Списък на покупки за новородено

  • 1 844
  • 6
Още съм в 7 месец ,но искам да си направя списък какво трябва да купя,за да не забравя нещо.Това ще ми е първо бебе и съм объркана newsm78.Вие какво купихте преди да се роди бебо и колко времепреди това почнахте да пазарувате?
Виж целия пост
# 1
Задай си въпроса във форумМАЙКИ-БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ,а може и с търсачката да потърсиш.Имаше много теми пуснати по този в-с!!!Успех!!!
Виж целия пост
# 2
ето няколко теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44908.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=47317.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=97552.msg1708346#msg1708346
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136809.0
Виж целия пост
# 3
Влез в Pakostnik.com, там има линк със списък за новородено. Аз лично го ползвах и съм много доволна, подсетиха ме за няколко нещица, които щях да забравя, а уж съм ветеран  Sick
Виж целия пост
# 4
Аз почнах да пазарувам за бебето от момента в който разбрах, че съм бременна. По малко в течение на повече време не се чувства като сериозен разход и освен това, имаш възможността да си купуваш наистина най-красивите неща, които не винаги се намират и не под път и над път. В един магазин днес ми хванало око дрешка, в друг-играчка...Така до момента на раждане всичко ми беше събрано без да разчитам на баби и дядовци или на вкуса на мъжа ми (както е известно мъжете нямат изобщо такъв, а за бебешки неща пък да не говорим).
Виж целия пост
# 5
Аз почнах да пазарувам за бебето от момента в който разбрах, че съм бременна. По малко в течение на повече време не се чувства като сериозен разход и освен това, имаш възможността да си купуваш наистина най-красивите неща, които не винаги се намират и не под път и над път. В един магазин днес ми хванало око дрешка, в друг-играчка...Така до момента на раждане всичко ми беше събрано без да разчитам на баби и дядовци или на вкуса на мъжа ми (както е известно мъжете нямат изобщо такъв, а за бебешки неща пък да не говорим).
Hug   Hug
Точно така разсъждавах и постъпих преди повече от 2 години!!!Въпреки несъгласието на мъжа ми и майка ми.Когато се прибрах от родилния дом,всичко вкъщи ми бе изпрано , изгладено,измито,стерилизирани шишета,почистени със спирт плоскости,маси и т.н.Бях си подготвила всичко месец напред и бях забранила да пипат в мое отсъствие.Само дето не заключих стаите! Laughing
Виж целия пост
# 6
Аз почнах да пазарувам за бебето от момента в който разбрах, че съм бременна. По малко в течение на повече време не се чувства като сериозен разход и освен това, имаш възможността да си купуваш наистина най-красивите неща, които не винаги се намират и не под път и над път. В един магазин днес ми хванало око дрешка, в друг-играчка...Така до момента на раждане всичко ми беше събрано без да разчитам на баби и дядовци или на вкуса на мъжа ми (както е известно мъжете нямат изобщо такъв, а за бебешки неща пък да не говорим).
Hug   Hug
Точно така разсъждавах и постъпих преди повече от 2 години!!!Въпреки несъгласието на мъжа ми и майка ми.Когато се прибрах от родилния дом,всичко вкъщи ми бе изпрано , изгладено,измито,стерилизирани шишета,почистени със спирт плоскости,маси и т.н.Бях си подготвила всичко месец напред и бях забранила да пипат в мое отсъствие.Само дето не заключих стаите! Laughing

Радвам се да го чуя. Wink Тези бабини деветини за сума ти неща касаещи бебето ме изнервят адски. Не разбирам категорично как майката сама си се лишава от страхотното удоволствие да ходи сама и да си избира...Това са 9 месеца радост за всяка купена дрешка, 9 месеца, в които с всяко купено нещо за бебето си го усещал много по-реално като нов член на семейството. Всичко което си купил е по твой вкус, премислено и преценено, покупките-адекватни и ти се чувстваш истинска майка, абсолютно самостоятелно отговорна за това човече без намеса на баби и дядовци още преди раждането. Има един вид психологическа подготовка към тази отговорност през цялото време докато приготвяш "чеиза" на новороденото и достатъчно изолиране на бабите, които често се опитват да "поемат властта" с прекалена назидателност кое как се прави и как трябва да бъде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия