Отново въпрос за спането....

  • 1 037
  • 19
Може и да е обсъждано, но не можах да го намеря....
Имам следния проблем и моля за помощ:
Сина ми от около половин месец вечер се буди и трудно заспива след това
Всичко започна като тръгнаха да му излизат зъбките-вечер заспива без проблем,но през ноща се буди с писъци и рев.За да го успокоя го взимах при мен на леглото,а дотогава ако се будеше през ноща съм давала бибата и готово....Винаги съм се стремяла да не го уча да спи при нас,но тези писъци от болка....все пак исках да го успокоя....В началото се получаваше - гушках го и заспиваше при мен, а след това го премествах в неговото легло
Но изглежда свикна и сега като се събуди-вече не пищи от болка-иска да го взема-правя го ,но той не заспива ,а се мята по главите ни около 2 часа ooooh!
Най-страшно стана сега около празниците ,защото баща му си е в къщи и той ставаше понякога през ноща,да ама той е по-милостив от мен и си се занимава с него и така...детето свикна да си играе по час-два през ноща и после да спи при нас....
Снощи вече беше върха-с мъжа ми се бяхме уговорили предварително да го накараве да си легне в неговото легло....Аз се опитвах да го приспя около час-първо с вода,после на ръце,накрай го сложих при мен/исках да е тих, че да не събуди баща си-той от днес е на работа/,но не се получаваше.Аз съм по-избухлива и не така търпелива,затова стана мъжа ми-цял час го слага да спи в леглото без да го вземе-детето пищя,рева,катери се по решетките ,но не иска да легне,а протяга ръще да го гушне ooooh!той не се предаваше,даде му едно мече,уж него да слагат да спи,даде му и трите биби, да спи с тях, не -детето заспива право но неще да легне....
Накрая се умори от рев и заспа...
Не искам да е така всяка вечер-не бих го понесла,но не искам и да свиква да спи при нас-цяла година се боря с това,сега ли да се предам...
Дайте идеи вие как постъпвате в такива моменти,как ги убеждавате да заспят сами в легълцата си? Отчаяна съм и на ръба на търпението си...
Знам че е бебе,че има нужда от майка си ,че иска да го гушна,но пазя това за моменти ,когато го боли и нищо друго не помага....
Наистина се нуждая от съвет- помогнете ми Praynig
Виж целия пост
# 1
Vnd, остави детенце да спи при теб душичко! Хем то ще е спокойно, хем ти, хем ще се наспивате всички. Не знам аз никога не съм оставяла Криси в неговото легло. Преди да се роди говорех, че ще спи при брат си в другата стая #Crazy, но от първата вечер си е при нас в леглото. Не ми пречи толкова, че да не спя. Когато се разбуди давам цица и продължаваме дружно да спим. Знам, че ще е при нас поне до 3год, но какво от това остават само още 1и1/2 ще го преживея. Това е период при Валето ще мине. Може да го е страх, на тази възраст се появяват кошмарите. Щом го прави има причина. Нали за това сме родителите да откликваме на нуждите на децата. Няма ли възможност да долепиш неговото легло до вашето без решетката? Така ще го гушкаш и като заспи дълбоко леко се измъкваш в твоята си част и готово.
Виж целия пост
# 2
nineto_boy Мен спането на детето при нас наистина много ме притеснява-имам не един,не двама ,а трима добри познати,на които децата са на 5,6 и 8г и все още спят при тях Shocked
Това за мен не е нормално и не бих го допуснала,но най-важното от което се притеснявам- аз спя доста неспокойно и много се въртя-когато имаше колики Валето спеше при мен,отначало усещах всяко помръдване ,всяко изплакване,но една вечер,умряла за сън съм заспала и ...замалко да го смачкам Embarassed/беше на 2 месеца/.Оттогава се зарекох,че ако трябва и 100пъти на нощ ще ставам,но този страх не бих искала отново да изживея ooooh!
За това да сложа леглото до спалнята- имам възможност,но според мен това не е правилного решение,съжалявам Hug
Виж целия пост
# 3
Моите деца спят сами от 2-3 месечни. Говоря за сами в стая. Иначе сами в леглото си спят откакто са се родили. Никога не са спали при нас. Доколкото разбирам теб те смущава това, че детето ти спи при вас. В този случай трябва да се заредиш с търпение и нежно, но твърдо да свикнеш детенце да спи само в легълцето си. Мъжът ти е използвал правилния метод. Гушваш го, успокояваш го, даваш някоя любима играчка, книжки или каквото и да е и обясняваш на детето. Всяка вечер ще става все по-лесно и накрая като си решиш проблема ще видиш колко по-спокойно се чувства човек, когато детето е свикнало вечер да си ляга тихо и кротко в леглото, да си заспива само, а вие с таткото да се наспивате през нощта. На другият ден пак може да се гушкате тримата в голямото легло сутринта и да си се радвате взаимно. Търпение и постоянство са ключовите думи. Дъщеря ми въпреки, че никога не ми е правила проблеми в това отношение, имаше един период на година и половина и сега на 2 и половина, когато се опитва да не се съгласява да ляга в уречения час. Започва да се лигави и да си търси 100 причини, за да останем колкото се може по-дълго в стаята й и да й даваме всички възможни играчки. Стигали сме да изсипем толкова много в кошарата, че накрая няма място за нея Grinning Но в един момент излизаме, казваме лека нощ и толкова. Мърмори малко и после разбира, че няма да постигне нищо и заспива. Децата усещат много добре кога родителите са склонни да отсъпят и тогава упорстват още повече.
Виж целия пост
# 4
И Вероника си спи сама от както навърши 1м.Дори,когато плаче не я слагам при нас.Гушкам я, за да я успокоя,милвам я,казвам и "Лека нощ" и си заспива пак в леглото.Но може би всичко е до това,че от съвсем малка спи само там(не е  на ръце )и е с твърд режим.Тя на спалнята не може и да заспи,знае,че това не е нейното място.Като наближи часа за сън  казва "Нани" и се катери по леглото.
Не искам да те отчайвам,но много трудно ще го отучиш.Вече е голям и разбира всичко,налага се и веднъж е видял,че номера минава.Измисли му някакъв ритуал с играчка,приказка,къпане и миене на зъби или нещо друго.Спазвай го стриктно всяка вечер.И с много опорит труд ще го научиш.
Виж целия пост
# 5
При мен  Naughty от както се е родила спи сама в креватчето си...изключения-само когато сме някъде извън града на гости или почивка. Спала е всичко на всичко 3-4 нощи при мен, когато беше доста болна и от хрема не можеше да диша и се будеше нон-стоп. Имаше няколко опита за такова нещо,но аз си я оставях в леглото и излизах от стаята...или се приспивахме на ръце...и това не е лесно,ама тя пък после сама се отучи  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
От осмия месец(след едно боледуване)моето момченце си спеше при нас-не сме имали проблеми,нито сме чувствали дискомфорт и тримата.От известно време,обаче(вече е на годинка)сам си пожела да спи в своето си легло и така...Не съм го насилвала оставих го той да се почувства готов,за да си спестим неприятното усещане и лошите спомени Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Ако ти е толкова голям проблем да спи пра вас, просто му покажи твърдо, че не може. Забелязала съм, че когато Давид реве нощем  и разбира се се успокоява като го взема. Но в състояние на просъница усеща и като го оставя в леглото веднага зейва. Когато обаче се събуди напълно се успокоява докато държа и после няма проблем да го сложа в леглото. Понякога се налага да го разходя из стаите, предполагам му помага да се разсъни и осъзнае и после го погушкам малко и в кревата. Предполагам е сънувал кошмар, не знам. Ако иска да си играе направо го слагам в кревата и излизам. Реве малко в началото ама като види, че не се връщам и млъква. Понаучи се ама ми костваше време. Така че не очаквай чудеса от веднъж. Никой не е казал, че е лесно да си майка.  Wink
Виж целия пост
# 8
Може би ще е такъв рев само в началото, докато свикне...и след това ще заспива сам. Аз лично съм далеч от тази мисъл, защото още е твърде малък да разбере, като му дойде времето ще се мъча някак да го залъгвам, но ще видим. Понеже не съм чела отговорите и може да се повтори, но някои мами пробват с трика да спи на 'голямо' легло, в смисъл за големи, а не с решетки, но и за това се иска детето да разбира. Все пак успех. И нашия скача и се катери по главите ни поне 2 часа преди да заспи  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Разбирам те напълно как се чувстваш. Мисля че съпругът ти постъпва правилно. Трябва с търпение да му се покаже на мъника че си има креватче да спинка там. Колкото и да протестира ще го гушкаш и люлееш на ръце ако трябва и ще го слагаш пак в неговото легълце. Аз моя мъник го отделих в отделна стая на 6-тия месец а в отделно легло от началото. Няколко пъти като е бил болен е спал при нас ама ми е много трудно защото тогава пък аз не спя. Почти не мигвам,постоянно ме буди и ме е страх да не го заатисна нещо. Сегя лятото бяхме на море 2 седмици и в хотела спа при нас и се изучи. После на ръце го люлеех и приспивах и ако се събуди пак така докъто разбере че няма да спи вечно при нас. И до сега се пробва да спи при нас ама се носим и пеем докъто заспи но не го взимам. Трябва да си твърда и знай че 3-4 вечери ще ти е трудно на плача и буденето но след това ще понамалее и ще мрънка все по-малко. Няма изведнъж да се успокои и да разбере че така ще е занапред щом до сега е било позволено в леглото на мама и тати но имайте търпение.И на него ще му е по-добре да си спинка необезпокояван и вие. Аз не смея да шавна като спи при нас или  се събуждам вкоченена в една поза ако заспя изобщо.
Кураж, настоятелност и търпение и ще свикне но не трябва да се поддавате на умората и плача и един ден да го взимате друг не.Така той ще се бори още повече като знае че накрая ще отстъпите.
Успех!     bouquet
Виж целия пост
# 10
Не искам да е така всяка вечер-не бих го понесла,но не искам и да свиква да спи при нас-цяла година се боря с това,сега ли да се предам...
Дайте идеи вие как постъпвате в такива моменти,как ги убеждавате да заспят сами в легълцата си?

Не го приемай като борба, защото може да загубиш! Wink
Спи при нас. Не  я убеждавам да си ходи в кошарата. Просто прилепихме нейното легло за нашето. Peace


nineto_boy Валето спеше при мен,отначало усещах всяко помръдване ,всяко изплакване,но една вечер,умряла за сън съм заспала и ...замалко да го смачкам Embarassed/беше на 2 месеца/.Оттогава се зарекох,че ако трябва и 100пъти на нощ ще ставам,но този страх не бих искала отново да изживея ooooh!
Не можеш да го смачкаш на тази възраст. тези заричания са ми много познати..И аз минах по този път, с тази разлика, че дъщеря ми спа в нейното легло до 7.- 8. месец и в един момент просто го отказа. Оттогава спи при нас. Аз имам едни съмнения, защо се получи така... Thinking, така че сама съм си виновна. Сега знам: Никакви насилствени действия!
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички за отговорите Hug
Снощи аз се въоражих с търпение и...
Детето спа сравнително спокойно,към 4часа се поразмърда, дадох бибата и...така до 6,30 Rolling Eyes
Като каза че няма да спи и това е...взех му пингвинчето-любимата му играчка засега-дадох му бибите и го сложих да легне-учудващо но за разлика от предишната нощ не протестира толкова много.Лягаше,правеше се на заспал,но като се отдалеча ...скача с МАМО ooooh!
Така се пробвах до към 7,20 и заспа...
Този път не е плакал много/съвсем малко/,поне успях да го сложа и да легне/това си е напредък-преди не искаше/,заспа с гушната играчка...но само за 30мин. Sad
Изглежда не му се спеше повече,ама на мен......
Но имаме напредък-дано днес да е още по-добре...
Виж целия пост
# 12
И аз съм залерила неговото легло за нашето и съм махнала решетката. Когато иска идва при мен и се гушка после пак си ляга в неговото легло и така. Понякога даже ме прескача и отива да се гушка при татко си. Иначе и аз преди се бях зарекла, че малчо ще спи отделно от нас, но след като се изтерзах от десетки ставания през нощта се предадох. но ако си достатъчно твърда ще успееш и той ще се научи. Нали знаеш, че всичко се постига с постоянство, така, че смело напред.
Виж целия пост
# 13
Благодаря на всички за отговорите Hug
Снощи аз се въоражих с търпение и...
Детето спа сравнително спокойно,към 4часа се поразмърда, дадох бибата и...така до 6,30 Rolling Eyes
Като каза че няма да спи и това е...взех му пингвинчето-любимата му играчка засега-дадох му бибите и го сложих да легне-учудващо но за разлика от предишната нощ не протестира толкова много.Лягаше,правеше се на заспал,но като се отдалеча ...скача с МАМО ooooh!
Така се пробвах до към 7,20 и заспа...
Този път не е плакал много/съвсем малко/,поне успях да го сложа и да легне/това си е напредък-преди не искаше/,заспа с гушната играчка...но само за 30мин. Sad
Изглежда не му се спеше повече,ама на мен......
Но имаме напредък-дано днес да е още по-добре...
а плака ли много..аз имам същия проблем и ми е много интересно как точно си го накарала да заспи сам, защото ние ако не съм легнала с него на нашето легло и не съм оправила леглото за спане не заспива Twisted Evil, но мисля да го отучвам...така 4е много ли плаче, заащото не знам дали ще издържа на плача
Виж целия пост
# 14
Благодаря на всички за отговорите Hug
Снощи аз се въоражих с търпение и...
Детето спа сравнително спокойно,към 4часа се поразмърда, дадох бибата и...така до 6,30 Rolling Eyes
Като каза че няма да спи и това е...взех му пингвинчето-любимата му играчка засега-дадох му бибите и го сложих да легне-учудващо но за разлика от предишната нощ не протестира толкова много.Лягаше,правеше се на заспал,но като се отдалеча ...скача с МАМО ooooh!
Така се пробвах до към 7,20 и заспа...
Този път не е плакал много/съвсем малко/,поне успях да го сложа и да легне/това си е напредък-преди не искаше/,заспа с гушната играчка...но само за 30мин. Sad
Изглежда не му се спеше повече,ама на мен......
Но имаме напредък-дано днес да е още по-добре...
а плака ли много..аз имам същия проблем и ми е много интересно как точно си го накарала да заспи сам, защото ние ако не съм легнала с него на нашето легло и не съм оправила леглото за спане не заспива Twisted Evil, но мисля да го отучвам...така 4е много ли плаче, заащото не знам дали ще издържа на плача
veronic- Доста трудно ooooh!-не е плакал много,за разлика от предишната нощ,но на следващата smile3511-от 4 до 6,30не искаше и това си е-снощи спа пир баба си ,а таиз вечер ще видим....понастинал е и ще е проблемно със запушен нос,но...
Абе трудна работа,ама като съм се захванала...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия