Недоизлекувана вирусна пневмония-ПОМОГНЕТЕ!!!

  • 9 651
  • 17
На 30 получих ужасни бодежи в дясно в областа на гърдите. Понеже не се оправиха до следващия ден ходих до дежурния лекар на нашата поликлиника, прати ме за снимка- остър бронхит, петно на белия дроб в дясно. диагноза:недоизлекувана вирусна пневмония. Две седмици преди това свърших курс с Аугментин, който пих уж за трахеобронхит( според моята лекарка) и то по антибиограма .
Нямам кашлица, хрема, заглъхнали уши и т.н- само тези гадни бодежи, които стават все по-силни и някаква адска умора- не мога да се задържа права повече от 2-3 минути- искам да седна или легна. Температурата ми е 37,1. Не мога да вдигна нищо повече от 1 кг.
Сега ми назначиха АБ- Панцеф, но имам чувството, че няма да ми помогне- днес е трети ден, а подобрение никакво...
Някой преживявал ли е подобно нещо?
 Знаете ли някакви бабешки рецепти за компреси или за нещо друго, което би могло да ми помогне?
Утре ще ходя при личната, но дори и да направим антибиограма евнтуално за инжекции ще минат три дни докато стане, а дотогава #Crazy, може и да се гътна незнам.
Виж целия пост
# 1
.
Нямам кашлица, хрема, заглъхнали уши и т.н- само тези гадни бодежи, които стават все по-силни и някаква адска умора- не мога да се задържа права повече от 2-3 минути- искам да седна или легна. Температурата ми е 37,1. Не мога да вдигна нищо повече от 1 кг.

Миличка, не съм доктор, но тези симптоми са за пневмония - вирусна или не Sad
Точно такава гадна темп. се поддържа, която показва, че имунната система не може да се справи сама, иначе би развила по-висока.
Най-бързият начин е с инжекции пеницилин /или всякакви там разновидности от пеницилиновите АБ/ - лекарите ще кажат.
Аугментинът е от тази група, но явно с хапчета не става Sad
Желая бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 2
Ами на антибиограмата имах резистентност на пеницилин, а Аугментина е от групата Амокси Клав, която наистина има сходно ядро с пеницилините, но не е съвсем същото. Другата възможност тогава беше Цефтриаксон- от тази група е Панцефа, който пия сега. Сега не съм правила антибиограма, защото по празниците нямаше къде и разчитам на старата. Кои специалисти се занимават с такива проблеми- пулмолози ли?
Виж целия пост
# 3
знам компрес с хардал/синап/,но трябва да се прави много внимателно:
Компрес на гърдите със синапено семе:
Предварително мястото се намазва със вазелин. В памучна кърпа се поставя счуканото синапено семе. Намокря със топла вода и се поставя под буквата "L" покрай белия дроб. Прави се на гърба и на гърдите с продължителност до 15 минути в зависимост от поносимостта на кожата. Трябва да се внимава при този компрес, понеже много силно загрява кожата. Препоръчва се на всяка 1 минута да се сваля и проверява, дали не се е зачервила. Прави се веднъж дневно при суха кашлица, астматичен и спастичен бронхит.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти! Дано на аптеката да има синапено семе!!!
Виж целия пост
# 5
на сърцето не се слага и внимавай да не си изгориш кожата
Виж целия пост
# 6
nano, направих компреса. Приятно топличко ме загря, не чак толкова , колкото очаквах. Не ми се е зачервявала кожата, т.е съвсем, съвсем леко. Направих всичко, както го беше описала- не са минали бодежите- от един компрес не може да стане, разбира се. Утре ще пробвам пак.
Виж целия пост
# 7
За съжаление според мен лечението е само с инжекции. Аз излязох преди 2 седмици от болницата, където ме лекуваха от пневмония. Бях 7 дни на венозен и 5 дни на перорален (така ли се пише newsm78) антибиотик и все още си усещам болки. Не са ми правили снимка, защото съм бременна. Това, което аз знам е, че трябва много да се лежи, да не се излиза навън, защото ак сега си лепнеш още някой вирус, работата ще стане много зле. И все пак отиди да си те види пулмолог, той най добре ще прецени  Praynig
Виж целия пост
# 8
За съжаление според мен лечението е само с инжекции. Аз излязох преди 2 седмици от болницата, където ме лекуваха от пневмония. Бях 7 дни на венозен и 5 дни на перорален (така ли се пише newsm78) антибиотик и все още си усещам болки. Не са ми правили снимка, защото съм бременна. Това, което аз знам е, че трябва много да се лежи, да не се излиза навън, защото ак сега си лепнеш още някой вирус, работата ще стане много зле. И все пак отиди да си те види пулмолог, той най добре ще прецени  Praynig
Извинявам се за тъпия въпрос- аз и по-горе бях питала- какъв лекар е пулмологът- белодробен специалист ли?
Виж целия пост
# 9
да белодробен специалист е.ако не си ходила-отиди.след лечението си направи снимка пак.когато синът ми беше болен от пневмония си спомням,че лечението беше дълго-амикацин инжекции,антибиотик през устата и после продължихме с кетотефен.позабравила съм-беше отдавна.и неговата беше вирусна и даже нямаше температура.и не си мисли,че компреса ще те излекува  Grinning
Виж целия пост
# 10
Сега се връщам от пулмолог- Правиха ми хиляда хиляди снимки. Каза, че нямам пневмония, но ми откри:синузит, възпаление на евстахиевата тръба( кара ме да ходя пак на УНГ) и най-гадното шипове , от които идва тази болка( бодежите). Освен това на ехографа на вътрешните органи пишело: цистит. Прати ме и за кардиограма, но не отидох, защото си знам, че имам шум на сърцето и тахикардия, а пък гадните диагнози щяха да ми дойдат малко в повече...От понеделник ще тръгвам на нагревки...
Виж целия пост
# 11
точно ти писах в другата тема-а с петното на дроба какво става и къде точно са тези шипове,че те стягат гърдите...
Виж целия пост
# 12
точно ти писах в другата тема-а с петното на дроба какво става и къде точно са тези шипове,че те стягат гърдите...
ами правиха ми снимка на торакални прешлени (май така беше)- значи там някъде са шиповете- не разбирам много.За петното на дроба коментарът беше- "Ъ, петно, къде го видяха това петно, дробът ти е чист".
Виж целия пост
# 13
хубавото е,че нямаш пневмония.сега сигурно продължаваш антибиотиците,нали?а за шиповете май няма лечение  Sad
Виж целия пост
# 14
Ами да каза да продължа курса със Панцефа и после нагревките...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия