За мен е важно и искам помощ

  • 767
  • 7
  Отново казвам "Здравейте, мили мами!"

  До преди 2 месеца се чудех дали да кърмя по ред "глупави" причини от моя страна. В началото на ноември месец започнахме активно кърмене с Алекс и ми беше много приятно. За жалост обаче ме сполетя една не особено приятна болест - Пареза на лицевия нерв или Парализа на Bell, от която получих нещо като схващане на цялата дясна страна на лицето. Първоначалните симптоми изобщо не показваха, че е тази болест и поради това я открихме чак след седмица. И се оказа, че сме позакъсняли. Лечението ще е около 15-на дена, може и повече (Дай Боже да са по-малко!). Дори искаха в болница да ме вземат, ама аз не се давам Simple Smile.Изписаха ми разни хапчета и инжекции, като някои от тях не са противопоказни за кърмачки. И всичко това води до спиране на кърменето. А аз не искам това, сега повече от всякога искам да си храня детето по естествен път.
 
  Та, искам да знам има ли смисъл да спирам кърмата? Ако я спра мога ли да я възстановя после, ако това е възможно какви са методите? Как става спирането й? Колко време трае? Двоумя се, защото цеденето не ми е особено приятно, но ако се налага, ще го правя. А пък има и друго - бебо може да се отбие, все пак това са 15 дена без на мама млякото. Само от ден и половина не кърмя и страшно много ми липсва близостта на малкия мишок, едва се сдържам да не му дам да "цоца". А и той не иска много, много да яде АМ. Но не му остава друго.

  Какво да правя? newsm78
Виж целия пост
# 1
Здравей, yanitsa`m!
Надявам се колкото се може по-бързо да се възстановиш.
Ето няколко идеи, надявам се да са ти полезни.
За да поддържаш лактацията е необходимо редовно изцеждане, горе долу толкова често, колкото суче и бебето.
 Пробвай с хубава електрическа помпа. Щом е само за две седмици, може да вземеш назаем от познати, в краен случай да си купиш втора употреба.
Ще ти е полезна и за по-нататък, ако смяташ да излизаш някъде или да ходиш на работа, а друг да храни бебето с изцедена кърма.
Относно отбиването е индивидуално за всяко бебе.
Кажи как е били до сега- само суче или яде и от биберон-АМ например? А друг вид храна даваш ли?
Виж целия пост
# 2
Не съм компетентна по въпроса налага ли ти се да спреш кърменето, но докато се включи някоя от по- опитните кърмачки (можеш направо да попиташ Хедра или Бу на ЛС) и ти даде конкретни съвети, мога само да ти кажа, че  Sadмного съжалявам, че ти се налага да се справяш с подобни проблеми и да те успокоя, че в повечето случаи ако имаш желание можеш да кърмиш. Виж тази статия-Завръщане към кърменето.

Моето мнение е, че, ако няма възможност да се заменят лекарствата с такива, които са съвместими с кърменето (настоявай за това пред доктора си) е по- добре да поддържаш лактацията (изцеждай се на всеки 3 часа), отколкото да оставиш млякото да спре и после да ти се налага да правиш по- трудното- релактация. Освен това, за да избегнеш отбиването на бебето- защото 15 дни само на шише, наистина са си много, не е зле да помислиш за алтернативните начини на хранене- с лъжичка или чашка...Ето тук можеш да прочетеш повече за това.

На каква възраст е бебчо?
Виж целия пост
# 3
   До dedi
  Благодаря ти, dedi!   
Аз имам помпичка, не е електрическа, на Avent е и мисля че върши хубава работа. Кофти е, че не е сигурно дали ще са точно 15 дена, може и повече. След това сигурно ще има и още някой друг ден, докато организма и кърмата ми се изчистят от тези хапове и инжекции.
Бебо първия месец беше на смесено хранене - кърма и АМ, сега е само на кърма и по веднъж на ден му давам сокче по около 30-40 мл.
За отбиването съм съгласна с теб, защото като бяхме в болницата 6 дена Алекс беше хранен с биберон и АМ (беше в кувиоз) и след това без проблем засука. Дано и сега да стане така. Защото много искам да си го кърмя!
 
   До lilfi   
 Статията за "Завръщане към кърменето" я прегледах днес, но не всичко, сега пак ще се върна там.
Това беше първото нещо, което ми каза лекаря - Няма лекарства за тази "болест" (не знам дори дали може да се нарече така), които да са съвместими с кърмата. А ако не се лекува дясната половина на лицето ми ще остане парализирана, засегнат е черепно-мозъчния нерв, който стига до вкуса, ухото, а бе изобщо до цялата страна на лицето, която е засегната. Както писах по-горе - не се знае колко време ще протече точно лечението. И именно от това ме е страх - да не се отбие! Ще опитам това онова
Бебчо е само на 3 месеца и 8 дена.

Благодаря ви майчета. Весело посрещане на Новата Година и нека тя ви донесе само здраве, щастие и успехи на вас и семействата ви.
 
Виж целия пост
# 4
Яница, наистина звучи доста притеснително тази пареза - пожелавам ти да се оправи възможно най-бързо Praynig
Привързаността и желанието ти да продължиш да кърмиш след лечението са чудесно нещо - и несъмнено ще ти помогнат за поддържане на лактацията за времето на лечението. Момичетата са дали практични съвети - действително с поддържане на кърмата чрез изцеждане и хранене на бебето с алтернативни методи завръщането към кърменето ще е значително улеснено.
Според мен има смисъл да се провери съвместимостта на лекарствата, които са ти изписани, с кърменето - често лекарите се презастраховат, а отбиване или дори този вариант на временно изцеждане и изхвърляне на кърмата се налагат изключително рядко. Ако искаш, с удоволствие ще ти помогна да проучиш лекарствата - и ако открием, че има разлики в препоръките, би могла да потърсиш и второ мнение дали кърменето все пак е възможно.
Виж целия пост
# 5
    Благодаря, hedra.
 Току що прочетох твоята статия за храненето с чашка.
 Вчера дори си взех някакви хомеопатични хапчета за спиране на кърмата, взех само веднъж, но ми стана едно такова съвестно, и  не искам повече да ги пия. Искам да си кърмя детето.
 
  Едните лекарства са на хапчета: Агапурин и Преднизолох, а инжекциите са: Метилпреднизолон и Милгамма. За Милгамма-та знам че не е вредна, но останалите - да, едните били някакви стероиди ( ако съм разбрала правилно), а пък другите - Метилпреднизолон-а много увреждал бъбреците, от това са ми изписани 10 ампули, които може да ми навредят. Аптекарят, който ми е близък човек ми каза това. Не знам какво да правя, ако има някакви заместители, които могат да излекуват парезата ми без да навредят на моето мише, ще съм много благодарна!
Виж целия пост
# 6
Представям си през какъв труден момент минаваш - притеснения и неизвестност около болестта, а в добавка и мъката от това да не можеш да кърмиш детенце Sad
Но - както предполагахме, се оказва, че всички изброени лекарства са напълно съвместими с кърменето. Изброявам поред от Medications and mother's milk на Dr. Thomas Hale - справочник за лекари за лекарствата по време на кърмене:
Агапурин (пентоксифилин) - категория L2, т.е. действията на лекарството са изследвани при ограничен брой кърмещи жени и няма отбелязани странични ефекти чрез млякото за бебето при приемане на 400мг дневно от майката.
Преднизолон и Метилпреднизолон са кортикостероиди - по отношение на кърменето са също категория L2, дори за случаите, когато се прилагат много високи дози от тях (до 120мг дневно). още повече, че те се използват и директно в педиатричната практика (напр. в случаите на сериозни алергични реакции).
Милгамма - по ирония на съдбата точно тя може да е проблемна в случая. Вит. В 6(пиридоксин хидрохлорид) в дози, по-високи от 50мг дневно, могат да намалят кърмата (важно е да го имаш предвид и да не се чудиш, ако забележиш такъв ефект) - а в зависимост от това кой вид милгамма на инжекции са ти изписали, за една инжекция дозата му е 50 или 100мг. За бебето не е опасно - но може да е проблем за количеството мляко.
Мислиш ли, че при това положение е разумно да потърсиш и второ мнение по въпроса дали се налага спиране на кърменето, докато вземаш тези лекарства?
Виж целия пост
# 7
    Ами аз за един ден потърсих отговори относно болестта от 3-ма лекари и тримата са на едно мнение, но въпреки всичко смятам да посетя още един, който бил много добър за Бургас. А за сега съм се отказала да си спирам кърмата, изцеждам се, поне до към 4-5 януари, когато съм отново на преглед. Ще видя какво ще каже доктора, дали ще продължи още дълго лечението и какво да правя.
   Защото вече не издържам, искам да кърмя.
   Колкото до лекарствата ме е страх да рискувам, за да не увредя нещо Алекс. И в двете листовки на хапчетата пише, че са противопоказни за кърмачки.
   Ампулите са: Милгамма - по 2 мл. веднъж на ден,  Метилпреднизолон - понеже се разрежда - водата е 1 мл., а другото е 40 мг. От хапчетата вземам три пъти по едно на ден.
   За намаляването на кърмата не ме е страх, защото знам бабини методи за увеличаване - чайчета разни, а и чая на Хип ми действа положително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия