За кафето

  • 1 860
  • 50
Знам,че по време на бременност е редно да се избягва консумацията на кофеиновото кафе,но съм с много ниско кръвно/50/70/ и сутрин не пия ли едно силно кафе направо съм труп.Медикаменти май не мога да взимам за това.Дайте съвети за вдигане на кръвно без кафе,а дразнители,които да ми го вдигат също липсват...така,че чакам съветите ви. Praynig
Виж целия пост
# 1
 FlutterБез кафе не можех сутрин, някъде докъм 6-7 месец. За вдигане на кръвното незнам, но не мисля че една чаша кафе ще ти навреди. Има къде къде по-опасни неща /за цигарите говоря например/. Party
Виж целия пост
# 2
Едно кафе сутрин няма да ти навреди Peace!
Виж целия пост
# 3
И аз бях с много ниско кръвно  Peace
Пила съм кафе, понякога и две на ден. Това беше единствения начин да се чувствам добре. Peace
Виж целия пост
# 4
Можеш да пиеш кола. Тя също съдържа кофеин. Но и кафе да пиеш не е щак толкова страшно. Нищо няма да му стане на бебчо от едно кафенце .
Виж целия пост
# 5
Аз до последно си пиех по едно-две кафета на ден ( кофеинови)  Peace
не мисля, че влияят толкова
Сега кърмя и пак не се лишавамот сутрешното кафе,
но само веднага след като нахраня бебчо  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Аз съм ЗА кафето! Peace
Пиех през цялата бременост, почти до последно.....е по кафе на ден, няма да навреди със сигурност.
За кръвното и по чаша вино да пиеш / червено/ вечер пак можеш.....  Hug
Виж целия пост
# 7
Знам,че по време на бременност е редно да се избягва консумацията на кофеиновото кафе,но съм с много ниско кръвно/50/70/ и сутрин не пия ли едно силно кафе направо съм труп.Медикаменти май не мога да взимам за това.Дайте съвети за вдигане на кръвно без кафе,а дразнители,които да ми го вдигат също липсват...така,че чакам съветите ви. Praynig
Едно кафе на ден мисля,че няма проблем. Peace
Аз докато бях бременна пиех кафе от време на време.
Виж целия пост
# 8
По 1 кафе на ден не е  лошо.

Но понеже питаш КАКВО ДРУГО вдига кръвното - тъмните сокове и компоти от череши например ,  черният чай. Simple Smile

За алклохола не съм сигурна  Grinning  цяла  чашка ми се вижда много винце.Няма лошо , ама не на бременен корем  Wink

Виж целия пост
# 9
Аз също съм с много ниско кръвно. Лекарката ми каза, че няма проблем да пия по 1 кафе. Пих и по време на бременността и сега докато  кърмя.
Виж целия пост
# 10
Аз съм ПРОТИВ кафето по време на бременност и кърмене. Но в крайна сметка всеки сам решава.
Моето кръвно също е много ниско - 90/50, и без кафе сутрин не мога. Но по време на бременността и след това - 8 месеца успях да кърмя детенце, не си позволих и една чашка. Оправях си кръвното с повече течности. По принцип голямо количество течност изпита наведнъж - например една водна чаша почти на екс, вдига кръвното много по-бързо и качествено от чаша кафе. От лекари го знам, а и съм го пробвала. Добър регулатор на ниско кръвно е чаша айран, но посолен! - и това е изпробван съвет на лекари. Силно подсладени течности също вършат работа. Кока-колата е компромисен вариант, тъй като има кофеин. Добре е по принцип и тя да се избягва.
Ако си решила да не пиеш кафе твърдо, за което те поздравявам, опитай някой от тези варианти. Аз лично гледах на ден да изпивам поне по 2 литра само вода, без да броим чайчетата, соковете и т.н. Чувала съм също, че и газираните напитки оправят кръвно, но не съм го опитвала.
Виж целия пост
# 11
Не се ограничавай чак толкова. Едно кафе на ден няма да навреди на бебето.
Ако все пак си решила да не пиеш, за вдигане на кръвното яж кисело мляко със сол. Малко е гадно, но има ефект  newsm10
Виж целия пост
# 12
Понеже въпросът е как да се вдигне кръвното без кафе - консумирането на много течности и дори само вода повдигат кръвното.
Виж целия пост
# 13
Няма проблеми да пиеш по едно кафе на ден, а с това кръвно може и по 2.Аз бях с 90/60 през цялата бременност и си пиех по 1-2 кафета на ден( дълги, с мляко).Говори с лекаря си за всеки случай, но мисля, че и той/тя ще ти каже ,че можеш да пиеш поне по едно кафенце на ден.
Виж целия пост
# 14
Не мисля, че чак пък толкова вреди. Аз пиех по едно кафе сутрин по време на цялата бременност, а и през деня задължително капучино.
Пия и сега докато кърмя. Не съм забелязала детенце да е по-неспокойно или превъзбудено. Честно казано аз съм против тези строги ограничения, особено при кърмене. После защо имали алергии децата. В крайна сметка трябва да свикват с всичко. Едно кафе няма да им навреди толкова!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия