Вече не иска попара...

  • 391
  • 6
Здравейте,

маята буба си хапваше с голям кеф сутрин попара със сирене и сухар, но от 2-3 дни се мръщи, не иска да преглъща и вика не. Не я насилвам и давам нещо друго,но съм чуденка с какво да заместя попарата. Иначе суче сутрин и вечер, но по-малко. Грис не харесва, кисело мляко хапва от скоро и понеже не е свикнала с вкуса му пак се мръщи. Искам да ви питам може ли да е дава например домашна баница или кекс, или нещо като милинка. От овесените ядки ме е страх да не се разхлаби. Та дайте някакъв съвет. Предварително ви благодаря.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Кисело мляко с бисквити-те са сладички и става вкусно.(това е като свикне с киселото мляко де)Аз давам също така кус-кус със сирене и малко масло и захар(но не много).моят юнак обича и кекс-но да няма какао в него.Баница му давам рядко-не мога да правя .
Виж целия пост
# 2
Защо ще даваш такива тестени продукти за закуска? Варианти за каши има много и са далеч по-полезни от попарата -  овесени ядки (дъщеря ми не се разхлабва от тях), каша от просо, елда, кускус и т.н. с масълце и сиренце. Аз давам и овесени ядки с малко прясно мляко, но ти щом скоро си дала кисело, си далеч от прясното мляко.
Виж целия пост
# 3
Пробвай да направиш запарката на попарата с някакво чайче-лайка, шипка, липата мирише много хубаво. Моге леко да подсладиш попарката.
Давай кус-кус, макарони. Може да пасираш 1/2 ябълка,банан, 2 бисквити и малко АМ(прясно,с кисело не съм пробвала)-става и като следобедна закуска.
Виж целия пост
# 4
Можеш да замениш сухарите с нещо друго. Аз ползвам едни, ще ги нарека бисквити поради липса на по-точна дума. Мисля, че са чешки, казват се "Хлебички". Има ги оризови, пълнозърнести, царевични. Оризовите са чист ориз, пълнозърнестите са овес, ориз, пшеница, имат съвсем малко добавена сол. Цената е около лев, виждала съм ги в Т-маркет, Фантастико - големите супермаркети. Разкисват се лесно и стават меки, на Иво са му много вкусни (за него ги пасирам леко, защото са му едри, но за вас ще са точно). Аз ги правя с шипков чай и овче сирене.

А също така можеш да замениш попарата с каша - примерно кафяв ориз с елда или амарант (има го по диетичните магазини, много ценен зърнен продукт е), да слагаш сирене или плодове по желание. То попара всяка сутрин омръзва.

Домашна баница е добро като идея също.
Виж целия пост
# 5
Каша от овесени, ръжени, ечемичени или пшеничени ядки; кус-кус; филийка с препечен кашкавал, филийка с масло и сирене; каши от царевично брашно - става като качамак, от просо, от гречка.
Добавяш към кашите по желание сирене и масло; плод; мляко...

Няма да се разхлаби толкова от ядките, по-скоро милинките и баницата да го запекат. За да не се тревожиш за това, давай достатъчно плодове през деня, течности, зеленчуци и всичко ще е ОК.
Виж целия пост
# 6
Много ви благодаря за отговорите и предложенията  Hug

Ще я пробвам момата утре с нещо различно от попара,но тя е доста своенравна. Когато нещо не и хареса и край- не, та не.
Иначе каша хапва на следобедна закуска, редувам различни за да не и омръзне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия