Дългокърмещи майки - да пообщуваме- част 2

  • 16 620
  • 351
Това е новата ни темичка, че старата стигна 15-то страница!  Simple Smile
В случай че някой иска да прочете порвата темичка ето я тук:
1. Дългокърмещи майки - да пообщуваме
Виж целия пост
# 1
Да ни е честита Новата година, а с нея и новата темичка!
Все повече големи кърмачета, здраве и късмет!
Виж целия пост
# 2
Честита Нова година!
Пожелавам много, много здраве ! Повече дългокърмещи мами и послушни кърмачета !  bouquet
Виж целия пост
# 3
честита нова година на всички мами и бебоци!пожелавам на всички здраве и много усмивки!тъй като днес правим 1 годинка,реших и аз да се разпиша в тази темичка Hugмоя син петър и сега  на 1 годинка почти не хапва друго,освен кърма-много храни не яде заради атопичния дерматит,а от тези които му давам почти нищо не му харесва
течност,различни от кърма,не пие
засега обаче не ме притеснява много това положение
Виж целия пост
# 4
Да се зпиша в темата че да я следя лесно   bouquet

Само да кажа че научих дъщеря си да си кърми куклата  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Ха бакълъм, на новата тема Simple Smile
Много приятно колко майки участват в нея Simple Smile
Само не знам защо някои дългокърмещи (бивши кърмачки вече) примижават и не вземат да дойдат да кажат едно здрасти Mr. Green
При нас - нищо ново. Все така лесно се оставя да я гледат други хора, но държи като сме заедно преди сън да посуче - за 1-2 минути макар. Онази вечер я подарих на майка ми (през деня) и баща й (през нощта) и духнах за форумския купон, където се веселих много, а тя се е държала съвсем прилично и без да ме търси особено (само после ме пита защо "работя" толкова дълго Mr. Green)
Всичките й играчки също ядат моля, ам от майките си. Налага се да внасям пояснения, че патките не кърмят малките патета Grinning и прочее недоразумения Crazy
Виж целия пост
# 6
Ние от няколко седмици сме на режим: кърмене вечер за добре дошла и сутрин рано за добро утро.

Вечер заспива сама (хваля се!!!), на обяд - с бавачката - но това не е новост при нея.

Все по-рядко ме търси, ако й е скучно. В такива случаи е достатъчно да й предложа някаква алтернатива и въобще не настоява. Запазен е условния рефлекс да идва да търси "нънъм", ако ме види седнала на компютъра  Mr. Green, така че тая работа я върша докато спи. Не че имам нещо против кърменето, ама през зимата са й много студени ръцете и тръпки ме побиват като се навре да суче.
Виж целия пост
# 7
Здравейте и в новата темичка.Днес беше нещо много студено и резултата от излизането ни с Марти е разболяване за мен.До сега не съм боледувала и ми се иска да прекъсна началото на тази настинка.Пих Фервекс като прочетох,че не е противопоказен за кърмачки.Въпроса ми е вие какво пиете като усетите,че започвате да се разболявате.При мен настинката е съпроводена с главоболие,хрема и кихане.
Виж целия пост
# 8
Честита Нова Година!

Аз може ли да ви навестявам, че ми е мило  Mr. Green

Аз откакто забременях с Ели не помня да съм се разболявала  newsm78 така че незнам  Whistling
Виж целия пост
# 9
Калинка, аз пия Фервекс.
Виж целия пост
# 10
Всичките й играчки също ядат моля, ам от майките си. Налага се да внасям пояснения, че патките не кърмят малките патета Grinning и прочее недоразумения Crazy
Това ме подсети, че все се каня да споделя - кърмила съм коли, багери, влакове, освен всевъзможните животни. Онзи ден даже една пуканка. Не ми стана много ясно на пуканката ли даваме тити или храним титите с пуканки (понеже и едното и другото са любими обекти). Кърменето на играчки се изразява с допирането им до цицата и престорени сукателни движения от страна на Жоро.
Пред няколко дни в банята пък си намери собствените зрънца на гърдичките и предложи на една кола също да я накърми лично. Наложи се да обяснявам, че само момичетата кърмят, момчетата не, странно беше малко.
Някои друг нещо интересно да е кърмил?
Виж целия пост
# 11
Дълго време не бях влизала в кърмаческия форум.
С много настроение и умиление прочетох темичката  Grinning Макар, че вече не кърмя реших все пак да се отчета, защото кърмих 13 месеца само от една гърда. За мен това е голямо постижение, тъй като голямата я кърмех с двете и едвам избутахме 6 месеца. Но преди 10 години го нямаше този форум...  bouquet
Виж целия пост
# 12
basilisk много се смях на дилемата с пуканката Joy Толкова да са сладки тия големи кърмачета. Ива също продължава да кърми наред, но в повечето случаи носи аз да кърмя, до сега само играчки животни или кукли.
Онзи ден както сучеше пусна и започна да разглежда зърното от близо, като същевременно го мачкаше, разбира се излезе капчица кърма и тя изпадна във възторг "Иш мамии, Ива чупи малко мако!"
Виж целия пост
# 13
Здравейте мами,
Ели все така си суче с охота.Най-вече ,когато и е скучно.И ,ако съм до нея може да суче и 10 пъти през деня.Задължително суче за приспиване,но ,ако ме няма в къщи заспива ,макар и доста по-трудно без мен.Като се удари веднага следващото ,което иска да направи е да суче,за да се успокои.Често поставя свои играчки да "сучат" на свободната гърда или пък си вдига блузката и ги поставя на своите гърдички.Понякога я питам дали ,ако си има братче или сестриче,ще им даде да сучат от гърдите на мама.Получавам категоричен отговор'НЕ" Grinning И понякога баща и като я закача и и казва,че ще суче вместо нея настава голяма битка...Не си дава шишитата за нищо на света на никой(освен на играчките си).И все още суче нощееееем...Няма край това нощно кърмене. Laughing
Виж целия пост
# 14
Някои друг нещо интересно да е кърмил?
Снощи малката се опита да накърми брат си. Той, естествено, й отказа и тя го придумваше така: "Зимай нънъм, бе, то вкусно".

Но като цяло на тая възраст тотално бъркат функциите на мъжете и на жените. Ирина твърди, че като порасне, ще стане батко, например. На моя приятелка дъщеря й като седне на гърнето, й сама си обяснява "Чуйките вът(р)е" - това е от лелите в яслята.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия