Кърмаче спира да се храни за над 10ч трябва ли да се притеснявам?

  • 580
  • 10
Дъщеря ми е на 1 месец и я мъчат колики. Храни се само на кърма. Преди акаше по 5-6 пъти дневно, а от 3 дни го намали до един път дневно, вчера пък изобщо не е акала. През деня не я болеше толкова много коремчето и се хранеше добре, но от около 6ч вечерта вчера отказва да яде. като и предложа гърдата тя хапва за 1-2 минути и се дърпа, и така цяла нощт.Будеше се общо взето на всеки кръгъл час от болки, заради газовете, аз веднага и предлагах да се храни а тя хапваше за минутка и се дърпаше. сега отново заспа. трябва ли да се притеснявам, че бебо не се храни или е нормално да не иска да яде, докато не се изака. моля пишете ми опитни майки, какво казва вашия опит. предварително ви благодаря.
Виж целия пост
# 1
Много е важно да следиш дали пишка!
Иначе бебето може вече да се наяжда за тези 1-2 минути. А може би сте в кърмаческа стачка? Можеш да прочетеш за това в библиотеката. За акането-нормално е да ака вече по-рядко.
А ако е полузаспала суче ли?
Пробвай докато спи само да и потъркаш гърдата в устичката, може да засуче.. Hug
Виж целия пост
# 2
Благодаря за бързия отговор. Пишка по два-три пъти дневно. И в полузаспало състояние пак отказва да се храни, всякакви хитринки пробвах нищо не върши работа, иначе детето ми изглежда здравичко, ама знам ли нали съм нова мама...
Виж целия пост
# 3
А преди повече ли пишкаше? При мен каналите на гърдите се отпушиха изведнъж и бебето ми изведнъж започна да се наяжда много бързо. Аз забелязах че преди преди хранене на бебето ако си стисна гърдата само капчици излизаха, а после-цели струйки. Има ли нещо такова при теб?
Ако бебето си пичка както и преди, ако все пак суче по няколко минути не бих се тревожила. Но ако е започнало да пишка по-малко от преди трябва да потърсиш начин да суче повече.
Надявам се че и по-опитните кърмачки ще се включат със съвети.
Виж целия пост
# 4
Ти си много притеснена мила -имам само скромен опит и малко информация , която ще ти напиша , защото най-вероятно не можеш да отделиш на този етап време за библиотеката и все пак при първа възможност прочети някой статии.
Трябва да пишка на денонощие по 5-6 пъти.Това е покзател за достатъчно количество кърма.
За акането не се тревожи .Може да ака и веднъж на 2-3 дни , а може и по 5-6 пъти на ден.Зависи доколко усвоява кърмата.
За коликите даваш ли нещо - например Саб Симплекс .Аз не мога да кажа че много ми е помагал , но поне се успокоявах че правя нещо за бебка  ooooh! скоро това ще отмине.Само търпение.Знам че е трудно.Дърпа се защото го боли стомахчето.Пожелавам ти  бързо да отминат! Hug 
Виж целия пост
# 5
  За кърмените бебета е нормално и по-нарядко да акат, но докато са малки както е товето бебче все още трябва да е на често. Освен това за да е достатъчна кърмата трябва както е написала другата мама да има поне 6 добре напишани памперса. Не искам да те притеснявам, но все пак провери дали покривате този критерии.
   Бебчо иначе как се държи когато е буден? Колко е наддал за първия месец?Жълтеницата при вас преминала ли е? За запека мога да споделя че при нас се получи от Саб Симплекса и тъй като така или иначе не помагаха аз ги спрях. Надявам се скоро да се успокоиш и да се похвалиш че коликите преминават и бебчо вече хапва нормално  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Аз за коликите давах Еспумизан и много й помагаше. и сега още й давам,когато има газове. За пишкането ми се струва малко, но ти как разбираш колко пъти пишка? Погледни й дудката- дали всичко е наред (отворчето да е хубаво). Просто профилактично, понеже аз случайно открих, че моята имаше срастване(беше затворена една част от дудката). Тя си пишкаше, но аз го открих като се рових случайно в здравния форум за запека- там имаше майки на момиченца с такова срастване- ако е пълно, бебето не може да пишка, задържа урина. Не бях чувала за такова нещо и като проверих се оказа, че моята имаше частично.Добре,че го видях навреме и всичко си беше наред- разлепиха я. Педиатъра трябва да го види това,но моята не й отваря памперсите на консултациите.
А за запека.......Ох, не искам да се сещам какво ни беше на нас. Незнам дали се нарича запек, дали кърмата се усвоява......има доста неща по темата. Но моята Нети като спря да ака на 21.08 (дотогава на всяко кърмене), започна чак  към края на Ноември да се изаква редовно, всеки ден. Дотогава- само с Дуфалак или термометър. Свиваше крачета, пръцкаше....., а аз с напразна надежда отварях всеки памперс. Добре, че всичко това вече е зад гърба ни.
Важното е да си е жизнено детенцето, да си хапва, да наддава- то проблеми ще има, но отминават.
Виж целия пост
# 7
Мойта акушерка и лекарката на бебо бяха ме предупредили още в началото, че бебе на кърма може да се случи да ака и веднъж на седмица. Само без паника, казаха. Не сме имали грижи с акането до сега, но с това да се дърпа докато пие имаме грижи и до ден днешен. В началото доста се бях притеснила, защото не знаех дали гущерчо се е наял или му е силна струята или не му е сладко или не иска да суче... аве и аз не знам какво още си мислех. Даже кърмата ми застрашително беше намаляла. Тогава започнах да го слагам на гърдата на всеки час, че ако не и по-често. Важното ми беше да засуче, че ако ще и само 2-3 пъти. Сега осезателно се дърпа, когато явно го мъчат колики или се опитва да ака.
Стискам палци скоро да мине този период!
Виж целия пост
# 8
ние също понякога акаме веднъж седмично - наддава много добре детето- даже малко в повечко Rolling Eyes в началото и аз се шашаках и даже съм и слагала малко масло с термометър в дупето - това ми бяха казали - но никакъв резултат на другия ден вечрта чак се изака - когато и е време - но за пишкането пишка си доста детето особенно до сутринта памперса и е целия пълен
Виж целия пост
# 9
Ена, мисля, че с право си притеснена. Действително не е нормално бебе на един месец да не се храни около 10 часа и да показва явни признаци на болка и дискомфорт. Не си обяснила какво имаш предвид под пишкане 2-3 пъти дневно - дали толкова сменени памперси или действително 2-3 пишкания. Но и в двата случая това е твърде малко - нормалното е да има 5-6 мокри памперса или минимум 8 пишкания за 24ч.  При бебе под 6-седмична възраст също така нормалното е да ака поне 2х дневно и аките да са с приятен слънчевожълт цвят, за да е сигурно, че всичко е наред .
Тежките колики може да се дължат на силна алергична реакция към нещо в майчината диета (най-често - при прекомерен прием на млечни храни) - мислиш ли, че е възможно да направиш някои промени в тази насока?
А такова поведение на дърпане от гърдата с плач може да се дължи на куп неща - запушено носле, болки в ушичките, объркване на зърното (ако бебето смуче биберон-залъгалка или предлагаш чайчета против колики с шише) - ти си най-близо до бебето и го познаваш най-добре, така че може да прецениш дали има нещо друго тревожно в поведението му.
Опитвала ли си да я нахраниш по друг начин, а не на гърдата - ако нослето е запушено или я болят ушичките, може да отказва гърдата, но да приеме да се храни по друг начин (алтернативните методи са хранене с чашка, капкомер, лъжичка - в краен случай с шише). 
Ако това състояние продължава междувременно и не сте имали по-нормално хранене, както и ако урината на детето мирише и е с цвят на чай, непременно се свържете с лекар!
Виж целия пост
# 10
много добър лек против колики е да посавяш бебо по коремче при всяка възможност
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия