Постоянна хрема и сополи

  • 10 515
  • 10
Не знам вече какво да правя. Вече повече от месец е така - с хрема и сополи. Капки не мога да и сложа зощото започва един рев, едно мятане и накрая се захласва,спира да диша и акъла ми се взима. А от тази хрема започна да хърка и се притеснявам да не стане нещо по-сериозно. Дайте ми идея какво да правя. Има ли някакви мазила за да се справя стози проблем или са само капките?!
Виж целия пост
# 1
Защо не направите носен секрет? Така ще разбереш дали няма някакви бактерии. Казвам го защото големият ми син имаше същия проблем.
Виж целия пост
# 2
Синът ми беше на годините на дъщеричката ти когато имаше такава неспирна хрема. Отчасти се дължеше на никнещите с бързи темпове тогава няколко наведнъж зъба, отчасти  и може и на нещо друго. Тогава периода ни съвпадна с почивка на море, та положението се влоши още повече. Тогава една педиатърка го прегледа, защото хремата му започна да слиза и надолу и ни препоръча ние сами да му правим промивки в нослето с физиологичен разтвор+лекарствата за кашлица. Процедурата  с промивките бяха много неприятни, детето плачеше много, но те го оправиха. След няколко дни нямахме и помен от сополите. Но в твоя случай си мисля, че е задължително първо да направите консулт с педиатър или УНГ. Нищо на своя глава Stop Имай предвид, че като се опитваш да слагаш капки в задръстено със секрети носле, не постигаш кой знае какъв успех. Успех Ви желая и скорошно оздравяване!  bouquet
Виж целия пост
# 3
И ние сме имали такъв проблем, но при мен не е било решаващ фактор, това, че детето плаче, за да не му слагам капки. Все пак ако чакаш да му дойде кефа няма никога да успееш да му направиш каквото и да е било. Щом  има такива пристъпи и чак спира да диша, просто го направи много бързо, аз например го слагам на леглото, сядам му леко върху крачетата, с едната ръка държа главата да не мърда и с другата слагам капките. Става за секунди. Не ми харесва просто когато някоя майка каже :" ами немога, не дава..." а то все пак е на 1 годинка !
 А за капките, понеже нашите сополи бяха в началото гъсти и след това като вода изтичаха повече от месец, изхабих 2 шишенца коларгол ( тези кафевите), Виброцил и физиологичен разтвор, Ксилометазолин за деца и не помогна нищо! Единствено от капките които се приготвят в аптеката адреналин + гентамицин. Не само адреналин. Ефекта беше страхотен. Адреналина веднага предизвика обилно изтичане на секрета и изчистване на носа , а гентамицина е за гърлото, тъй като от продължителното стичане на секрет в гърлото, може да се възпали и от там температура и т.н.
 Питай само педито си в какво съотношение е адреналина и гентамицина точно, защото не го помня със сигурност. Успех и късмет!
Виж целия пост
# 4
Това с гентамицина можеш да го направиш едва след микробиологично изследване. Друг вариант са очните капки, но също след изследване и изписани от лекар. Не си трови детето с антибиотици вътрешно заради една хрема.
Аз лично ти препоръчвам една ваксина за впръскване в носа - ИРС19. Виж тук http://www.solvay-pharma.ru/irs19/article.asp?id=1240 Аз я ползвам от година и при двете ми деца даде ефект, а бяха пословични сополанковци, и стафилококи им откриха и на двамата. Но пак опира до пръскане, и то в изправено положение, поне за две седмици.
Виж целия пост
# 5
Ох, какво да ти кажа? И на мен ми писна от тези сополи. С тази разлика, че вече позволява да му слагам капките и разните там мехлеми. Но сополите си текат вече повече от  година и нищо не мога да направя. И изследвания правихме и всички видове какпи изкапахме, и третата сливица извадихме /от това поне спря да хърка нощно време/ и нищо. Все си е с хрема. Според педката имало хора с по-обилна секреция и той е един от тях. Не искам да те отчайвам, но...
Сега се сещам да вземеш какпки със спрей. Те поне по-лесно се слагат. Между другото се сещам, че мазах с един мехлем бактробан и след това слагах едни капки за очи /не ги помня тях/. Та в периода, в който ги ползвахме нямаше никаква хрема, но спрем ли ги - след три дни пак се почва.... Сещам се, че и ароматерапия прилагах. Има едни мехлемчета с евкалипит, мента и други ароматни треви. Слагах му до главичката докато спи, за да облекчи дишането, но и това не помогна.
Успех в борбата с хремата. И дано се справите с проблема.
Виж целия пост
# 6
Това с гентамицина можеш да го направиш едва след микробиологично изследване. Друг вариант са очните капки, но също след изследване и изписани от лекар. Не си трови детето с антибиотици вътрешно заради една хрема.
Аз лично ти препоръчвам една ваксина за впръскване в носа - ИРС19. Виж тук http://www.solvay-pharma.ru/irs19/article.asp?id=1240 Аз я ползвам от година и при двете ми деца даде ефект, а бяха пословични сополанковци, и стафилококи им откриха и на двамата. Но пак опира до пръскане, и то в изправено положение, поне за две седмици.
tsveti7 Трябва ли да е здраво детето, когато започна да му слагам ваксината . Ние постоянно имаме стрептококи и един път стафилококи сме имали даже. При нас проблемът е от третата сливица, но понеже сме още малки и не можем да я извадим ми се иска да закрепим положението малко, защото при нас проблемът не е просто самото сополивене, а това , че секретите възпаляват гърлото и оттам Т, АБ и така до безкрайност
Виж целия пост
# 7
И Гого е от 2 месеца със сополи и ние пробвахме какви ли не капки-няма не дава все го залъгвам някак си, че кой обича капките за нос?И сега сме с едни капки за очи които накапвам 3 пъти по 1 капка и днес е 4 ден и няма сополи.Капките се казват максидекс но и аз съм на мнение да се консултираш с д-р при всеки е различно.Успех, скорошно оздровяване и весело посрещане на новата година!
Виж целия пост
# 8
Аз лично ти препоръчвам една ваксина за впръскване в носа - ИРС19. Виж тук http://www.solvay-pharma.ru/irs19/article.asp?id=1240 Аз я ползвам от година и при двете ми деца даде ефект, а бяха пословични сополанковци, и стафилококи им откриха и на двамата. Но пак опира до пръскане, и то в изправено положение, поне за две седмици.

Аз също пръсках на моя син ИРС19 и докато не го свършихме за 3-4 месеца не е имал никакви сополи, направо бях забравила какво е  Simple Smile
Уви сега не мога да намеря да си купя, защото са спрели вноса и сополите на малкия текнаха  Sad . Някой ако има идея или знае някъде останали да свирка  Mr. Green Честно ви казвам, ако има някъде искам направо 2 да си купя
Другото което помага е Коризалия, но трябва наистина да има хрема, а не сополите да са предизвикани от бактерия примерно.
Виж целия пост
# 9
Лорка, не е необходимо да е здраво детето. В упътването е посочена профилактична доза - 2 пъти дневно по едно впръскване в продължение на две седмици, и терапевтична доза - 3 пъти дневно, до изчезване на симптомите. При малкият ми син последният път като че ли се усили хремата, но това е временно, ефектът си го имаше. След това не че не му се случва да е хремав, но минава със Стеримар за няколко дни.
Жана, жалко че са спрели вноса. Аз им пръскам профилактично два пъти годишно - септември и февруари. Дано дотогава да се появи.
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви момичета( със закъснение защото бяхме с някаква "новогодишна" промоция без кабелна и нет, че до днес вечерта newsm78).  ще видя какво да правя #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия