Вирусна пневмония!

  • 1 359
  • 6
Здравейте, искам да ви попитам за нещо, което доста ме притесни.В групата/от градината/ на сина ми имат три деца с вирусна пневмония и започнах да се плаша.Той е бил в контакт с тези деца и сега се чудя каква е вероятноста от заразяване и какви са първите симптоми?Много ви благодаря! Thinking
Виж целия пост
# 1
Зависи от вируса инкубационния период(периода в който се развива болестта)е различен.Обикновенно започва с висока температура,отпадналост,загуба на апетит,кашлица суха или с храчки,болки по цялото тяло-кости и мускули,болка при дишане или кашляне.Не е задължително детето да се разболее,но ако започнат подобни симптоми потърси лекар.Профилактично ако искаш му даи витамини-витамин цили комбинирани за подсилване на имунитета.
Виж целия пост
# 2
При вирусна пневмония почти няма кашлица... затова тя трудно се "хваща" със стетоскоп-а. Препоръчително е рентгенова снимка.

Симптоми - висока Т, отпадналост, загуба на апетит, силно потене, повърхностно дишане и т.н.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за отговорите,сега ще го следя за признаци.А колко горе долу е инкубационния период? newsm78
Виж целия пост
# 4
В мамента Ивана е с такава. Имаше само Т, и то не много висока. нямаше апетит и беше много бледа. Веднага направихме кръвна картина и снимка, и дори и след това докторката не можа да я хване на слушалка.
Виж целия пост
# 5
При вирусна пневмония почти няма кашлица... затова тя трудно се "хваща" със стетоскоп-а. Препоръчително е рентгенова снимка.

Симптоми - висока Т, отпадналост, загуба на апетит, силно потене, повърхностно дишане и т.н.

И аз така знам  Peace Веднъж се съмняваха за такава пневмония при дъщеря ми и само снимката отхвърли съмненията.
Виж целия пост
# 6
При синът ми първите признаци бяха зачервено гърло и кашлица ,на следващия ден Т ,на слушалка не се разбра и ни пратиха на снимка-пневмония.На инжекции бяхме ,но трудно се оправи Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия