Алергия към микрооакари в дома6ен прах

  • 1 038
  • 1
Моля ви за помо6т! На детето му откриха алергия към микроакари в дома6ен прах, животни, плесени и към основните хранителни продукти като краве мляко, п6еница, ориз, картофи , моркови, ябълки, фъстъци.... Направо съм в 6ок. Ако някои има подобни проблеми , моля да сподели. Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
Аз съм със абсолютно същата алергия но само към акаарите на праха - домашен прах, плюшени играчки, кучета, котки, вълнените дрехи,  и всякакви такива. Алергията ми се изразяваше в запушване на носа, след което започва обилно да тече. От там ми се възпаляваше и гърлото. Докато се установи каква е алергията ( тогава бях на 15 години), минах през доста некадърни процедури. Един лекар ми каза ( УНГ), че имам полипи в носа и ми изгори лигавицата със ток. В следствие на което дори тече кръв, а за болката да не говорим. След това пих няколко вида лекарства и пръсках спрейове в носа, но нищо. След почти година мъчение направих тестове в Александровска болница при др. Тихомир Мустаков ( аз съм от провинцията  и София ми е на 300 км, но нямаше как !) той ми направи схема на лечение която се състоеше в слагане на инжекции, мускулно в ръцете през ден ( алергени). Това продължи 3 години ! Започва се от най-ниската концентрация и се стигна до най-високата. Боляха много.Ръцете ми се схващаха вече, но подобрение имаше и то голямо ! През тези 3 години носа ми се запуши 1-2 пъти и минаваша от само себе си. А иначе кихане, сополи, течаха ми очите, ОТВРАТИТЕЛНО  беше и продължаваше със седмици. Ходих по 2 пъти годишно на прегледи и др.Мустаков ми каза че принципно курса на лечение е 7 години с тези инжекции, само така има шанс да се излекува алергията завинаги. Продължих го естествено но на 4-тата година започнаха да ми действат обратно. Ходих отново при него и той каза че шанс за пълното излекуване вече няма, щом алергените в инжекциите, започват да предизвикват запушването на носа, няма на къде. Изписа ми няколко вида хапчета ( доста скъпи), и спрей, които слагах когато носа ми се запушеше. Имаше ефект но временен.От тогава, да чукна, само 2 пъти в годината ми се появява това и минава за няколко дни. Вземам си рабирасе от нещата които той ми е изписал. Може би все пак с възръстта го преодолявам по-леко. Тези алергени се правеха в лабораторията към Института за заразни и паразитни болести и са строго индивидуални. За храната обаче към която имате алергия немога нищо да кажа......Искам само да знаеш  че ви предстои дълъг и труден път в борбата с тези неща, но се свиква, и подобрение има бързо. Ако си от софиа, а и да не си, иди на преглед при др. Мустаков - страхотен и внимателен детски алерголог е, ще останеш доволна! Но гледай да е навреме, защото специално алергията от праха може и други проблеми да ви създава с гърлото, заради стичащия се секрет. Успех ви желая и не се притеснявай ! Всичко ще се оправи, а детенце е малко и има много големи шансове да го израсте, за разлика от мене. Все пак не е болка за умиране. Няма страшно. Пиши после какво е станало.


П.С. Сега видях че си от Разград, но това изобщо да не те спира. Иди в софия, при въпросния доктор ( мисля, че и други мами тук имат положително мнение за него и ще споделят), и ще ви назначи адекватно лечение. Почти съм сигурна, е вие до инжекции няма да стигнете, все пак аз бях 15 годишна и на вас, може би ще ви изпише приемането на тези алергени под друга форма или изобщо няма да се стига до това. Моята грешка беше, че много дълго чаках преди да ида до София и минах през какви ли не експерименти. Не прави тази грешка и ти, мъчително ще е за детенцето! А иначе алергията конкретно се състоеше в раздуване на лигавицата на носа и от там става невъзможно и дишането. При вас така ли е?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия