Малко по-различни кюфтета на фурна с бира

  • 4 832
  • 20
Снощи сготвих нещо, което си помислих, че може да ви допадне ( ако повтарям нечия рецепта моля за извинение, тези кюфтета снощи ми хрумнаха, ама предполагам може и друг да ги е правил).

500 гр. кайма
100 гр гъби печурки с пънчетата
1 средна кисела краставичка
1 малък морков
1 глава лук
1 яйце
100 гр настърган кашкавал ( аз използвах чедър)
1 пасиран картоф
1/2 домат ( малък)
50 гр галета
3 лъжици кисело мляко
щипка сода
кимион
чубрица
черен пипер
сол

Нарязвате и смесвате продуктите от по-горе, оставяте да престои 1 час в хладилник. Оформяте кюфтетата, като овалвате в брашно, смесено с галета. Нареждате в предварително добре намаслена тава. Поливате по малко олио на всяко кюфте отгоре, след това доливате бира до средата на кюфтетата. Отгоре слагате алуминиево фолио. Печете 30 мин с фолиото и 30 мин без.
Лично за нас станаха разкошни, надявам се да ви е вкусно! Peace
Виж целия пост
# 1
иха, какво ще има утре 3а вечеря....данке, данке  Hug Heart Eyes  bouquet  bouquet  bouquet, 3вучи доста апетитно Party
Виж целия пост
# 2
3абравих - каква гарнитура има кьм тях?
Виж целия пост
# 3
3абравих - каква гарнитура има кьм тях?

Амейче, аз направих картофено пюре и грейви от соса на кюфтетата( ако не знаеш как става драсни, ще ти обясня), а също и зелена салата.  Пийва много хубаво биричка или винце ( аз още не мога, ама само мечтая заради кърменето Wink )

Забравих да кажа- всичко трябва да е много ситно нарязано, аз ползвам food processor за целта.
Виж целия пост
# 4
Утре ще ги пробвам  Simple Smile

Благодаря за рацептата Simple Smile

Може ли пояснение за грейвито Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Амейче, аз направих картофено пюре и грейви от соса на кюфтетата( ако не знаеш как става драсни, ще ти обясня), а също и зелена салата.  Пийва много хубаво биричка или винце ( аз още не мога, ама само мечтая заради кърменето Wink )

Забравих да кажа- всичко трябва да е много ситно нарязано, аз ползвам food processor за целта.

драсвам  Wink Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Утре ще ги пробвам  Simple Smile

Благодаря за рацептата Simple Smile

Може ли пояснение за грейвито Simple Smile

Може разбира се Simple Smile ( да се бях сетила и снимка да направя, ама вече ги изядохме...нямам навик аз да снимам, ще трябва да се поправя Peace)

Отделям соса, който е останал при печенето. Запържвам лук на полумесеци в много малко масло до карамелизиране, добавям соса и черен пипер на зърна. В малко затоплено прясно мляко добавям лъжица брашно, след това изливам в соса и бъркам до желаната гъстота. Аз лично заливам пюрето с грейви. Същата работа би свършил и гъбен сос обаче.
Виж целия пост
# 7
и него си го 3аписах, благодаря  bouquet Heart Eyes....
ама имам едно вьпросче - той, сосьт, не нагарча ли при пьрженето? нали е бирен? че а3 няколко пьти се опитах да и3пол3вам бира при сосове, но нагарчаха след обработка newsm78....
Виж целия пост
# 8
и него си го 3аписах, благодаря  bouquet Heart Eyes....
ама имам едно вьпросче - той, сосьт, не нагарча ли при пьрженето? нали е бирен? че а3 няколко пьти се опитах да и3пол3вам бира при сосове, но нагарчаха след обработка newsm78....

На нас лично ни харесва така, с дъх на бира, но ако вие сте пробвали и не ви харесва, по-добре заложи на гъбения сос. ( ако не сложиш бира, а вода на кюфтетата, може да използваш соса). А пък има и една работа, че зависи с каква бира печеш. Някои след топлинна обработка нагарчат ужасно, други не. Аз тук съм си намерила такава, която не нагарча, но е местна марка и не смея да препоръчам.
Гъбения може да направиш по същия начин, само че доливаш малко вода вместо соса от печенето.
Виж целия пост
# 9
може наистина да е в бирата проблемьт newsm78...ама предполагам, че ако сложа слабоалкохолна няма да горчи толкова....така и така ще ги пробвам утре  Party Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Tandoori,   bouquet за рецептата!
Виж целия пост
# 11
Много интересна рецапта . Peace
Ще я пробвам задължително.
Ако в момента имах гъби още сега бих ги направила тези кюфтенца на фурна с биричка.
Виж целия пост
# 12
Направих кюфтетата и пюрето, и грейвито.
Стана сууууупер!
Вече ни е любима рецепта!

Tandoori   bouquet
Виж целия пост
# 13
ра3минахме се днес с кифтетата Grinning, че ни се отвори гости...ама утре няма лабаво Wink - ще се папат Party
Виж целия пост
# 14
ра3минахме се днес с кифтетата Grinning, че ни се отвори гости...ама утре няма лабаво Wink - ще се папат Party

Да кажеш дали ви е харесало Wink
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия