За Овулацията и точният момент на бебеправене.

  • 18 145
  • 49
Здравейте.. прегледах това онова и все пак реших да пусна тема.
Ако това което публикувам е обсъждано вече моля да ме извините.
Малко съм нова в сферата на бебеправещите и има още някои неща, които не са ми ясни.
Имах спонтанен и пих хапчета няколко месеца... този месец е първия в който опитваме.
Не съм мерила температура, но цервикалната слуз ми беше много слузеста на 23.12, 24.12 и 25.12. Вчера спря и цял ден бях много суха както и днес. Днес сутринта обаче имам бокли ниско в корема (никога не съм ги забелязвала по време на овулация). Цикъла ми беше на 10.12, а последно правихме секс на 25.12 (последния слузест ден). Интересува ме когато са болките тогава се отделя яйцеклетката ли? И тъй като с тези болки нямам особено голямо желание за секс дали е възможно да съм заченала от 25.12. Малко информация кога трябва да се набляга на секса: в слузестите дни или в сухите (по време на болките)... Колко време живеят сперматозоидите в женската среда.. Може би това са неща, които ги има написани на много места, но аз неможах да открия точно това което ми трябва.
Ако темата остане може да бъде полезна на много начинаещи в бебеправенето.
Е.. чакам съвети  Heart Eyes Blush
Виж целия пост
# 1
Здравей trex, аз не съм много компетентна по въпроса, но съм прочела някой неща и ще се опитам да помогна. Доколкото знам най-подходящи за зачеване дни са фертилните, т.е с обилна ЦС. През този период сперматозоидите могат да живеят до 5 дни и да изчакат узряването на яйцеклетката, за да я оплодят. Следват сухи дни, в които не можеш да заченеш, защото няма подходяща среда за сперматозоидите.
Моля по-компетентните момичета да ме поправят, ако съм сгрешила  Rolling Eyes
Успех в бебеправенето и дано не чакате дълго своето малко сладкишче.  Peace
Виж целия пост
# 2
Благодаря засега.. Беше ми полезна (точно това исках да чуя)
Ще чакам и други мнения и спирам да мисля затова до времето на М Simple Smile Ако изобщо има такава (надявам се не)  Hug
Виж целия пост
# 3
Ами то така еднозначно...малко сложно.Аз именно заради болките си засякох овулацията по няколко начина-започнах да меря БТ, правих тестове и следях признаците на тялото-ЦС и прочее.Иам случаи, в които ЦС да не е толкова изявена в деня на овулация, но в каналчетата да си я има, то това е важното.Дано сте уцелили момента, пък ако не-засечи следващият цикъл и с друг метод, просто,за сигурност.
Виж целия пост
# 4
   Laughing Здравейте!Ние бебеправихме на 25.12,но на др. ден ЦС ми беше обилна.Цикъла ми беше на 17.12 и е през 26...23...26...23 дена.Мисля и довечера да се подсигуриме с още кекс (ако не е изморено рибето)От 1год.правиме,мъчиме и нищо.Мисля си за тръгване по доктори,но мъжлето ми твърди, че не съм спокойна затова не ставало понеже съм нетърпелива.А как да съм спокойна, като съм на 33,а мъжлето ми на 37.Освен това хората имат по 2-3 аборта зад гърба си а аз съм на 33 и не съм забременявала до сега newsm78,а и преди 3 год.ми откриха миома(пих "фемин" на д-р М.Тошков по моя инициатива и тя намаля),лекарите не желаят да я "пипат" тъй като била малка,не пречела на евент.бременност и т.н. ThinkingДали сме улучили момента newsm78 също се чудя?!Някой ще помогне ли със съвет?!Явно е БОЖА работа, ама как ли не се молих- не чува молитвите ми.И билкови чайове пих, но тук трябва да призная че не бях постоянна.
Виж целия пост
# 5
Една година си е време, което аз не бих губила и бих направила няколко изследвания...има писано доста по темата, има и в Библиотеката...Безпокойството ти от тук насетне ще расте с всяко неставане, така че-вземете и посетете специалист по стерилитет, без да те стряска тази дума. PeaceПонякога съвсем мъничък проблем, който се корегира в цикъла променя картинката от Божествено  до Природа.Много от незабележимите на пръв поглед проблеми държат такива двойки дълго в изпитание и в очакване, а с мааалка намеса нещата си идват на място и бебето си става веднага.
Виж целия пост
# 6
trex, ще следя темата с интерес, защото и аз не съм много веща в науката "бебеправене". При мен датите са почти като при теб - с 1 ден напред съм. И ние за първи месец бебеправим. И мен днес ме наболява корема, дори преместих малката да не ми седи на корема, че знае ли човек... И усещам нещо странно, все едно някой ми бърка с пръст в пъпа. И гадене, но това е от преяждането по празниците. И кафето го пия вече 3 часа... Въобще, склонна съм да си измисля 100 признака Simple Smile Струва ми се крайно невероятно признаците да се проявят толкова скоро. Просто мноооого ни се иска бебе.

viarra, нашата красавица е правихме 3.5 години, родих на 32г. Не "бебеправихме", а просто не се пазихме. Има огромна разлика. И моя мъж ми казваше, че всичко е ОК, просто по-често трябва да правим секс. Накрая отидох на док и той ми каза, че ако до 3 месеца на забременея почва да ми прави изследвания. На втория месец бях бременна!
Виж целия пост
# 7
Аз пък забременях от раз без да искам.. само че уви.. явно като не съм знаела не съм се пазила и направих спонтанен.
Сега спрях хапчетата и искаме бебе.. Мисля че улучихме момента на бебеправене, но пуснах темата за да се подсигуря..
Кукла и аз имам някакви признаци с корема.. наистина все едно нещо ме подръпва вътре.. незнам какво би могло да значи това.. не искам прекалено да се надявам за да не се разочаровам, но все пак  Grinning Дано Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
trex, стискам палци и на двете ни да се преместим в септемврийската отчетна! Simple Smile

И аз се чудя нещо. Изчислявах си овулацията с един от онлайн калкулаторите, които са в линковете тук. Излязоха ми няколко фертилни дни - 5 на брой! Трябва ли да се целя задължително в деня на овулацията или е достатъчно да нацеля един или няколко от тези дни? ЦС имах 1 ден преди 1-вия ден, който ми отчете калкулаторът. /Предполагам, че тези калкулатори не са много точни и трябва да меря БТ и да правя тестове за овулация... ама не смятам чак дотам да задълбавам/.
Виж целия пост
# 9
Аз БТ неможах да меря, но смятам че дните с обилна ЦС са важни.. тъй като сперматозоидите оцеляват в такава среда..
Аз имах 3 дни с обилна ЦС и мислех, че тогава ми е овулацията.. правихме секс в последния ден и следващия беше много сух... по-следващия имах болки и усетих овулацията... Сега пак имам нормално количество ЦС и мисля утре сутрин да премеря БТ да видя дали е над 36.5
Щях днес да я свъша тази, но гледах племенници и си забравих термометъра  Joy

Все пак мисля, че може да съм заченала.. ще видим..
Виж целия пост
# 10
Само да кажа, че ти желая успех и много се радвам за първата лентичка в подписа ти   bouquet
Виж целия пост
# 11
Denny_k, mersi..
Niama neshto koeto ne bih napravila za da imam zdravo i krasivo bebche:)
Виж целия пост
# 12
Denny_k, mersi..
Niama neshto koeto ne bih napravila za da imam zdravo i krasivo bebche:)
...да не забравиш фолиевата киселина  Wink


MUCUS =Цервикална слуз
Виж целия пост
# 13
Момичета да ви попитам нещо..
Знам, че при имплантацията при някои се получава зацапване.. аз със първата бременност нямах.. но въпроса ми е дали при имплантация се появяват болки в корема подобни на тези при ПМС? newsm78
Имате ли информация по въпроса?
Виж целия пост
# 14
Имплантацията не се усеща.
Няма болки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия