Предучилищна и първи клас - къде?!!

  • 1 534
  • 5
Мили майчета на по-големи дечица, имам питане! Избрахте ли вече училище за първолаците? Аз мисля, че е по-добре детето да е предучилищна там, където ще е и ученик след това - така по - лесно ще свикне с новата среда и още куп нови неща. Проблема е, че не мога да избера училище - частно ли, държавно ли... Освен това, ако е държавно, ще трябва някой да го прибира на обяд, да го занимава и не знам дали ще успявам с двете дечица в къщи. Ако е в частно, ще има транспорт и горе-долу цял ден ще е там. Хем ми е мъчно, че по цял ден няма да е с мен , хем и другия вариант не ми е удобен. Посъветвайте ме какво да правя, нали до края на март записват в училищата. Препоръчайте ми някое добро училище, без значение държавно или частно , май ще предпочета частно.
Виж целия пост
# 1
Здравей,
Моята дъщеря ходи в Частни Немски Училища" Ерих Кестнер" и съм много доволна от това училище. Сега е първи клас там.
Не е карала предучилищната в него въпреки, че имат . Наистина е по добре да кара на едно място и предучилищна и първи клас детето , но и ако не ги кара на е фатално.
Поне при моята небеше , защото нейната паралелка е направена от деца , които не са били предучилищна там и дори не са учили или не им е роден език немския.

Наистина, че и на мене ми е много мъчно, че е по цял ден там, защото е от 8:30 до 4:15, но няма начин  Sad . Следобед имат часове и не е дори занималня , която може по желание да не посещава.
Но поне ти няма да си самичка през деня. Виждам, че си имаш бебче, а аз стоя сама като кукувица
 Mr. Green  Даже за това не съм я и записала на транспорт ами си я водя и взимам аз въпреки, че не ми е най близо и ми е ужас сега в снега и студа.

Но по принцип транспорта е много удобен и имат от и до всички райони на София и дори и до някой близки селца.

Ако се интересуваш от училището може да ми пишеш тук или на лични.
Виж целия пост
# 2
Ох, незнам с този немски... Сега учи английски в детската градина /то пък едно учене/, а с немския незнам кой ще му помага в къщи. Все пак, благодаря за отговора. А за да не си стоиш сама "като кукувица", знаеш какво е решението - сладко усмихнато бебе, което да те забавлява /и ти него/.
Виж целия пост
# 3
Ами моята също в предучилищната учеше английски и то на доста високо ниво. Високо ниво разбирай, че можеше да се разбира с дете което учеше там и знаеше само английски да говори.
Много бяхме доволни от учителката, която им го преподаваше и аз също не исках много много да сменя езика, но  търсехме частно училище, което да е най близо до нас и се оказа само немско такова .Но сега въобще не съжалявам.
Немския е доста по труден и мисля , че като научи него с английския после ще и е дори още по лесно отколкото в предучилищната като го учи.
А по въпроса за помоща в къщи не се притеснявай. Те там го учат по половин ден всеки ден и вкъщи нищо не се налага да учи. Тука дори с баща си си тренира английския  Grinning .
Явно ще я правим полиглот, за разлика от мене дето само нашия си език знам  Wink

И аз се надявам в скоро време да престана да кукам ама кога точно.... Thinking само Бог знае. Praynig
Виж целия пост
# 4
Синьт ми Валентин вече е втори клас. Учи в сьвсем обикновенно дьржавно училище. Тази година е само 2ра смяна и всеки ден го водим и прибираме. В повечето случаи аз, много рядко баща му. Доволна сьм от обучението там, нищо, че не е частно. Студ, сняг опаковам бебето и до училището и обратно, тамьн си правим половин часова разходка. След обяд пак. Предучилищна подготовка беше в "Двореца на децата" и ходеше с огромно желание, даже и когато е болен се сърдеше, че не го водя. Много добре подготвиха децата за 1ви клас, научиха ги да четат и пишат, а и имаха по 6 часа английски седмично. Така, че на всички препорьчвам " Двореца на децата" за предучилищна, а училище най- близкото до в кьщи.
Виж целия пост
# 5
Мммм дааа и аз съм поставена пред същия въпрос. Ина тръгва на училище на есен. Предучилищна си кара към детската градина, защото в училищата са до обяд и после няма кой да я гледа. Сега се чудим къде да я запишем в 1 клас. Все ми се искаше да е някъде, където имат и собствен транспорт, за да я карат (че ние за 15 септември второ сме приготвили).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия