Кога и как сурвакат децата ви?

  • 7 695
  • 20
Под "кога" имам пред вид веднага след като настъпи новата година, още в полунощ или на 1 януари? А под "как"  - какво казват когато сурвакат - някакво стихче например!
Весело посрещане на Новата Година!
Виж целия пост
# 1
като хукнем да обикаляме роднините по обед сурвака, тъкмо сега учим стихчето, но завързахме спор- дребния упорито твърди, че е "червена ябълка  в гората", а не "червена ябълка в градина"  Joy Joy
Виж целия пост
# 2
Със сестра ми като малки сурвакахме на 1-ви и 2-ри януари  Sunglasses Стихчето ни беше традиционното "Сурва, сурва година ... житен клас на нива ... червена ябълка в градина ... догодина, до амина"
Виж целия пост
# 3
Вече няколко години подред ние с баща и сурвакаме вместо нея.  Embarassed
Всяка година отказва да удря със сурвачката по гърба на когото и да било, защото "щяло да го заболи"  Crazy
и колкото и да се опитвам да и обесня, че това се прави за здраве, тя си знае нейното. Не ! Не и не !  ooooh!
Дано тази година, вече да се престраши.
Виж целия пост
# 4
На 1 януари със сурвачки  в ръчички .Така Peace
Ние с мажО ги извозваме до бабите , лелите и близки роднини...... Laughing

"Сурва,сурва година ,червена ябълка в градина , живо , здраво ,догодина ,до амина" Mr. Green
(това го казва Тошко.Пламчо още не може да говори ,но добре ще размахва сурвачката....)
Виж целия пост
# 5
  На 1 януари сутринта, стандартното сурвакарско стихче. Simple Smile
Виж целия пост
# 6

СУРВА, СУРВА  ВЕСЕЛА ГОДИНА!

Зелен клас на нива.
Голям грозд на лоза.
Жълт мамул на леса.
Червена ябълка в градина.

Пълна къща с коприна.
Живо, здраво до година!
До година, до амина!


Днес т.е на първи- тати и мама на живо, а другите роднини по телефона ги суровакаме Laughing

Виж целия пост
# 7
Веднага след 12 ч, а на 1-ви отива при бабаите и дядовците. Понеже се притеснява, е поперефразирала и посъкратила сурвакарското стихче - "Сурва, сурва, весела година, до година, до амина, много здраве и щастие". Тази година за първи път поиска да й се дават парички - до сега й се разплащаха в "натура" Laughing
Виж целия пост
# 8
Ние сурвакахме на Коледа. Тогава бяхме на семейна вечеря.
За казване научихме "Сурва, сурва година, догодина до амина". За тази година толкова, за другата и останалата част.
Виж целия пост
# 9
Сега ни дойдоха племенниците на гости, и всички ни сурвакаха. Grinning Бяха научили две сурвакарски стихчета. Много е весело. Спомням си, че като бях малка, това ми беше най-любимата част от празника. Laughing
Виж целия пост
# 10

СУРВА, СУРВА  ВЕСЕЛА ГОДИНА!

Зелен клас на нива.
Голям грозд на лоза.
Жълт мамул на леса.
Червена ябълка в градина.

Пълна къща с коприна.
Живо, здраво до година!
До година, до амина!


Днес т.е на първи- тати и мама на живо, а другите роднини по телефона ги суровакаме Laughing



Браво, много голямо стихче сте научили!  Laughing
Виж целия пост
# 11
А днес продължавате ли да сурвакате?  Wink
Виж целия пост
# 12
Като малка много мразех да сурвакам. Не исках да ме гледат самодоволно и след това да чакам да ми дадат пари. Изглеждаше ми глупаво. Детска ми работа. Сега не насилвам малките да го правят. Само ако проявят желание. Вчера сутринта баткото ни сурвака нас с баща му и баба си, не сме ходили да обикаляме по роднини.
Виж целия пост
# 13
Сурвакаме на 01.01. Стихчетата си ги учат сами - от градината, от книжки... Тази година каката "дръпна" стихче от нета  #Crazy О, времена! На 01 и 02 обикаляме бабите. Сурвачките си ги правим от няколко години сами. Тази за първи път аз не участвах и децата изядоха всичко, което се слага на сурвачката: сушени плодове, фъстъци... нищо не остана. Само пуканки и памук. Аз забравих да им изпека кравайчета от бъднивечерската питка  Embarassed Та действахме с подръчни средства - малката си сложи пластмасовите опаковки от шоколадови яйца  Hug Щом така й харесва.
Виж целия пост
# 14
На 1ви. Нашето стихче е най-глупаво - Сурва сурва година, весела година, живо здраво догодина, догодина до амина. Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия