите къщи.А от другата на центъра до първите къщи в махалата е малко повече , отново безлюдно шосе, пак през реката.Преди 4г. срещнах една лисица насред моста и...докато се разминем  ShockedПовече ме е страх от кучета обаче.Скоро едни яребици ми изкараха акъла по пътеката.
Ама оръжие-не.Най-много да се гръмна себе си в страха си.Просто правя вс. възможно да не съм сама или да се прибирам докато е светло.
Виж целия пост
# 5
Преди имах спрей, сега когато почти не излизам без половинката ми не ми пука, но когато бях студентка си умирах от страх да се прибирам сама. Затова бяхме аз и спрея Laughing
Виж целия пост
# 6
За кучетата имам тактика (и мен много ме е шубе от бездомни и ми се е случвало по няколко да налитат да ме лаят) - спирам и ги гледам "безстрашно" в очите... действа  newsm78 Спират да джафкат и се разотиват...
Виж целия пост
# 7
Аз имам страх от тъмното!
За това се прибирам по светло..Изчаквам да се съмне и се прибирам да правя млякото на детето!
ОрУжие не нося,че губя всичко..
Виж целия пост
# 8
Не ме е страх.Не съмползвала средства за самозащита и се надявам да не ми се налага.
Виж целия пост
# 9
Изчаквам да се съмне и се прибирам да правя млякото на детето!

 Joy

Писъци, писъци му е майката Simple Smile

Като младо гадже, геройски се прибирах от Плиска пеша.. докат нек'ъв не ме нападна (после купих спрей, който загубих някъде).. Не съм знаяла, че такъв глас мога да извадя Mr. Green Та плашат се и бегат, демек - не се дръж като жертва, не моли и не се обяснявай! За всеки случай - оттренирай оня ритник, в онуй място  Laughing
Виж целия пост
# 10
И аз се страхувам от тъмното,но сама в нас.Обикновено оставям лампата в коридора светната,че пък не мога да спя на светло и шумно.
По улиците.....хммм не съм се замисляла.Преди да срещна любимия бях дълго време сама и като излизах с приятели,винаги съм се прибирала сама и то понеже не пия и винаги съм с колата,стоварям всички и като каракондужл се нося по улиците.Спомням си,че винаги си връзвах презрамките на чантата около китката-хем да не ми е дръпне някой,хем да бия с нея,което значи,че все пак съм имала някакви притеснения.
Виж целия пост
# 11
Страх ме е, да. Но не се въоръжавам.
Виж целия пост
# 12
Навън не ме е страх от тъмното, прибирам се посред нощите сама бз никакви проблеми. Но вкъщи на тъмно - ужас!!! И въобще в затворени пространства - направо умирам от страх, ако съм сама в тъмното Cry
Самозащита не нося, страх ме е. Мъжът ми носи, но той поне знае как се ползват тия неща.
Виж целия пост
# 13
А бе трябвало да не те е страх. Grinning....по-добре да те е страх , за да си предпазлив , затова е страхът.'Щото лоши  работи се случват и на безстрашните и на въоръжените Whistling Така , че ....безпричинно по тъмни улици сама не се мотам......предпочитам да кръшна от по-далечко и да повървя по-дълго ама да съм на по-безопасно място. ...
Виж целия пост
# 14
Хич не ме е страх.
А като се замисля е трябвало. Ако не се бях прибрала в 3:30  през нощта  преди 2 години нямаше да срещна един дивак пред вкъщи и до сега да съм с него   Mr. Green (запознанството с приятеля ми)
За протокола : За кратко носех нож в себе си преди години,но бяха временни условия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия