Помогнете ми за една торта, моля!

  • 1 037
  • 4
Така, аз торти не мога да правя, тоест, мога, но не съм опитвала  Wink
Но имам желание да направя с 2те си ръце торта на 1 януари ( рожден ден на мъжа ми)
за целта съм купила :
блатове, нутела, ядки бадеми, орехи, крокан , есенция ром, цветни пръчици., сметана от флакон, готварска сметана, масло....
имам още яйца, мляко, захар , брашно....мога да правя и крем за еклери...

моля по-опитните- с тези продукти мога ли да направя торта, не искам да мажа и редя...
искам да нещо по-леко и не ултра-сладко. и да е красиво  Crazy
може и да не използвам всички продукти (просто изброих какво имам...)

ще съм благодарна за помощ, някаква рецепта или идея...!!!!

  bouquet
Виж целия пост
# 1
Върви да купиш най-различни екзотични плодове -може и в консерви, а за някои дори по-добре в консерви и реди:

блат напоен с сока от компота (някои плодове са в сироп-още по-добре, но внимавай да не прогизнат), отгоре редиш плодове и покриваш с бита сметана. Самата сметана можеш да ароматизираш и оцветиш различно. Както имаш бадеми, също можеш да добавиш между блата и плодовете. А ако имаш на пластинки, имаш супер-украса. Така построената торта украсяваш отгоре също с плодове и шприцована сметана. Плодовете за блясък може да залееш с малко желе от компота и вуаля! Торта "Африка". Laughing Laughing Laughing Жънех страхотен успех с нея на млади години. Има хора които след 10 год. все още си спомнят най-вкусната торта в живота им, която е моята Африка.

Най-важното да не казваш пред никой как се прави, а за готовите блатове- сакън! Laughing Тази рецепта е супер-секретна. Party
Виж целия пост
# 2
Разбиваш  сметана-около 400 мл,добавяш на струйка разтопеният шоколад (пак толкова)и имаш страхотен крем.Напояваш блатът  със сироп(или компот),мажеш с крем и така редуваш.Може да сложиш крокан или бадеми между тях.Накрая мажеш с крем отстрани и отгоре и оставяш в хладилника да стегне за час-два.После заливаш с глазура-100-200 гр шоколад(може и течен) и40-50 гр масло.Украсявяш с розички сметана от флакона и поръсваш с какао... Peace
Виж целия пост
# 3
благодаря ви , момичета! знаех си, че има кой да помогне!
и колко лесно звучи от вашите уста  Hug
Виж целия пост
# 4
Така, аз торти не мога да правя, тоест, мога, но не съм опитвала  Wink
Но имам желание да направя с 2те си ръце торта на 1 януари ( рожден ден на мъжа ми)
за целта съм купила :
блатове, нутела, ядки бадеми, орехи, крокан , есенция ром, цветни пръчици., сметана от флакон, готварска сметана, масло....
имам още яйца, мляко, захар , брашно....мога да правя и крем за еклери...

моля по-опитните- с тези продукти мога ли да направя торта, не искам да мажа и редя...
искам да нещо по-леко и не ултра-сладко. и да е красиво  Crazy
може и да не използвам всички продукти (просто изброих какво имам...)

ще съм благодарна за помощ, някаква рецепта или идея...!!!!

  bouquet
режеш блата на две
направи си кремът за еклери
леко сиропираш долния блат  мажеш с кремът слагаш горния блат, мажеш(зафилваш) със сметана ->следвашия блат .......
накрая зафилваш със сметана  
оставаш зда стегне  и правиш глазура от  разтопен натурален щоколад (разрежда се със олио- и се топи и  на водна баня )
поставящш готовата торта на решетка от хладилника( отдоло поставяш някакъв съд) и заливаш със глазурата равномерно и от всички страни  оставяш да се оттече няколко мин  и слагаш пак в хладилника  (преди да е стегнала глазурата можеш да поръсиш с пръчиците )
украса от сметана (розички)
режеш с топъл нож (иначе шоколада се напуква)

  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия