КОШМАР СЪС СМЕТКА ЗА ТОК

  • 3 358
  • 31
Направо главата ми ще се пръсне...
Днес мъжът ми отива да плати сметката за ток в нашата поща,
и пощаджийката му казва, че в момента има срив в системата за
отчитане на тези сметки, но нали знае че трябвя да си подготви
доста солидна сума за тока - 2800 лева  ooooh! Money Banghead Rage Rage
Той естествено  newsm09, тъй като имаме бележки, според които
трябва да платим съответно за този месец 93 лева /на монофазен/ и 51 лева за трифазния.
В пощата естествено, не могат да му дадат повече информация, и звъним на телефон на Електроснабдяване.
Там любезната служителка, след като й казах абонатните номера на електромерите, ми каза - Да, за трифазния електромер
имате сметка 2800 лева, тъй като от юни месец насам всеки месец имате изравняване 400 лева  #Crazy Sick #Crazy
Какво е това изравняване брееееееееееееее!!!!!
Не съм чувала да се изравняват токовите сметки такаааааааааааааааааааааааааааааааааааааа!!!!!
Електромерът ни е на улицата от две години, инкасаторът има абсолютно свободен достъп до него, ток и да искам - не мога да крада!!!
Бележки сме получавали всеки месец, и чинно сме си плащали!
Освен това - на този трифазен ток, единствените консуматори са бойлера /а и той вече не е, защото минахме на газ/, и един котлон, на който се вари храна за кучето.
Отидохме до Електроразпределение Юг, където се водим, за да разберем какво става, те обаче, от днес на обяд вече са запразнили. И така - до 10 януари, ще си живеем в неведение.
Ще прекараме страхотни празници, няма що.
Много зле се чувствам. Това са си почти 3000 лева, егати.
А съм чувала, че с Електрото оправията е много трудна.
Незнам, ако имате някакви предположения за тази нелепост, кажете ми.
Виж целия пост
# 1
Олеле, миличка, не ти завиждам! Ужас - 3 бона, тия луди ли са бе......
Виж целия пост
# 2
След като електромерът ви е на улицата иамте ли достъп до него?, т.е. идеята ми е да си видите сами показанията да ги сравните с бележките и да видите да не е станала някаква грешка при отчитането.
Другото за което се сещам да видите как се върти електромера, т.е. при изключени всички консуматори не би трябвало да помръдва  newsm78

и какво е това изравняване за 1 г. те не са ли задължени всеки месеца да отчитат.... не че при нас го правят: аз съм ги хванала че реално се отчита на 3 месеца, но пак не е 1 г. #Crazy
Виж целия пост
# 3
Имаме ключ за таблото.
Сега чакам да се върне мъжът ми от работа, и да донесе всички стари беилежки,
защото държим общо всички бележки - и домашните, и фирмените при секретарката.
Ще сравня абсолютно точно показателите.
Днес гледах с последната бележка - има съвсем нормална разлика от това което показва
електромера, и отчетеното последния път - т.е. това е консумираното за това време.
Т.е. - мисля, че това би трябвало да означава, няма някакво надписване на данни.
Просто за тези 7 месеца, всеки от които ще ни изравняват с по 400 лева за всеки  #Crazy, ние сме си плащали точно
консумираната и отчетена енергия.
Лошото е, че няма кого да питам къде може да е станала тая грозна грешка, и на каква база правят това идиотско изравняване.
Виж целия пост
# 4
Пфу , че гадно...!... Shocked
Съчуствам за съжаление само и ви стискам палци, да се окаже просто  досадна грешка.... Peace
Виж целия пост
# 5
Няма грешки, имам познати,които платиха същата сума. Просто ги принудиха. Всичко е много добре направено и замислено просто. Енергото от край време са крадци.
Виж целия пост
# 6
Как така изравняване? Shocked Нещо не схващам?

Значи излиза, че този не е записвал вярно...а те или той нямат сметка, защото биха го глобили за това. А и те нямат, защото няма да се минат току така.
Много странно.. newsm78

Кажи на Лешо Wink Hug да си събере бележките, ама всичките и на първият работен ден право там.
Егати и ужаса..тия пък вече се оливат във всичко

Съжалявам Дес, че така са ви развалили празниците.Целувам ви..без онази гад Twisted Evil  bouquet

п.п. Да не краде някой? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Преди 2 години получихме сметка за ток от 1200 лева за стълбишно осветление. Живеем в три етажна къща и плащаме по 1-2 лева месечно и изведнъж толкова голяма сума! След като направихме справка се оказа грешка!
Виж целия пост
# 8
И аз смятам,че е грешка,но се ядосвам,че това е поредната свинщина от страна на монополистите.Значи, ако ти не си точен в плащането на сметките, идват и ти режат тока,но те ако са сгрешили много трудно си признават и трябва да ходиш по мъките заради тях. #Cussing out #2gunfire
Виж целия пост
# 9
ееееееееееееееееееее,то бива бива, ама тези ве4е са се уляли.Никакво плащане докъто не се види грешката къде е 4е ина4е става страшно.Послее няма връщане на пари
Дано се оправят нещата Деси, ама каква Нова Година ще каращш представям си  bouquet
Виж целия пост
# 10
Много е гадно това ...  Sad Ще настоявате докрай и ще се оправят нещата . А за изравняване на сметки за ток за първи път чувам .
На нас преди време в офиса ни дойде бележка за 340 лв. при положение , че сме с парно и работят 2 компютъра и лампите евентуално , т.е. абсолютно невъзможно .
След голям скандал дойде една леля , сви рамене и каза " Еми , сбъркали сме при записването ... голяма работа станала ... " Баща ми щеше да я удуши тогава .

Жалко , че са ви развалили празниците , но трябва да се преборите !
Виж целия пост
# 11
Ужас!!!
Стискам палци да е просто грешка! Много гадно, хвана ме яд направо  Confused
Виж целия пост
# 12
Първо, засечи си показанията на електромера и провери разходите как са през месеците - по колко сте харчили и по колко сте плащали.
Второ, не плащайте и една стотинка дори, до като не се разбере има ли грешка, каква, къде, защо, и т.н.
И трето, в нета има инфо какво се прави, когато няма правилно отчитане - провери, искай "помощ от приятел", бъди досадна по телефоните и не ги оставяй да забравят твоя случай.
Преди време имах проблеми с монополистите, и трябва да знаеш, че са необходими много търпение, постоянство, способности като "досаден та да го убиеш" и "таралеж в гащите", и време. Особено време. Захапваш телефона или се бетонираш в институцията, до като не се намери решение. И то правилното, не това, което на тях им изнася.
Само не си зачерняй дните с тия идиоти   bouquet . Чакам да разкажеш какво стана  Praynig .
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви, момичета, за съчувствието  Hug
Ще се борим - както се казва - като прасе с тиква  Joy
Иде ми да ги съдя  после и за морални щети!
Кожодери смотани.

ПП Непременно ще съобщя какво е станало.
Виж целия пост
# 14
Егатиии сметката...ужасен новогодишен подарък...дано да е грешка!
Съжалявам  bouquet
Да не оставиш нещата така, Дес.......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия