КОМПЮТЪРЕН ПРОБЛЕМ - ПОМОЩ!

  • 804
  • 2
Твърдият ми диск е разделен на 2 дяла - 20 и 60 GB. От втория дял ми се губят около 20 - 30 GB. /Нямам толкова информация в него, а ми показва, че е пълен./ Опитах да фрагментирам отделните дялове, но няма резултат. Смятам да фрагментирам целия диск на ниско ниво. Ще мога ли отново да инсталирам Windows? Ако след това инсталирам програмата и разделя диска на дялове как да разбера в кой дял ще попадне Windows?
Виж целия пост
# 1
вероятността да сдава багажа е голяма! така , че преди да правиш каквото и да е - първо си архивирай всичката информация!
И с дефрагментация  няма да се оправи нищо! Дефрагмента само ти подрежда файловете за по-лесно търсене и има видим ефект ако харда ти е 200 гигабайта поне! В твоя случай има вероятност (вирус или нещо друго да е ебало мамата на тези "липсващи" проценти) да се спахне всичко , така , че се подготви за преинсталация на уиндоуса , но преди това архивирай всичко
Wink
Виж целия пост
# 2
Фрагментацията няма да ти помогне в този случай.Щом проблема е в втория дял на харда ще ти препоръчам едно нещо,което ще ти помогне.Няма да се наложи да преинсталираш Windows, в Control Panel   търси Administrative Tools, избираш инструмента Computer Management.След това от менюто вляво избираш Storage и Disk Management.На екрана ти излиза информация за хард диска ти,на колко части е и под каква файлова система.Преди да пристъпиш към форматиране на втория дял прехвърли най-важните си неща от втория дял в първия където е операционната система.След това се връщаме към програмата ,щракваш с ляв бутон върху изображението на втория дял и избираш Format, избираш файлов формат като на първия дял ,изчакваш да се форматира до 100 % и да ти излезе че е Healthy  и готово.Ако не се оправи от това  ще се наложи пълно форматиране и нов Windows.Това е от мен ,дано да помогне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия