Пак за пералните...

  • 658
  • 7
Момичета, знам, че темата вече е дъвкана многократно. Изчетох всичко за пералните, което открих с търсачката, но все пак имам малко въпроси.
Та... днес или утре отиваме да купуваме. Не съм харесала нищо конкретно, освен едно Канди, което обаче май го няма в софийските магазини, та искам да ми помогнете малко.
Въпросът ми е какви функции трябва да има пералнята, че да ми е по-лесен животеца. От всичко изчетено разбрах за отложения старт, кратката програма за пране и това да си преценява сама колко вода да пуска в зависимост от количеството пране, тоест да е умничка машината. Какво друго? Вкъщи (при майка ми) пера всичко на памучна кратка програма (само нея знам) и това е... нямам си идея какви други функции ще ми трябват. Трябва ли да обръщам особено голямо внимание на оборотите? В смисъл - 800 примерно стигат ли или ще ми трябват 1000? Изобщо тезо обороти освен за центрофугата важни ли са за друго?! Не се смейте не невежеството ми ooooh!...
Наистина нищичко не разбирам и ви моля от сърце да помогнете Hug!
Виж целия пост
# 1
Оборотите са важни, т. е. колкото повече оборота, толкова по-сухо излиза прането. Моята е Whirlpool, с горно отваряне, много съм доволна, купувана е преди 4 години и да чукна на дърво си е ОК.Зависи и дали имаш място, с горното отваряне са малко по-тесни. Не съм чувала добри отзиви за тези със сушилните. Успех
Виж целия пост
# 2
Търсиш машина с:
1. до 800 оборота
2. с казан от инокс
3. с мех. програматор
4. изчистена откъм всякакви екстри, които при развалянето им се плащат солено.

Късмет  Peace
Виж целия пост
# 3
Относно оборотите съм съгласна, че ти трябват около 800 - до 1000, според мен от повече въобще няма нужда, а само вдигат цената! На моята пералня (Електролукс) мога да пера с такива обороти само памучно пране, според програматора, мога и ръчно да си пусна отделно центрофуга с повече обороти, но явно според "умната" пералня това не е подходящо за деликатно пране, което пускам на 40 гр. и 700 оборота. Имам програма за вълна, за ръчно пране, които съм пускала точно по един път, защото само преливат вода без въобще да въртят дрехите! Имам цифров дисплей, който е удобство и ми показва краен час на прането, който понягока се променя по време на самото пране, не знам поради каква причина и може да има разлика от 10-15 мин. Казана е важен, но тук вече не мога да ти дам конкретен съвет какъв да избереш, защото съм чувала най-различни мнения. Май въпроса е да имаш късмет!
И е много добре пералнята да е тиха, това разбира се предварително няма как да знаеш, но моята не е от най-тихите. Чувала съм, че Аристон са тихи.
Успех!
Виж целия пост
# 4
Благодаря на всички, които се включиха Hug!
Вече си имам пералня http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09008486
Надявам се да е добра. Доста ни я похвалиха, но яко някой я има може да каже една добра дума или пък да се оплаче Peace!
Виж целия пост
# 5
... Доста ни я похвалиха,...

koй?  newsm78


Честито!
Виж целия пост
# 6
Мииии... консултантът в техномаркет  Joy!
Виж целия пост
# 7
Честито  HugМного си е хубава пералнята . Оборотите също са и добри , моята има 1200 даже - дрехите излизат почти сухи  Peace Програмата против намачкване , всъщост е с лека центрофуга и дрехите излизат абсолютно мокри , т.е неизцедени .
Аз на моята имам и програма ръчно пране , много ми е удачна за деликатни тъкани  Peace

Ползвай си я с удоволствие и стига си и се чудила  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия