Обувчици за прохождане?

  • 1 469
  • 22
Момичета, бихте ли ме посъветвали какви обувчици да избера за моето 9 месечно бебе, което иска вече да ходи.

Знам, че обувчиците на Колев са много добри, но те са също и доста скъпи. Вие мислите ли че задължително трябва да вземем от тях? Вие какви бихте ми препоръчали? От кои марки сте доволни? И още нещо - на какви критерии трябва да отговаря една детска обувка, за да е добра?

Виж целия пост
# 1
аз съм взимала от тези кожените буйки и не са скъпи,но доколкото знам докато проходи може и да не е със специялни обувки.Относно критериите-обувките трябва да са със свод,да обхващат глезена и да са с твърда пета.
Виж целия пост
# 2
всъщност вътре си ходят по чорапи. А навън, ако не искаш да купуваш КиК, потърси БарТ, Dandy или евентуално Капчица/на мен последните не ми харесват много/. Те са наполовина по-евтини. Аз самата не съм купувала КиК. Сега ще прочетеш изисквания за твърд форт, ортопедична стелка, висока обувка, която обхваща глезена, но всъщност през зимата почти всички обувки са такива.
Виж целия пост
# 3
Моят син проходи със сандали , просто беше лято , но сменихме няколко чифта ...  ConfusedТова което съм забелязала е , че обувката наистина трябва да обхваща глезена , но подметката задължително трябва да е гъвкава , а не твърда като дърво ( както са повечето ) , за да може детето да си усеща пръстчетата . Също така внимавай да не е с много издут свод .
Най - добре е да отидеш с детето и да го пуснеш в магазина да стъпи с обувките , за да видиш удобни ли са .
Виж целия пост
# 4
Когато водихме сина ни на ортопед /профилактичния преглед на 2мес/, го питах именно това-препоръча ни обувки със свод и задължително твърди /на глезена/ и  по-високи, т.е. да обхващат глезена, а твърди за да не позволяват стъпването накриво. По-добре било бебето да прохожда с обувки /такива/ и за да не ходи на пръсти, а да стъпва на цяло ходило. Обувките трябва да са 1пръст по-дълги от стъпалото на бебето.
Виж целия пост
# 5
всъщност вътре си ходят по чорапи. А навън, ако не искаш да купуваш КиК, потърси БарТ, Dandy или евентуално Капчица/на мен последните не ми харесват много/. Те са наполовина по-евтини. Аз самата не съм купувала КиК. Сега ще прочетеш изисквания за твърд форт, ортопедична стелка, висока обувка, която обхваща глезена, но всъщност през зимата почти всички обувки са такива.
Peace
Виж целия пост
# 6
Относно критериите-обувките трябва да са със свод,да обхващат глезена и да са с твърда пета.
  newsm10
Виж целия пост
# 7
Ние купихме на К и К,не са толкова скъпи(12лв).А вкъщи стоеше по чорапки.
Виж целия пост
# 8
Има и по-евтини на КиК.Скъпите са от новата им колекция.Нашите са по-стар модел(купих ги м.август,2006), за 9.6лв.от един склад в Бургас, но съм доволна от тях. Сега все още ги ползваме като пантофки, да не е босо детето в къщи.
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми проходи боса.Дори навън я пусках боса (беше лято обаче).За Колевските буйки не ми се пише отново,бих избрала всичко друго освен тях.
Виж целия пост
# 10
никога и никъде не съм виждала свястна обувка на КиК за 9-12 лв, а и по складове ходя, вкл. в Бургас. Но са ми продавали други марки, представени като Колев и Колев - някакъв търговски трик ли е, не знам, но обувките за 15 лв не бяха на КиК.
Виж целия пост
# 11
Ние проходихме с буйките на Колев и Колев - нямаше проблем. Чак като навърши две години започнах да й купувам обувки и от други фирми. В София В една пряка на Пиротска има магазин на К&К с преоценени обувки. Обувките са добри, но имат някои външни дефекти ( олюскани или нещо подобно) или пък са вече стар модел. В този магазин съм намирала много изгодни обувки.
Най-важното за една обувка за прохождане според мен е да е с ортопедично стъпало, защото бебето все още няма извивка на стъпалото. Иначе обувките на Денди и на Барт са по -евтини и добри на външен вид, но повечето нямат ортопедично стъпало. Все пак мисля, че е по-добре да дадеш малко повече пари, отколкото да деформираш крачето на детето си.( ако имаш възможност разбира се). Това, разбира се, е само мое мнение.   bouquet
Виж целия пост
# 12
първите ни обувки бяха paqpa- 49лв. ( http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=59626 ), но той проходи бос в къщи и чак като почна вече да ходи що-годе стабилно взехме обувки.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/918/63/ - това е мн полезна статия за изборът на обувки. по принцип е хубаво да са с твърда петичка и подметката да е достатъчно мека, че да можеш без затруднения да я сгънеш с  палец и показалец. за свода има противоречиви мнения - със или без. според драганов, не е необходим свод в обувката.
сега сме с пантофки на КиК, 18лв. хубави са, но обувките хич не им ги харесвам. а ботушките са ни някаква турска фирма, но с тях мн малко ходи, повече на този етап му топлят крачетата докато е навън в количката, но и те са 60 лв....
Виж целия пост
# 13
и ние сме с на КиК буйките,но много рядко ги обувама,повече сме по чорапи Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Ати проходи по чорапи вкъщи през зимата. Когато ходих на ортопед той каза, че това е най-доброто за едно дете. Иначе за обувки за навън ми препоръча да са с лепки, за да може да са плътно прилепнали по крачето на детето, петите да са твърди, а подметките по-меки.
ако оставиш детето да ходи по чорапи ще му е най-удобно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия