Въпрос за спането....

  • 1 328
  • 23
Може и да е обсъждано, но не можах да го намеря....
Имам следния проблем и моля за помощ:
Сина ми от около половин месец вечер се буди и трудно заспива след това
Всичко започна като тръгнаха да му излизат зъбките-вечер заспива без проблем,но през ноща се буди с писъци и рев.За да го успокоя го взимах при мен на леглото,а дотогава ако се будеше през ноща съм давала бибата и готово....Винаги съм се стремяла да не го уча да спи при нас,но тези писъци от болка....все пак исках да го успокоя....В началото се получаваше - гушках го и заспиваше при мен, а след това го премествах в неговото легло
Но изглежда свикна и сега като се събуди-вече не пищи от болка-иска да го взема-правя го ,но той не заспива ,а се мята по главите ни около 2 часа
Най-страшно стана сега около празниците ,защото баща му си е в къщи и той ставаше понякога през ноща,да ама той е по-милостив от мен и си се занимава с него и така...детето свикна да си играе по час-два през ноща и после да спи при нас....
Снощи вече беше върха-с мъжа ми се бяхме уговорили предварително да го накараве да си легне в неговото легло....Аз се опитвах да го приспя около час-първо с вода,после на ръце,накрай го сложих при мен/исках да е тих, че да не събуди баща си-той от днес е на работа/,но не се получаваше.Аз съм по-избухлива и не така търпелива,затова стана мъжа ми-цял час го слага да спи в леглото без да го вземе-детето пищя,рева,катери се по решетките ,но не иска да легне,а протяга ръще да го гушне той не се предаваше,даде му едно мече,уж него да слагат да спи,даде му и трите биби, да спи с тях, не -детето заспива право но неще да легне....
Накрая се умори от рев и заспа...
Не искам да е така всяка вечер-не бих го понесла,но не искам и да свиква да спи при нас-цяла година се боря с това,сега ли да се предам...
Дайте идеи вие как постъпвате в такива моменти,как ги убеждавате да заспят сами в легълцата си? Отчаяна съм и на ръба на търпението си...
Знам че е бебе,че има нужда от майка си ,че иска да го гушна,но пазя това за моменти ,когато го боли и нищо друго не помага....
Наистина се нуждая от съвет- помогнете ми
 
Виж целия пост
# 1
Ами ако чакаш някой сега да ти да де вълшебен метод за справяне с това - няма, просто не съществува такъв. Или го оставяш да се скапе от рев и да заспи от умора или ставаш, гушваш го и всички заспивате блажено Hug
Защо толкова те е страх от това да не заспива с вас? Нали разбираш, че още е бебе и че когато порасне, дори и сега да спи до теб, после сам ще поиска да си има своя стая, креватче и т.н. неща за "големи" момчета Wink
Не че е задължително да се спи с родителите - ясно ми е , че е по-хубаво детето от съвсем малко да свикне да си има своя територия. Но при някои деца това просто не се получава естествено. А насила да го мъчиш на тази възраст...крива работа ми се вижда Naughty
Ние сме си решили проблема с територията с едно "общо" легло. Ники си има свое, но е без всякакви ограничители - решетки, мрежи и пр. - и е залепено за нашето. Така хем не ни е тясно, хем той има усещането, че си спим тримката заедно и му е спокойно. Чиста работа Sunglasses
Виж целия пост
# 2
И малкият неискаше да заспива на креватчето си!Лягахме на нашето легло ,но винаги в определен час-така детето привиква постепенно с времето за сън-разказвах приказка или песничка му пеех!Когато искаше да ляга посред нощ при нас,случвало се е да се буди нощем-не сме си играли Naughtyзащото един път като стане на неговата и после няма отърване!Така докато заспи,после го местех в неговото легло!Имам 4 деца и при всяко нещата стояха по различен начин в тоя период на детството им.
Виж целия пост
# 3
Виж на 2 стр. има подобна тема и доста майки са споделили опита си...
Виж целия пост
# 4
Моят син спеше при мен през цялото време докато му растяха зъби. Сънят му беше много неспокоен с месеци и изобщо не съм го ограничавала да спи при мен. Така беше по-добре за него, по-добре и за мен. След като престана никненето на зъби една вечер го сложих в креватчето му и си заспа там. От тогава спи само в своето легло. Не се притеснявай, че ще свикне с вашето легло и няма да го напусне никога. Поведението на децата се променя с дни.
Виж целия пост
# 5
И ние минахме през това преди година,но се ориентирахме още на втората вечер-както при Белинда-залепихме детското креватче за нашето легло и естествено махнахме решетката.Сега си спим доволни тримата на една огрооооомна спалня.Пробвай,не боли Wink
Виж целия пост
# 6
Мен спането на детето при нас наистина много ме притеснява-имам не един,не двама ,а трима добри познати,на които децата са на 5,6 и 8г и все още спят при тях Shocked
Това за мен не е нормално и не бих го допуснала,но най-важното от което се притеснявам- аз спя доста неспокойно и много се въртя-когато имаше колики Валето спеше при мен,отначало усещах всяко помръдване ,всяко изплакване,но една вечер,умряла за сън съм заспала и ...замалко да го смачкам Embarassed/беше на 2 месеца/.Оттогава се зарекох,че ако трябва и 100пъти на нощ ще ставам,но този страх не бих искала отново да изживея ooooh!
За това да сложа леглото до спалнята- имам възможност,но според мен това не е правилного решение,съжалявам Hug
Виж целия пост
# 7

Защо толкова те е страх от това да не заспива с вас? Нали разбираш, че още е бебе и че когато порасне, дори и сега да спи до теб, после сам ще поиска да си има своя стая, креватче и т.н. неща за "големи" момчета Wink



 Не е така,никак не е бебче-от такива приказки на наши познати детето искаше до 4-5 клас да спи при тях  Sick
Чак като влезе в пубертета го досрамя и се премести в собствената си стая. ooooh!

Намерете си любима играчка.Борето така се успокои! Hug
Виж целия пост
# 8
Е, то като сме тръгнали да даваме примери в различни насоки - и аз имам не един и двама познати, които абсолютно безболезненео преместиха децата си в собствени стаи, когато бяха готови за това - в градинската възраст - около 3. Надявам се и аз да стана една от тях скоро Praynig
Всяко дете си е различно.Сто пъти поредпочитам синът ми да спи до мен отколкото да ставам по цели нощи да го успокоявам - ни той спал, ни аз. Ми, въпрос на вътрешно усещане, предполагам Simple Smile Тръгването на работа моментално решава дилемата в полза на съня Mr. Green
Виж целия пост
# 9
   И двамата ходим на работа.Децата ни никога не са спали в една стая с нас,не смятам да ги отучвам от нещо,към което е по-добре въобще да не ги приучвам .
   Борянка имаше един период преди няколко седмици,в който незнайно защо беше решила,че може да спи при нас...
   Ами пробва детето,може пък да мине номера,ама не мина.Тръшка се 2 нощи,за по не повече от половин,един час,разбра че няма да го бъде и с това се приключи.Това не значи,че не обичаме децата си и не искаме да ги гушкаме,но всичко си има време и място.Родителската спалня си е родителска спалня...
Виж целия пост
# 10
 Da _bo Peace напълно съм съгласна с теб! Такива ритници съм яла от малката, при положение че сме спали заедно по изключение, че не си и помислям за съвместно спане !Но и аз имам познати, чиито големи деца спят с тях и май скоро няма да се отучат( ученици са).Излиза, че тръгването на работа ,а не готовността на детето решава този проблем. Мисля, че родителите са за това, да учат децата си. Моето мнение е да се въоръжиш с търпение и да изтраеш няколко нощи, ако трябва му купи нов пухен приятел.Нали сме в Европата, там бебетата са в самостоятелни стаи от раждането и с бебефони. Успех.
Виж целия пост
# 11
И аз съм на мнение самостоятелно легло. И нашият син от съвсем мъничък спи в своето си креватче. Ако се случи, че се събуди посред нощ, опитвам се да го успокоя, ако не мине номера, го вземам, давам му чай, галя го, ако трябва му изпея песничка (но много рядко, като мъничък - подрусам го малко) и обратно в леглото, тикна биберона и угася лампата. На светло му се играе. Важно е също да няма много играчки в леглото. Доскучава му с една, две и вземе, че заспи. Имаше един период, когато не искаше да заспива сам. И тогава съм стояла над главата му и съм му пяла, но не съм го вземала при нас. Ясно, че при всяко дете е различно, затова споделям моят опит, може да помогне.
Мисля, че е добре да опитате и така - като почне много да реве, вземаш, люшкаш, даваш вода, чай, нещо си и слагаш обратно. Ако пак почне да се дере, опитваш още веднъж същата процедура. В един момент ще разбере, че сте готови да го милвате, гушкате, но всеки спи в леглото си. Успех
Виж целия пост
# 12
На майките, чиито деца са се отучили толкова лесно или пък никога не са спали при тях, ами браво, имали сте късмет Simple Smile Но децата наистина са различни, моето дете е способно да реве с часове, да стигне до позиви за повръщане от рев и да заспи право, ами няма да го подложа на това!
Vnd, след като вече си решила, че няма да долепвате креватчето му до вашето, остава само рева...дано твоето дете е от тези, дето бързо свикват, успех!
Между другото, ако има мама психолог, би ми било интересно какво мислят професионалистите у нас? Тук психолозите са за рева по метода на увеличаване на интервала, през който се влиза в стаята на детето за успокоение.
Виж целия пост
# 13
Аз също съм на мнение, че различния темперамент на дечицата оказва влияние върху това как и с кого ще спят. Когато Хриси се роди, аз се зарекох че никога няма да допусна тя да спи при мен като си мислех че аз ръководя парада. Една година по-късно, след безкрайно дълги и безсънни нощи, когато се налагаше да ставам на всеки половин час, за да я успокоя от поредния кошмар или от болката по никненето на зъбките, взех решението тя да спи при мен. Оттогава и двете сме много по-спокойни, гушкаме се по цяла нощ, е понякога отнасям по някой ритник в корема или шамар през лицето, но го предпочитам пред предишното положение. Така че аз също ще почакам малката да порасне още една-две годинки и тогава дано имам успах с приучването на самостоятелност. Ако не-здраве, все някога ще стане.
Виж целия пост
# 14
Благодаря на всички за отговорите Hug
Снощи аз се въоражих с търпение и...
Детето спа сравнително спокойно,към 4часа се поразмърда, дадох бибата и...така до 6,30 Rolling Eyes
Като каза че няма да спи и това е...взех му пингвинчето-любимата му играчка засега-дадох му бибите и го сложих да легне-учудващо но за разлика от предишната нощ не протестира толкова много.Лягаше,правеше се на заспал,но като се отдалеча ...скача с МАМО ooooh!
Така се пробвах до към 7,20 и заспа...
Този път не е плакал много/съвсем малко/,поне успях да го сложа и да легне/това си е напредък-преди не искаше/,заспа с гушната играчка...но само за 30мин. Sad
Изглежда не му се спеше повече,ама на мен......
Но имаме напредък-дано днес да е още по-добре...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия