С мъж ми все сме на различно мнение

  • 1 789
  • 26
Наши приятели ни помолиха да им изтеглим кредит, тъй като те не работят и нямат право. Ние се съгласихме веднага да помогнем, разбира се, знаем се отдавна, те имат да продават имоти по морето и ще ни ги върнат след 5 месеца. Дотук добре, обаче много зор много нещо, аз от скоро останах без работа, мъж ми чисто взима 450 лв.  и пред банката е декларирал че има само едно дете -  #2gunfire защото щели да ги дадат по бързо, аз побеснях, как така ще пише, че има 1 дете, ако трябва да чакат за кредит, за мен това е недопустимо и казах, че нищо не подписвам... той сега ми е сърдит, но аз имам принципи и две деца, за нищо на света не се подписвам под декларация, че имам 1 дете заради пусти пари. Незнам дали съм права, но това е...  newsm78  Crossing Arms
Виж целия пост
# 1
Не искам да прозвучи гадно но работя в банка и имам доста колеги и познати теглили така кредит или пък станали поръчители и сега плащат без да са видели парите Sad
Надявам се твоя случай да не е такъв.
А ианче не мога да кажа дали ще имаш проблем ако декларираш само едното дете Simple Smile
Но и аз е бих се подписала че имам едно дете  Naughty
Успех каквото и да решите
Виж целия пост
# 2
И с право си побесняла. Тези неща се правят от двамата на място. Как ще декларира, че има едно дете? Това за мен не е наред, има нещо гнило.При евентуален проблем вас ще гонят, пък добрите ви приятели ще седят и ще си пият кафето.При мен нещата седят така по принцип ,колкото и добри приятели да сме с дадено семейство, не бих приела молбата. Човек никога не знае от къде ще го изненадат. Плюс това всеки трябва да си знае мястото, всеки един трябва да знае какво и по колко да иска.
Виж целия пост
# 3
пЪРВО ПОМИСЛЕТЕ ХУБАВО. нА СКОРО РАЗВАЛИХМЕ ДЪЛГОГОДИШНО ПРИЯТЕЛСТВО, ПОНЕЖЕ ОТКАЗАХМЕ ДА НАПРАВИМ ТАКАВА УСЛУГА. кАК ЩЕ ГИ ВРЪЩАТ КАТО НЕ РАБОТЯТ? ПОМИСЛЕТЕ ХУБАВО ПЪРВО.
а СЛЕД ПРОВЕРКА ВИНАГИ МОЖЕ ДА СЕ РАЗБЕРЕ, ЧЕ СТЕ С 2 ДЕЦА.
Виж целия пост
# 4
Няма нищо по-лесно от това да се провери колко деца има човек. Друг е въпросът дали от банката ще си направят труда да проверят...И все пак - подаването на неверни данни при кандидатстване е условие за превръщане на кредита в предсрочно изизскуем във всяка една банка, така че...има риск, макар и минимален.
Що се отнася до самото подписване - малко драматизираш Crazy
Според мен по-добре се замисли как ще връщате парите, ако нещо се изпорти работата Twisted EvilЗнаеш ли колко такива клиенти имам? Идват при мене
- ама защо сте ми запорирали сметките Shocked
Казвам - щото сте нередовен длъжник.
-Ама как тъй?Аз теглих навремето кредита за един приятел, той не си ли го е плащал? newsm78
Стават такива неща нон-стоп. Помислете пак Peace
Виж целия пост
# 5
Това е лудост.
В днешно време кой се наема да тегли кредит от чуждо име, било то и приятел Rolling Eyes
Времената са такива, че не можеш да си заложиш задника вместо друг...гадно, но факт.
Виж целия пост
# 6
С доход 450 лв. ще теглите кредит?!... И то за други хора?!?... И за целта ще подписвате декларация с невярно съдържание?!  #Crazy
Виж целия пост
# 7
Сигурни ли сте в хората,за които теглите кредит?Мъж ми така тегли няколко за сигурен човек и сега плащаме-спират му 1/2 от заплатата.Не подписвайте документ с невярно съдържание.За такъв документ съдиха негов колега.
Виж целия пост
# 8
С доход 450 лв. ще теглите кредит?!... И то за други хора?!?... И за целта ще подписвате декларация с невярно съдържание?!  #Crazy
Рени, взе ми думите от устата.

За нищо на света не го правете. Та това е лудост  #Crazy
Виж целия пост
# 9
За нищо на света не го правете. Та това е лудост  #Crazy
Peace подкрепям!
Виж целия пост
# 10
Така си е абсолютна лудост...
 Нека ми се сърди мъж ми, ама ми писна да отстъпвам все аз... и да плащам за чужди грешки.
А приятелите ни те имаха доста пари от продадени имоти, но пропиляха всичко точната дума, не работят нито те, нито родителите им всички се издържат с парите от продажбите, глупаво но факт, сега пак ще продават, т.е. рано напролет... незнам  Naughty аз бих постъпила по-разумно, а и честно казано имат и заможни роднини, като не става при нас да се пробват при тях, нали
 Confused благодаря, момичета, знаех си, че съм права...
Виж целия пост
# 11
Така си е абсолютна лудост...
 Нека ми се сърди мъж ми, ама ми писна да отстъпвам все аз... и да плащам за чужди грешки.
А приятелите ни те имаха доста пари от продадени имоти, но пропиляха всичко точната дума, не работят нито те, нито родителите им всички се издържат с парите от продажбите, глупаво но факт, сега пак ще продават, т.е. рано напролет... незнам  Naughty аз бих постъпила по-разумно, а и честно казано имат и заможни роднини, като не става при нас да се пробват при тях, нали
 Confused благодаря, момичета, знаех си, че съм права...

Да се ангажираш да "помагаш" на подобни прахосници си е не лудост, а самоубийство. Те няма да започнат да ви "уважават" повече заради помощта, защото се мислят за богати. Колко са "богати" като са опряли до вас е друг въпрос. Интересна гледка ще са като свършат имотите за продаване. Тогава най-добре да сте по-далече.
Виж целия пост
# 12
Не бих теглила кредит за приятели, особено , ако знам ,че са прахосници. Каква ти е гаранцията, че като продатат имотите няма да пропилеят парите Stop И кой ще погасява вноските докато се продаде имота? Naughty
Виж целия пост
# 13
Седни и му обясни на мъжа ти така, както тука във форума. Белким му светне нещо в главата, че не е нормална тази "услуга"...
Виж целия пост
# 14
Предполагам че мъжът ти иска да помогне и се чувства неудобно да откаже. Истината е, че приятелите ви трябва да се чувстват неудобно да ви молят за това. Обясни му спокойно, че те е страх за семейното благосъстояние, дай му примери за пострадали семейства и т.н. А на приятелите си кажете, че с тези ваши 450лв. доходи и при положение, че сте 4 членно семейство, банката отказва да даде кредит и това е. Успех и този път не отстъпвай!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия