Страхотна хрема от 2-3 дни

  • 2 246
  • 16
Малкият е болен, леко зачервени дъги,  лека температура /макс. до 37.6/.
Давам му нурофен, панадол, тантум верде /вече не мога, защото стиска зъбите/. Хремата му е страхотна. Непрекъснато му тече носът. Да не навлизам в подробности, но сякаш нямат край... Стеримарът и виброцил /редувам капки и гел/ не помагат сякаш особено. Днес поне нямаше температура. Но надвечер се появи някаква кашлица. Явно от секретите. не зная вече какво да правя.
Дали антибиотик би помогнал в случая?
Виж целия пост
# 1
Не бързай с антибиотика.Ако тръгне да се влошава тогава ,сега го наблюдавай само. Хапвайте редовно. Опитай сополите да ги спрете с олинт 0,05 % за 2-3 дни.
Виж целия пост
# 2
АЗ оправих малкия с хомеопатично " Коризалия" Страхотен ефект. Имахме ужасна хрема и 2 месеца с еборихме с нея. А и виброцил не било хубаво повече от 1 седмица да се дава. Купуваш коризалия и следваш упътването в листовката и, ще видиш резултата. Не са скъпи дори. Ако не помогне, поне няма да навреди, но ефект ще има. Ще видиш.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите.   bouquet
Днес за съжаление пак имаше температура и му изписаха антибиотик.   

Хапвайте редовно. Опитай сополите да ги спрете с олинт 0,05 % за 2-3 дни.
Приемът на храна е доста проблемен. почти нищо не яде вчера, днес малко плодове, шунка, кашкавал и крем ванилия на Данон /който му е много любим/.
Олинт по-добри ли са от Виброцил? Според моите лични впечатления  е така, но все пак става дума за малко дете и не зная...
Виж целия пост
# 4
Пробвайте ги ,може да се окажат и по-добри  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Тея, остави го да не яде. Давай му само сокчета - натурален, сок от компот. Ще се справи по-бързо, ако не го тъпчеш с храна.

Не искам да прозвучи грозно, но ако се загледаш в едно животно - ами то спира да се храни, когато е болно. И ние сме така. Но са ни научили да си пречим, а не са си помагаме.

Лично аз не давам на децата си да ядат когато са болни. Ако искат нещо, те сами ще си вземат. И повярвай ми - вземат точно това, от което имат нужда. Никога не бъркат.

 Naughty За нослето - пробвай с физиологичен разтвор. Аз го редувам с коластра, но вероятно ти нямаш. Оправя се много бързо.

Кураж и стискам палци. Дано изкарате спокойна Нова година. Весела, щастлива, успешна.
Виж целия пост
# 6
Теа ние сме от 3 месеца със сополи но явно вашето е друго щом вдига и температра.Преди да сложиш виброцил промиваш ли първо с физиологичен р-р или стери мар? Тово го зном от нашата д-рка и от УНГ д-р.Сега ние се оправихме с капки за очи в нослето но трябва да питаш вашия д-р.иначе капките се казват максидекс и се ползват 5-6 дни само т.к. са антибиотични но ме увериха че действат локално и не е опасно.А за виброцила и аз знам че се ползва максимум 7 дни и да не се употребява много често.Успех и весело посрещане на новата година.
Виж целия пост
# 7
Малкият е болен, леко зачервени дъги,  лека температура /макс. до 37.6/.
Давам му нурофен, панадол, тантум верде /вече не мога, защото стиска зъбите/. Хремата му е страхотна. Непрекъснато му тече носът. Да не навлизам в подробности, но сякаш нямат край... Стеримарът и виброцил /редувам капки и гел/ не помагат сякаш особено. Днес поне нямаше температура. Но надвечер се появи някаква кашлица. Явно от секретите. не зная вече какво да правя.
Дали антибиотик би помогнал в случая?
Температурата на детенцето ти е от зачервените дъгички.
Аз на моите деца червено гърло оправям с Дактарин -това е перорален гел за уста и успоредно на това впръсквам  спрей Тантум верде или Хексорал.

Кашлицата предполагам ,че е от секретите които се стичат от зад и дразнят гърлото.
Днес за съжаление пак имаше температура и му изписаха антибиотик.   
Какво ви казаха при прегледа?
Пуснаха ли някакви изследвания?
Виж целия пост
# 8
Тея, остави го да не яде. Давай му само сокчета - натурален, сок от компот. Ще се справи по-бързо, ако не го тъпчеш с храна.

Не искам да прозвучи грозно, но ако се загледаш в едно животно - ами то спира да се храни, когато е болно. И ние сме така. Но са ни научили да си пречим, а не са си помагаме.

Лично аз не давам на децата си да ядат когато са болни. Ако искат нещо, те сами ще си вземат. И повярвай ми - вземат точно това, от което имат нужда. Никога не бъркат.

 Naughty За нослето - пробвай с физиологичен разтвор. Аз го редувам с коластра, но вероятно ти нямаш. Оправя се много бързо.

Кураж и стискам палци. Дано изкарате спокойна Нова година. Весела, щастлива, успешна.
С изключение на коластрата,все едно аз съм го написала Simple SmileПослушай Дино,капките за нос не лекуват хремата,влошават я(сега фармацевтите жива ще ме схрускат Laughing)
Виж целия пост
# 9
Аз на моите деца червено гърло оправям с Дактарин -това е перорален гел за уста и успоредно на това впръсквам  спрей Тантум верде или Хексорал.[/b]
дими, как точно мажеш гърлото на децата с Дактарин?
Виж целия пост
# 10
това е вирус...ние го изкарахме. започва с много силна хрема и нищо друго. Т не е повече от 37,5-38. при нас буквално за часове премина в много тежък бронхит. сутринта я водих на личната и нямаше нито хрипове, нито червено гърло. до вечерта искаха да ни вземат в болница. моят съвет е, ако решиш да не даваш антибиотик,  да наблюдаваш детето и при най-малкото влошаване да почнеш антибиотика. ние се оправихме с хомеопатия, но нашата хомеопатка е педиатър, а и ни следеше много изкъсо.
бързо оправяне  bouquet
Виж целия пост
# 11
Аз на моите деца червено гърло оправям с Дактарин -това е перорален гел за уста и успоредно на това впръсквам  спрей Тантум верде или Хексорал.[/b]
дими, как точно мажеш гърлото на децата с Дактарин?
След като са нахранени Първо им впръсвам спрея.
На големия слагам в една лъжичка от гела и му казвам да ближе по малко както сладолед.По този начин гела стига до гърлото,когато преглъща.
На мъничкия слагам на биберонката ,а преди това с пръст намазвам венците и езичето.
Виж целия пост
# 12
Малкият вече е по-добре.  Grinning Няма температура, а и хремата намаля.
Затова пък вирусът пипна мен. От събота и аз съм болна, но при мен е в доста по-лека форма/което е нормално, може би/.
Антибиотик /Цефзин/ успях да дам само 1 път.  При следващите 2 пъти /стана малко насила, веднъж преди, после след хранене/ повърна. И така се отказах да го насилвам. Пробвах да го сложа в плодово кисело мляко и Данет, но не успях да го "излъжа" и се отказах. Може би следващия път , когато се налага да приема антибиотик, ще предпочета да му бият инжекции. мисля, че това би бил по-малък стрес за него.
Виж целия пост
# 13
Малкият вече е по-добре.  Grinning Няма температура, а и хремата намаля.
Затова пък вирусът пипна мен. От събота и аз съм болна, но при мен е в доста по-лека форма/което е нормално, може би/.
Антибиотик /Цефзин/ успях да дам само 1 път.  При следващите 2 пъти /стана малко насила, веднъж преди, после след хранене/ повърна. И така се отказах да го насилвам. Пробвах да го сложа в плодово кисело мляко и Данет, но не успях да го "излъжа" и се отказах. Може би следващия път , когато се налага да приема антибиотик, ще предпочета да му бият инжекции. мисля, че това би бил по-малък стрес за него.
Радвам се, че вече сте по- добре. Не сте били по принцип за АБ, добре, че не си успяла да му го дадеш. Гаден вирус, дразнещо е първите няколко дни, но дечицата бързо се възстановяват след това.
Оправяй се бързо и ти!!! ЧНГ!   bouquet
Виж целия пост
# 14

Антибиотик /Цефзин/ успях да дам само 1 път.  При следващите 2 пъти /стана малко насила, веднъж преди, после след хранене/ повърна. И така се отказах да го насилвам. Пробвах да го сложа в плодово кисело мляко и Данет, но не успях да го "излъжа" и се отказах. Може би следващия път , когато се налага да приема антибиотик, ще предпочета да му бият инжекции. мисля, че това би бил по-малък стрес за него.
И аз така си мислех, но повярвай ми месеци след това още и още се сещаше и плачеше, че не иска да я боцкат
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия