За дългите телефонни разговори и големите сметки....

  • 6 235
  • 64
Здравейте,
Пускам тази тема заЩото на мен ли4но ми е голям проблем  Embarassed
Голяма телефониска съм и всеки месец като дойде сметката в къЩи е "Войната на семейство Роуз". #Bad Talk  #Onfire
Не мислете все пак ,4е по цял ден съм на телефона. Обаждам се до Бг на наШите и гледам да не стоя много, но не мога и да заси4ам с хронометър  Confused
Освен на тях звъня и на братов4едка ми ( вярно,4е  живее на 15 мин от нас  Embarassed ) и май това е. Е и някой и друг градски разговор или на мъжа ми на мобилния, но съвсем за кратко.
Опитвам да звъня и от моя мобилен,но като ми свърШат па( с предплатена карта съм )и пак хваЩам домаШния.
Какво да направя, като ми стане тъпо и хваЩам телефона, няма на  кого да си излея дуШата "на живо". Embarassed
Знам,4е са греШни пари,но просто не знам какво да направя Confused
Споделете вие как се справяте  Thinking
Виж целия пост
# 1
Еми да споделя аз как реших този проблем.Аз също като теб обичам да говоря по телефона.Значи купувам си карти  които ми струват 10 паунда и имат 247 мин до БГ.Така с две карти изкарвам около месец и половина + мобилния там имам кам 50-60 паунда така за мен е по евтино и лесно
Виж целия пост
# 2
Ами да чукна на дърво добре се справям, защото основно аз съм консуматора в къщи на телефона. Да са живи и здрави евтините тел.номера, че бая сметки ми спестяват. Да живее и 18866 за райна на Кралството, че ми дава тукашните разговори фри. А понеже имаме редовна месечна вноска към провайдера на телефон, телевизор, интернет (май такъв беше пакета) и от там имаме право до 15 паунда да говорим без пари - там пък ми влизат разговорите до Б-я и "чужбина" Grinning - рядко ги надхвърлям
Виж целия пост
# 3
И аз съм за евтините номера - говоря по 30-40мин с Бг за 30-40 пенса, дори стиснатият ми мъж няма забележки  Grinning На мобилния съм с 500 безплатни минути, което надминава дори и моите възможности  #Milti
В Италия няма ли такива номера за евтини разговори?
Виж целия пост
# 4
Аз използвам един номер, който дава добри цени за телефонните разговори с чужбина без да се плаща месечна такса (9 цента за Зап. Европа и към 35 цента за България) и го ползвам, но въпреки това плащаме над 100$ на месец за телефон. Имаше период, когато плащахме към 250-300$ на месец, а когато си бях в България за 2 месеца без малко да ни изключат този номер, защото бяхме надхвърлили лимита от 300$ за месец (в крайна сметка платихме над 600$ за 1 месец) и се наложи съпруга ми да им звъни и май сега имаме висок лимит, но едва ли ще го ползваме.
Иначе има предплатени карти, но те са малко по-тромави за ползване и рядко си ги купувам. При нас местните разговори са безплатни.
Виж целия пост
# 5
и ние взимаме едни карти,които струват 5 евро за 40 мин .разговор до бг,но това е до дом.телефон.
Виж целия пост
# 6
Аz вече Ще се спестявам от телефон. УРА #Milti  #Milti
Най после наШите си сложиха ДСЛ на БТК и сега можем да си говорим преz нета. БЕЗПЛАТНО People Angel
Иначе досега нямаШе начин = преz телефона.
Да живеят евтините телефони до Бг от немско Grinning  Grinning
Щото  иzкарвах с по 60? само до Бг. Иzключвам таксата и местните раzговори, ама тях ги юркам събота и неделя, че ми е беzлплатно
Виж целия пост
# 7
Цитат на: mcdirock
Споделете вие как се справяте  Thinking


Инсталирай си skype.
Ако повечето, с които комуникираш са с PC , и съответно интернет, ще видиш как ще намалеят разходите ви за телефон.
Виж целия пост
# 8
Така... Ето, че и моята първа задгранична телефонна сметка дойде! Сърцеразбиващата цифра, любезно предоставена от Т Ком е 1200 куни, което прави 160 евро. Но, моля ви, нека да й направим разбор:
 - 95 евро - киснене в мрежата!!!!!
 - 50 евро - разговори с Бг
 - 5 евро (едва) - разговори с мъжо!
Добрата новина е, че от този месец решихме първото перо с Ди Ес Ел само срещу 20 евро. Третото също отпада, защото вече имам хърватска Джи Ес Ем карта, безплатна за раговори с мъжо. За второто не знам какво ще правим, ама трябва да пипам внимателно, че на половинката му спря дъхът като видя цифрата от декември и наистина трябваше да положи доста усилия да се овладее  Wink
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви на вси4ки за споделения 4елен опит Rolling Eyes
Тука аз съЩо ползвам един провайдер за интернет и телефон , но то4но той ми отрязва главата  Imp  Последната ми сметка е 450 евро за 2 месеца ( на мен ли4но ми е много  Money  )
Ще трябва да търся неЩо по евтино  Thinking Тука тия аборигени нямат такива безплатни минути и такива ниски цени за каквито ми пиШете Imp
Една позната ме светна за тези карти по 5 евро и дават към 220 мин до дом.тел в София,но според мен ли4но е голяма измама.
купих една и я пробвах:еми да ви кажа 2 разговора :единия около 50 мин и другия горе долу толкова и ми каза, 4е няма пове4е кредит.Т.е изяде ми половината кредит Tired
А тая работа през Интернет не става Щото наЩе са с дайал ъп бръзка и нали ме разбирате Neutral Face
Абе ужас...Ще трябва да измисля неЩо ooooh!
Виж целия пост
# 10
Цитат на: jara
и ние взимаме едни карти,които струват 5 евро за 40 мин .разговор до бг,но това е до дом.телефон.


И аз купувам карти за 5 евро .Разговорите ми са основно от домашния ни телефон на домашни телефон в България, много рядко се налага на мобилен, само по спешност.Картата се казва Нон стоп и дава 88 минути.
ХАРА, пробвай я, 4ервена на цвят е. Grinning
За мобилни телефони, три броя, никога не плащаме пове4е от 50 евро на месец, на евтина тарифа сме.Така 4е карти плюс мобилни ни излиза до 70 евро на месец, даже и по малко много 4есто.
Виж целия пост
# 11
Много скъп нета бе  Shocked Тука за 25 евро си прекарваш броудбанд и нямаш грижи. Има и оферти тел. + нет, дето дават и безплатни разговори.

А някои карти с евтини разговори ти вземат всеки ден някакви пари за поддръжка, трябва да се гледа добре, особено най-ситните буквички. И освен това някои имат различни тарифи за пик и офф-пик часове и дни.
Виж целия пост
# 12
Ами и аz като теб говоря много по телефона...аве долу горе по час на ден с БГ. Там е работата ,че аz слагам един номер пред тоzи който набирам и вместо да плашам 50 цента на мин. аz плащам по 6 цента и малко отгоре. Това е само до домашен телефон. На мобилен в Европа плащам по около 20 цента на мин. Та като прибавим и нета към сметката и гледам да не превишавам 100 евро.
Гледам, че ти си в Италия.Не може да няма и при теб такива услуги.
Виж целия пост
# 13
И аз бях същата -само лафче да има....И ето решението, поне в моя случай става заради и-нета

Инсталирах си Yahoo Messenger и с микрофона си лафиме с Бг, екстра е и е free Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 14
Ми то с yahoo mess добре, ама нашите не знаят как се пуска компа, камо ли в интернет да влязат  #Puppy dog
Сестра ми не е при тях вече, и девер ми го няма и ситуацията е безнадеждна.

А и за войс и видео чат ти трябва хубава връзка, която в Бг не е евтина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия