Кашите на Нестле с обновен етикет

  • 943
  • 16
Лора съвсем скоро ще навърши 6 месеца. 6 месеца изцяло  кърмене на поискване! Само и единствено! Simple Smile
Реших, че е дошло времето да я обзаведа с каша за захранване. Заложих на оризовата каша на Нестле-Синлак-2 опаковки в кутия са.
Направи ми впечатление вчера, че върху надписа върху кутията за месеците, е залепен нов стикер и върху 4-ката, вече има залепена 6-ца.  Simple Smile  Т.е., че кашата е подходяща за навършени 6 месеца на бебето. А съвсем до скоро се препоръчваше за навършени 4 месеца.
Та се зарадвах, че явно идеята за късното захранване има почва и у нас!! Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Е как бе?  Shocked  Откакто купувам тази каша - около година винаги е била такава - със залепена 6-ца отгоре.
Виж целия пост
# 2
Ъхъм, и аз така все съм я виждала - с 6-ца и разни обяснения за захранването (късното).
Виж целия пост
# 3
Синлака не е оризова, а царевична. И аз се учудих като я купих, че върху надписа за над 4-месеца има 6-ца. Но тя май си е наистина за над 4 месеца, защото става доста рядка.
Виж целия пост
# 4
И мене много ме зарадваха надписите на кутиите на Нестле ! Страхотно , ама дали ги четат педиатрите ?!?!?!
Виж целия пост
# 5
На Нестле не знам, но като дойде време да давам каши на Мая, безкрайно ме учудиха кашите на Слънчо, върху чийто етикет върху 6-тицата беше залепена 4-ка... После явно се изчерпаха тези и направо взеха да си ги печатят с 4-ка...
Като се има предвид, че става дума за кашите с пшеница (глутен) това вече ми намирисва на престъпно нехайство.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Bisi
Синлака не е оризова, а царевична. И аз се учудих като я купих, че върху надписа за над 4-месеца има 6-ца. Но тя май си е наистина за над 4 месеца, защото става доста рядка.


Оризова е!
Виж целия пост
# 7
Синлак със сигурност е оризова с рошкови.
Виж целия пост
# 8
До кашите още не сме стигнали, но картата ни за имунизации е с реклама на Нестле.  И са показали, че първа стъпка от 6+ месеца са каши и сокове. Тази карта ни я даде нашата педиатърка, която каза от 40 ден сокче от 2 месец пюренце...
Та се чудя не гледат ли какво пише на материалите които раздават Shocked
Виж целия пост
# 9
Цитат на: cheta
Е как бе?  Shocked  Откакто купувам тази каша - около година винаги е била такава - със залепена 6-ца отгоре.

Ами на мен ми направи силно впечатление, защото преди това я бях виждала в аптеката с етикета си за 4 месеца.
Даже си я бях набелязала още тогава за захранването на Лора Simple Smile .
Виж целия пост
# 10
Това с месеците го приемам само като първоначален ориентир. Мисля, че е най-добре човек внимателно да прочете съдържанието, защото е голяма лудница...  На Слънчо (плодовите) от 4-ката има само една без глутен - банановата, но тя има сухо мляко (имаше и една прасковена, но после изчезна...) Сега взех на Milipa - и те съдържат мляко, но поне "частично адаптирано"
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Павлина
Синлак със сигурност е оризова с рошкови.


Какво е рошкови? Embarassed
Виж целия пост
# 12
Доколкото знам е храна за кончета (понита).
А в кашата има брашно от зародиши на семена на рошкови. Без глутен.
Виж целия пост
# 13
Цитат на: boo
На Нестле не знам, но като дойде време да давам каши на Мая, безкрайно ме учудиха кашите на Слънчо, върху чийто етикет върху 6-тицата беше залепена 4-ка... После явно се изчерпаха тези и направо взеха да си ги печатят с 4-ка...
Като се има предвид, че става дума за кашите с пшеница (глутен) това вече ми намирисва на престъпно нехайство.

Да добавя - и сухо мляко
Виж целия пост
# 14
Цитат на: eri
Това с месеците го приемам само като първоначален ориентир. Мисля, че е най-добре човек внимателно да прочете съдържанието

Да, точно така!
Аз не гледам какво пише на етикета за възрастта. Интересува ме съдържанието и аз преценявам става ли - не става ли.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия