Като че ли не й достига кърмата

  • 540
  • 6
Здравейте, майчета, моля ви помагайте ... Преди 10 дни се разболях, докторите казаха, че е цистит. Пробвах с чайчета и бабешки лекове, но не се оправих. А преди няколко дни вдигнах 39 градуса температура и се наложи да започна антибиотик. През това време пиех предимно течности и нищо не можех да хапна. Вече съм по-добре, но вчера целия ден бебка сучеше през около час и половина - два и мрънкаше на гърдата. А снощи милата направо плачеше с глас, че не може да се нахрани. Пробвах след това с помпата да видя дали има останало нещо - нямаше и 5мл които изцедих. Бях приготвила и шише с NAN, но понеже тя не пие вода и не иска биберони-залъгалки не искаше да засуче биберона и въобще номера с изкуствената храна не се получи. Все пак успяхме да я приспим, тъй като целия ден не беше спала почти и спа 8 часа. В тази връзка да попитам да я оставям ли толкова много време да спи? По принцип се храним на поискване.
Страхувам се, че ми намалява кърмата и усещам гърдите си меки. Предполагам, че е в резултат от притесненията с болестта ми, а и сега се притеснявам да не спрем с кърменето, въпреки че се опитвам да си наложа да бъда спокойна и да не се панирам. Дали пък не е нервничка заради температурата ми?! Засега разчитам на позитивната си нагласа към кърменето и на житото, което ми свари свекърва ми Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Освен жито може да хапваш и мюсли,на мен много ми помага.1 кофичка кис.мляко на ден също е добре да се яде.За да си увеличиш лактацията е добре да имаш и нощно кърмене-поне едно.А че бебче стои през 1 час на гърдата е добре,защото стимулира гърдите за повече мляко.Меките гърди не означават че нямаш мляко,температурата не пречи на кърменето.Успокой се,почивай си и си кърми детето колкото иска. Hug
Виж целия пост
# 2
Пий повече течности.
Възможно е също бебето просто да усеща твоето притеснение и затова да е залепено за теб и да нервничи. Аз прекарах оня грип с разстройството и повръщането, бях на гладна диета и почти без течности (щото всичко потегляше обратно след изпиване  Sick ) и Иво беше по същия начин 2-3 дни. После всичко се оправи.

За осемте часа на сън не знам; но Иво почна да спи по 6 часа без прекъсване на около месец, та може би не е страшно.
Виж целия пост
# 3
Slagai 4esto da sy4e na gardite i 6te ti se regylira karmata.
Davai da izsykva i dvete gardi i sledva6toto karmene po4vai s posledno sykanata garda.
Moje v momenta da po4va Bym na rasteja, taka 4e se prigotvi za mnooogo 4esto sykane, daje prez 4as.
Izvinqvai, no mi se precaka ne6to kompiutara i ne moga da si vkliu4a kirilicata.
Kakto sa ti pisali, pii tre4nosti i ne barzai da doxranva6 s AM, ako ima kogo da izvika6 za domakinstvoto 6te ti e ot polza za da moje da se otdade6 denono6tno na bebeto. Tova visene postoanno na gardata obiknoveno trae 3-4 dni, pri nas be6e taka pri parvite krizi na rastej,a posle stavat po-kratki.
Ne se bezpokoi,po4ti vsi4ki sme minali prez takiva periodi.
Pojelavam vi yspex!
Виж целия пост
# 4
Циститът е ужасна гадост (аз имам хроничен) - така че напълно те разбирам и имаш цялото ми съчувствие, дано бързо да се повлияе от АБ Hug
Доколкото виждам, бебчето ти е на 6 седмици Grinning Това е абсолютно класическото време за най-силно изразения скок в растежа. По време ная такъв период бебето се лепва за гърдата, изглежда постоянно гладно и недоволно и би прекарвало по 24ч сучейки. В същото време хормоналната стимулация от първите седмици намалява, също както и препълването на гърдите - те стават меки, защото няма излишъци и нищо не може да се изцеди, защото са се нагодили към бебето и чакат бебе на гърдата за да пуснат млякото Laughing В такива моменти повечето мами изпадат в паника дали млякото стига, защото ги няма досегашните ориентири, които са им вдъхвали сигурност.
Всичко това е съвсем нормално и показва, че лактацията върви по обичайния си ход Grinning Скокът в растежа трае обикновено няколко дни до седмица - може да са труднички, но с много гушкане и сучене на поискване преминават , без да се налага да се дава нещо допълнително. Както и във всеки друг момент, памперсите са единственото достоверно средство да знаеш дали й е достатъчно. Ако продължава да пишка нормално (5-6 добре напишкани пампи за 24ч) и аките продължават да са жълти, с обичайния си вид и консистенция (макар че може да не ака всеки ден - това също е нормална промяна, настъпваща към 6-тата седмица при много бебета) - значи всичко е наред Grinning                                       
Виж целия пост
# 5
Давай по тази схема. Често на гърдата, овсени ядки,течности много, може да си вземеш лактогонен чай и фолиева киселина.
На мен ми се случи преди седмица, само че изкарах вирус. Намаля ми драстично кърмата, бавно потичаше и т.н. Настана ад. Обаче за радост организма ми много бързо реагира и за два дена пак ми тръгна много кърма. Тогава пък ми се запуши канал!! Слава богу за една вечер го оправих - горещи кърпи и сукане.
Да не се шашнеш че бебето е нервно и плаче - стискай зъби и нерви и ще видиш че ще успееш. Иначе незнам. Отбиване?
Какво да ти кажа друго за да ти помогна? Ако сега устискаш после ще си доволна.
Забравих да кажа,че Лора явно си беше гладна, защото хич не пишкаше. Слава богу само 2 дни.
Успех Peace
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за отговорите, мами  Hug
Днес пък ново двайсе - спа през деня 5 часа и сега също спи от 6 часа и се чудя дали да не я будя вече да хапва. Досега не съм я будила за хранене и незнам как да преценя дали трябва да я събудя или не?! За изминаалото денонощие имаме 5 хранения само това нормално ли е?
Също на последното кърмене днес ми направи впечатление, че по едно време пак след плач и рев изведнъж засука по-здраво и я чувах как гълта, а пак се бях отчаяла че няма достатъчно кърма. Не бях чувала за скок в растежа, но действително така се усеща - като пуберитет при бебетата Simple Smile)
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия