След колко време забременяхте след спонтанен аборт

  • 17 735
  • 15
Здравейте скъпи момичета,

Преживях спонтанен аборт в 5 г. с.. Беше голям удър за мен, защото беше изключително желана бременност. Но уви.
Бихте ли споделили, колко време отне да забременеете след спонтанен аборт.
Виж целия пост
# 1
Първо се пазихме 3 месеца. Забременях от раз, но при мен това не е проблем - хващам от въздуха. Още на първия положителен тест бях при докторката и почнахме Дуфастон. Мисля, че ако не го бях пила щях да загубя и това бебе - имах зацапване както миналия път, но тогава закъсняхме с лекарствата.

Не се коси, ако е паднало само толкова рано, най-вероятно не се е развивало добре! Следващия път всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 2
Здравей!
И аз също като теб, загубих така желаното ни бебече в 5 г.с., плода падна сам.
Напълно разбирам как се чувстваш, сигурно си смазана. Ужасно мъчно и болезнено е ( най - вече за психиката). Но повярвай ми, след един месец нещата се възприемат малко по - леко  Cry
На мен никой не ми обясни каква е възможната причина, останах много разочарована.
Сега ми дойде за първи път (след 42 дни) и след празниците хуквам по лекари, за да ми кажат какви изследвания е необходимо да си направя и евентуално кога можем да опитаме пак.
Желая ти добро бързо възстановяване и добро настроение, доколкото е възможно!   bouquet
Виж целия пост
# 3
Мисля, че ако не го бях пила щях да загубя и това бебе - имах зацапване както миналия път, но тогава закъсняхме с лекарствата.

Светли, не съм съгласна с теб. Когато нещо не се развива както трябва и нивата почнат да падат няма да те спаси никакво количество на допълнителен прогестерон.


kemili, желая ти като останалите спокойствие и надежда.
Виж целия пост
# 4
Здравейте, на всички преживяли нещо подобно, и аз като вас минах през ада, само че при мен не беше спонтанен аборт а плода беше спрял да се развива и се наложи да го махна /не падна сам/, не ми се говори за кошмара през който минах, но накратко: казаха ми да изчакам минимум 4м след това защото лигавицата на матката да можела да се възтанови, изчакахме ги и започнахме да пробваме и от тогава вече 7м не става и не става, говорила съм и с други мои приятелки преживели аборт, и да ви кажа забелязах че колкото по-рано са започнали с опитите след аборта токлова по-лесно са забременяли, едната на 3м е била бременна вече и детенцето си и е живо и здраво, вече е на 5г. Така че не спазвайте стриктно всичко, когато се почувствате готови и двамата давайте ако е писано ще стане. УСПЕХ НА ВСИЧКИ, и да се похвалите минимум с по едно.
Виж целия пост
# 5
На мен ми отне 6 месеца докато забременях отново след мисед в 11 седмица. Пазихме се само докато ми дойде след абразиото (около 7 седмици).  Спокойно, докато много скоро пак ще се бременна. Сега се грижи за себе си, най бавно се възстановява психиката.
Виж целия пост
# 6
И аз имах спонтанен аборт в 7 седмица, правиха ми кюретаж и ми казаха да изчакам 6 месеца - април изтичат и съм пак на фронта. Незнам защо толкова много трябва да чакам - чета, че на някои жени им казват само 3 месеца, че е достатъчно  newsm78
Виж целия пост
# 7
Пазихме се 4 месеца (точния срок се определя от гинеколога на прегледа след аборта, в зависимост от това как се възстановява лигавицата на матката), пет месеца по-късно забременях отново.

Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 8
...точния срок се определя от гинеколога на прегледа след аборта, в зависимост от това как се възстановява лигавицата на матката...
Успех!  bouquet
Аз ходих на преглед след аборта - каза ми че матката ми е възстановена и дори имам овулация, но пак ми потвърди за 6-те месеца изчакване.
Виж целия пост
# 9
Пазихме се три цъикъла.После стана на втория месец.
Виж целия пост
# 10
Здравейте,

нека и аз споделя моя горчив опит с вас. Аз също имам една неуспешна бременност. Преживях аборт в 12-13 г.с. преди около 2 години. След това се пазих 5 месеца и започнахме с опитите. 5 месеца по-късно резултат вече имаше, бях бременна. Сега вече бебо е факт и е на 4 месеца. Моят начин за лечение беше изцяло хомеопатичен. Бих го препоръчала на всички. Хомеопатията много ми помогна да се справя с болката от загубата и възвърна надеждата ми, че следващия път всичко ще е ок. И така стана. Препоръчвам го на всички вас, опитайте няма да съжалявате.  Peace
Виж целия пост
# 11
До Портокалка!!!
Аз също преди да забременея се лекувах с хомеопатия,
но защо спрях след като разбрах-незнам!
Ползвам я вече почти 5 години и бях много доволна.
На теб какво са ти предписвали ?
Вземаше ли я по време на бременноста?
Ако Господ ми даде шанса да забременея пак
мисля да започна пак да я използвам.
Виж целия пост
# 12
 Cry Здравеи,и аз минах по този път миналата година ,така наречения Мисет аборт.От 4 месеца правим опити,но засега няма резултат.Знаеш ли ,стигнах до един извод,че на всеки от нас е предначертано рано или късно да си има бебче.Ще ти кажа ,че моето забременяване стана много трудно,с моя мъж работихме доста усърдно,но не ставаше и неставаше.Стана в месец в ,които бяхме правили секс ,само веднъж.Дори не си знаех ,кога точно ми е овулацията.Ще стане даи си време.Търпение..............Успех
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви момичета за куража, който ми вдъхнахте.
Желая и на вас по-скоро да ни зарадвате с хубава новина във форума.
Виж целия пост
# 14
Здравей Bube!

За мен хомеопатията не е просто начин на лечение, а философия, на която трябва да се довериш и да промениш начина на мислене относно болестите и лекуването им. Аз проумях, че зад всяка болест има не симптом, а причина. В 99% от случаите тази причина е в нашето съзнание, поведение, мисли, чувства, отношение към света. Аз промених мисленето си и затова смятам, че хомеопатията много добре подейства в моя случай. Лекувам се така вече повече от 5 години. Когато имам здравословен проблем се обръщам към лекаря-хомеопат, който вече достатъчно добре ме познава и успява да ми даде най-подходящото за мен лекарство. Щом се лекуваш и ти така, трябва да знаеш, че при нея всичко е строго индивидуално. Няма универсални лекарства. След аборта трябваше да се освободя от негативните мисли и емоции. Преди да забременея, правихме профилактика, подготвях организма си за предстоящата задача. По време на бременността също приемах на два пъти хомеопатични, за да направим профилактика на бременността. Иначе нямах проблем със самата бременност, чувствах се чудесно, мога да кажа, че имах изключително лека бременност. Не мога да ти препоръчам никакво лекарство, защото всичко е строго индивидуално, зависи от теб, от твоя темперамент, от твоите емоции, мисли, чувства. Аз ходя при класически хомеопат, а не при такъв, от боаронската школа. Сега, когато имаме проблем с бебо, отново се доверявам на хомеопатичното лечение, защото смятам, че то е по-подходящо. Това е правилната медицина за мен и моето семейство. Не ми е цел да убеждавам никого в нищо, просто изказвам мнение.
Пожелавам на всички успех!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия