Пие кисело мляко по 2 бурканчета

  • 813
  • 14
Здравейте мами,
дъщеричката ми е на 1 год. и 3 месеца и отделно от закуска, обяд и вечеря (порцион 200 мл.)пие по 2 кофички кисело мляко между другото. Вода или чай - категорично отказва, а за млякото реве. Мами, споделете за Вас. Дали е нормално това количество? Sick
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че е страшно  Thinking Щом му харесва на детето- нека яде  Peace И ние сме отгледани на кисело мляко  Whistling Пък и вече не е толкова малко човечето  Wink
Виж целия пост
# 2
благодарение на любовта ми към киселото мляко от бебешката ми възраст насам имам перфектните зъби - нито един кариес на тези години - и супер здрави кости. друго си е, когато си набавяш калций по естествен път, а не чрез хапчета.
Виж целия пост
# 3
А млякото със захар ли е?
Ако е без - няма проблем, ако и на другото хранене не пречи, но ако се притесняваш от повече наддаване, разреждай с вода.
Виж целия пост
# 4
Да и аз ще добавя че ако млякото е без захар няма проблем. Моят син от бебе до към 2,5 години си пиеше  +  оснвното ядене по 2 до 3 кофички кисело мляко на ден. Освен че е доста здраво дете  от друго не мога да кажа. Не се тревожи.
.
Виж целия пост
# 5
Иван ги пиеше вечер- преди да заспи една кофичка и посред нощ се будеше горе-долу всяка вечер да пие още една ( по различно време ) Преди му давах Тонус, но той си е направо айрян и явно не го е засищал, та го смених с на Баба- 3.5 % и да видиш сега как като го изпие и спи цялата нощ. Пробвай така, ако те притеснява че пие много мляко, а и илиза по-евтино:)
Виж целия пост
# 6
Ти пък,две бурканчета....Моята дъщеря и по пет на ден е изпивала и пита за още ! Много мляко пие,много ! Аз лично не смятам че е проблем.Още повече моята сега и растат зъби и нищо друго не яде та преживяваме само с мляко.
Виж целия пост
# 7
Сигурно има нужда детето. Рая пък налита на сирене като невидяла.
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми пие и повече- към 500 мл. мляко на ден, но не кисело, а такова за деца над 1 година, отделно понякога давам кисело за следобедна закуска, не мисля, че е проблем.
Виж целия пост
# 9
и аз съм мама от Пловдив!Синът ни е на 1г3мес съ6то и изпива 1л млляко,но прясно,по1 6и6е вечер преди сън,о6те 2 през но6та и 1 на сутринта.Незнам как 6те се откаже от биберона,пробвали сме с други течн.през но6та,но след 10мин се субужда и така докато дадем млякото.ДОста злояд е,но така е от 7мес,откакто започна никненето на зъбите,а когато пробиват пие само по 2 6и6ета мл.за 24ч и отказва друга храна.Надявам се че те успокоих поне малко. Да са зрави и  се разв.добре е най-важно за всички!
Виж целия пост
# 10
Въобще не се притеснявай. Моето момче пиеше по 3 кофички кисело мляко на ден, някой път повече дори. А прясното отделно със бисквити или каша каквото реши, че иска. Но за съжаление скоро спря със кислеото сега доста по рядко го яде...Така,че давай колкото детето иска Simple Smile
Виж целия пост
# 11
И моята мома пие много мляко и благодарение на това разви анемия.Когато се консултирах с детски хематолог първото нещко ,което ме попита тя е дали яде кисело мляко.Тогава ми забрани да и давам повече от веднъж на ден ,защото калция съдържащ се в киселото мляко нарушавал трансфера на желязото в кръвта.
Наистина анемията се оправи след спирането на киселото мляко,но сега пак започна да иска да го яде .И аз и давам-какво да направя.Преди изяждаше по 2-3 кофички ,а сега по 1 и полровина.Повече не смея да давам.
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички мами! Много се успокоих, особено, че и други маничета искат мляко през нощта. Аз купувам Фибела 2% и не добавям захар. От беберона също не мога да я откажал
Да са ни живи и здрави децата! newsm51 Misc Baby Bottle
Виж целия пост
# 13

Не мисля ,че има проблем. Peace
Тошко беше по същия начин.Пиеше по две кофички кисело мляко.
Виж целия пост
# 14
Моята мома е на 6 години а още яде кисело мляко в огромни количества, а като бебе пиеше по 3 компотени буркана на ден дори лекарката се чудеше къде побира това дете такова количество. А относно зъбите имаме голям проблем вече сме направили 9 кариеса и 1 пулпит давала съм зимафлор като малка сега продължаваме с българските хапчета но ефект няма. Зъболекарката каза че зъбите са 90% наследство. Зимафлора сме го започнали когато беше на 2 месеца
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия