Носен секрет - резултат.

  • 2 073
  • 4
Синът ми е с хрема вече 2 седмици. В четвъртък пуснахме за изследване носен секрет във "Вита".
Днес взех резултата, на който пише следното:

Културално изследване:  носен секрет
Микроорганизъм: Neisseria spp.
Коментар: нормална микрофлора

..Това е всичко. Трябва ли да ме притеснява този резултат? Този микроорганизъм трябва ли да се бори или не? Той ли причинява хремата?
Виж целия пост
# 1
За съжаление немога да съм ти от полза, но побутвам темата! Надявам се някой да може да ти отговори!
Виж целия пост
# 2
Защо не отидеш при лекаря, пуснал секрета за коментар? На мен лично ми изглежда, че няма основания за притеснение. Просто са изолирали една от многото бактерии, обитаващи носоглътката, щом пише нормално, значи не е в патологични размери.
Виж целия пост
# 3
Защото секрета си го пуснах на своя глава. Омръзна ми да ми се обяснява като на идиот при всяка поява на сополи, как било нормално, били ясленски сополи..всички деца ходещи на ясла от това страдали..бла, бла, бла..Писна ми да настоявам за направление и да ми се дават уклончиви отговори..Естествено ще се обадя и на педиатърката, за да и кажа резултата, но понеже идват празнични дни и не е много ясно колко достъпна ще бъде по телефона исках да разбера по-бързичко дали има нещо притеснително.. 
  bouquet
Виж целия пост
# 4
Синът ми е с хрема вече 2 седмици. В четвъртък пуснахме за изследване носен секрет във "Вита".
Днес взех резултата, на който пише следното:

Културално изследване:  носен секрет
Микроорганизъм: Neisseria spp.
Коментар: нормална микрофлора

..Това е всичко. Трябва ли да ме притеснява този резултат? Този микроорганизъм трябва ли да се бори или не? Той ли причинява хремата?
Няма нищо притеснително.нормална микрофлора означава, че микроорганизмите са в нормални количества, т.е не са опасни
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия