За терасата

  • 3 755
  • 19
От известно време насам сме решили със съпругът ми да си сложим алуминиева дограма на терасата(която е към хола) да махнем прозореца на хола да го направим на барплот и да изнесем кухнята на терасата.Проблемът е,че терасата ни е външна т.е. няма допирна стена с нея и незнаем до колко може да поеме?Някой знае ли?А има ли някой който си е направил така терасата?
Виж целия пост
# 1
Всеки един уважаващ себе си строител прави терасите с обща плоча. Т.е. това, че е външна, не значи, че е залепена към хола  #Crazy
Виж целия пост
# 2
Блокът е строен преди около 20г. и има вреоятност да не е заедно плочата.По принцип ако има странични стени  към терасата ни казаха,че ще може да поеме повече тежест от колкото  външна тераса както е в нашият случай.А дори и да е залепена плочата към хола  все пак има някакви стоиности за това колко кг. може да поеме една тераса.А и ние  ще преместим всичко от кухнята там-печка,абсорбатор,пералня...
Виж целия пост
# 3
Ние направихме точно така.Изнесохме на балкона на хола ,кухненските шкафчета +готварската печка.Много съм доволна,миризми не се усещат ,защото ,когато готвя аспиратора е винаги включен .Пералнята се намира на друго място.Блокът ни е строен също преди около 20 г.Намира се на обща плоча.Сега не ми се налага да отскачам ,до бившата кухня непрекъснато.Стоя си в хола и си готвя.Много съм доволна!
Виж целия пост
# 4
Ние направихме точно така.Изнесохме на балкона на хола ,кухненските шкафчета +готварската печка.Много съм доволна,миризми не се усещат ,защото ,когато готвя аспиратора е винаги включен .Пералнята се намира на друго място.Блокът ни е строен също преди около 20 г.Намира се на обща плоча.Сега не ми се налага да отскачам ,до бившата кухня непрекъснато.Стоя си в хола и си готвя.Много съм доволна!
Подкрепям мнението - и ние сме така и аз се кефя много, че не съм "каторжник" в кухнята Mr. Green
Виж целия пост
# 5
И ние остъклихме терасата си и тя вече е част от кухнята.Аз исках само да кажа , че за целта е по-добре да се сложи ПВЦ дограма .Алуминиевата прави повече конденз.
    Успех   bouquet
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за отговорите  bouquetЗнам,че ще стане страхотно да приобщя терасата към всекидневната и за това въпросът ми е: С външна тераса дали ще стане и колко тежест може да поеме външната тераса?Иначе за дограмата със сигурност ще е ПВЦ,защото родителите ми са с алуминиева и имам ужасен конденз Close
Виж целия пост
# 7
Здравей,
най добре отиди до общината и прегледай архива .
Намери плановете точно на Вашия блок , копирай си ги и ги занеси на вещо лице.
Това е най сигурния вариант.
Успех!
Виж целия пост
# 8
Здравей,
най добре отиди до общината и прегледай архива .
Намери плановете точно на Вашия блок , копирай си ги и ги занеси на вещо лице.
Това е най сигурния вариант.
Успех!
Мерси  bouquet и за това се бяхме замислили и май е най-добрият начин да разберем.Благодаря
Виж целия пост
# 9
Според мен основния проблем ще е с конденза.
Виж целия пост
# 10
Не ви ли става по-студена стаята когато я отворите към терасата? Винаги съм се опасявала от това и за това все още не сме съединили терасата с кухнята
Виж целия пост
# 11
Аз пък от един месец съм при майка ми и баща ми и.....спя на тераста Sunglasses
Виж целия пост
# 12
Цитат на: sia link=opic=152594.msg2978771#msg2978771 date=1168078500
Не ви ли става по-студена стаята когато я отворите към терасата? Винаги съм се опасявала от това и за това все още не сме съединили терасата с кухнята
То по тая логика и сега трябва да е студено, нали щом терасата е отворена, прозорците пак граничат със пространството навън....  Whistling
Виж целия пост
# 13
Цитат на: sia link=opic=152594.msg2978771#msg2978771 date=1168078500
Не ви ли става по-студена стаята когато я отворите към терасата? Винаги съм се опасявала от това и за това все още не сме съединили терасата с кухнята
То по тая логика и сега трябва да е студено, нали щом терасата е отворена, прозорците пак граничат със пространството навън....  Whistling

Не е съвсем така, но е много дълго за обяснение и не ми се пише. Попитай архитект, ако те интересува
Виж целия пост
# 14
Цитат на: sia link=opic=152594.msg2978771#msg2978771 date=1168078500
Не ви ли става по-студена стаята когато я отворите към терасата? Винаги съм се опасявала от това и за това все още не сме съединили терасата с кухнята
То по тая логика и сега трябва да е студено, нали щом терасата е отворена, прозорците пак граничат със пространството навън....  Whistling

Не е съвсем така, но е много дълго за обяснение и не ми се пише. Попитай архитект, ако те интересува

Чак архитект няма да питам, но понеже на нас ни предстои същият ремонт и сме обмисляли как да стане, затова смятам, че ако се направи както трябва (да се изгради с тухли, да се сложи стъклопакет и изолация, както на всички останали стаи) няма причина да става по-студена стаята....  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия