Ниската темтература е опасна. Защо???

  • 738
  • 10
Бяхме няколко дена с такава Т 37.1-37.2 C. Няколко хора ми казват, че е опасна, но никой не ми обясни защо. Някой знае ли? Или това са някакви бабини дивитини защото ми гоказват по възрастни хора Thinking. Просто ми е любопитно Mr. Green
Виж целия пост
# 1
Защото означава че има възпалителен процес в организма.
Ама не е сигурно...че е това,има и други причини.Но затова го казват възрастните.
Виж целия пост
# 2
Всички ли бяхте със такава температура?
Това е Т, която говори за някакъв възпалителен процес в организма. Това е опасното. Не са бабини деветини... Специално аз, от 3 месеца поддържам такава Т 37,2 - 37,4 правиха ми какви ли не изследвания, ходих на какви ли не специалисти, и нищо не  ми откриват.

А Т. вече спадна или продължава? Hug

п.п. това не е ниска Т, а субфебрилна
Виж целия пост
# 3
Аха разбрах благодаря  bouquet
Всички ли бяхте със такава температура?

Не само малката тя е с червено гърло и пием АБ вече "уж" няма.
Виж целия пост
# 4
Всички ли бяхте със такава температура?
Това е Т, която говори за някакъв възпалителен процес в организма. Това е опасното. Не са бабини деветини... Специално аз, от 3 месеца поддържам такава Т 37,2 - 37,4 правиха ми какви ли не изследвания, ходих на какви ли не специалисти, и нищо не  ми откриват.

А Т. вече спадна или продължава? Hug

п.п. това не е ниска Т, а субфебрилна
Ходи ли на унг да ти вземат носогърлен секрет? Моя позната се мъчи така 6 м. и накрая се оказа нещо на сливиците.
Виж целия пост
# 5
galq , не съм ходила на УНГ както и на ревматолог, но януари ще гледам да намеря време да ида! Благодаря за съвета!   bouquet


sisi_mi6i , щом е спаднала, нямаш място за притеснение!   bouquet

Весело посрещане на новата 2007!  Hug
Виж целия пост
# 6
на повечето места пише че не е опасно , но аз винаги много се притеснявам когато сина ми има такава температура. Миналата година поддържаше температура около 37.2-37.4 няколко дни, давах му какво ли не и спадаше за малко и пак се покачваше. Зажедох го на лекар и му дадоха антибиотик защтото забелязаха че има инфекця която е тръгнала към гърдите, за малко щеще да стане пневмония. Така че моето мнение е всяка температура е опасна, по добре иди и се съветвай с лекар.
Виж целия пост
# 7
Аз не се притеснявах толкова, защото ходихме на доктор, но ми беше любопитно.

Благоидаря Ви за отговорите  bouquet

Весело посрещане на новата година.
Виж целия пост
# 8
Всички ли бяхте със такава температура?
Това е Т, която говори за някакъв възпалителен процес в организма. Това е опасното. Не са бабини деветини... Специално аз, от 3 месеца поддържам такава Т 37,2 - 37,4 правиха ми какви ли не изследвания, ходих на какви ли не специалисти, и нищо не  ми откриват.

А Т. вече спадна или продължава? Hug

п.п. това не е ниска Т, а субфебрилна
Аз бях така близо 5/6месеца.Мислеа че е от напрежение,какво ли не...И сега съвесем наскоро ми откриха стафилокок в гърлото.А не ме болеше гърло-от време на време леко ме дарзнеше.Посетих 4 специалиста уши нос гърло,само последния ми пусна гърлен секрет.Преди това изследвах AST.Та имам предвид,чее накрая откриха причината.След дълго лутане.

galq , не съм ходила на УНГ както и на ревматолог, но януари ще гледам да намеря време да ида! Благодаря за съвета!   bouquet


sisi_mi6i , щом е спаднала, нямаш място за притеснение!   bouquet


Аз я смъквах и нямах на пероди.10дни,сега вече един месец,но продължавам да си имам инфекцията.
Най добре ако има пак температура-да се изследва.Според мен.
Виж целия пост
# 9
Специално аз, от 3 месеца поддържам такава Т 37,2 - 37,4 правиха ми какви ли не изследвания, ходих на какви ли не специалисти, и нищо не  ми откриват.

А Т. вече спадна или продължава? Hug

п.п. това не е ниска Т, а субфебрилна
То при всеки човек е различно, но аз дълго време поддържах такава температура от киста на яйчника.
Виж целия пост
# 10
По принцип знам, че висока Т значи силна борба на организма,т.е което е добре. При мойта Ивана винаги когато е имала по-ниска Т от порядъка на 37,3 -38 се оказва нещо сериозно (пневмония единия път).  Тя по принцип ми вдига винаги като се разболее 39,5. Т.е. когато болестта и е сериозна, и я "умаломощава", тя няма сили да се бори и вдига ниска Т.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия