Синузит

  • 103 023
  • 97
Пробвали сме почти всичко, но моля помагайте. Мъжът ми има синузит от години. Ще съм благодарна за всеки съвет.
Виж целия пост
# 1
Компреси със затоплена морска сол  Peace
Виж целия пост
# 2
Компреси със затоплена морска сол  Peace
Кажи точно , какво се прави. На мен ми откриха синузит днес newsm45- със снимка!
Виж целия пост
# 3
http://forum.abv.bg/lofiversion/index.php/t5396.html другото,което се сещам са хомеопатичните Цинабсин-първите два дни се смучат по 1 на всеки час,но не повече от 12хапчета.после 3по1.слагах си в носа и воден извлек на прополис
Виж целия пост
# 4
Имала съм проблеми със синузита... Майка ми ми уши две торбички от плат, които напълнихме с едра сол. Затоплям ги в микровълновата печка и си ги налагам на челото. Облекчаваше много...
Виж целия пост
# 5
lorka barborka последно каква диагноза ти поставиха-имаш ли пневмония или нещо друго
Виж целия пост
# 6
Компреси със затоплена морска сол  Peace
Имала съм проблеми със синузита... Майка ми ми уши две торбички от плат, които напълнихме с едра сол. Затоплям ги в микровълновата печка и си ги налагам на челото. Облекчаваше много...
Взе ми думите от устата  Sick
И в чорапи става Peace
Виж целия пост
# 7
Казаха ми народна рецепта ,която много помагала.Взима се един  див кестен,от тези които растат по парковете и се изпича добре.После се стрива до прах и се смърка през носа.Било гадничко,но синузита минавал на секундата.Аз още не съм пробвала,но тия дни ще изпълня рецептата.Имало само един недостатък-много се пръцкало след това и за да се избегне неудобна ситуация е желателно да се прави през почивните дни или вечер след работа.
Виж целия пост
# 8
Казаха ми народна рецепта ,която много помагала.Взима се един  див кестен,от тези които растат по парковете и се изпича добре.После се стрива до прах и се смърка през носа.Било гадничко,но синузита минавал на секундата.Аз още не съм пробвала,но тия дни ще изпълня рецептата.Имало само един недостатък-много се пръцкало след това и за да се избегне неудобна ситуация е желателно да се прави през почивните дни или вечер след работа.

И това съм пробвала и не си спомням да съм пръцкала  Joy Не бих казала, че ми помогна кой-знае колко. Имам късмет от години да не се стига до възпаление на синузита, който ми е от малка, но много внимавам. Винаги съм с шапки като е студено, а ако усетя нещо веднага започвам загряване - торбички със сол си имам  Peace и също мажа с едни такива китайски мехлеми от аптеките, които са с тигрова мас, много ми облекчава. Иначе съм ходила и на традиционни нагревки на лампа и те помагат, но за съжаление едва ли има нещо, което коренно да реши проблема.
Виж целия пост
# 9
Ами това със загряването с морска сол наистина облекчава обаче ако имаш гной в синуса не е желателно .Нито са препоръчителни нагревки
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви  bouquet! Всичко е изпробвал от препоръчаното (и нещо хомеопатично, но не знам дали бе същото посочено от nanо). Само, чували сме това с кестените - това не е опитал. Няма гной в синуса, слага прополис и разни други такива разтвори, които си прави. Разни капки от бръшлян... Всичко е с временен ефект.
А кестени сега къде мога да намеря? В билкова аптека ли?
Виж целия пост
# 11
Ив,аз имам синузит от години,пробвала съм какво ли не,всичко беше с временен ефект.Преди няколко месеца си купих нещо като стомна,малка,предназначено е за промиване на нос,не знам как да ти го опиша.Чучурчето е малко по-голямо от това на стомната,а отвора е стеснен накрая.Пълни се със затоплена солена вода и последователно се промиват двете ноздри.Навеждаш се водоравно напред и после се извърташ настрани и се слага на едната ноздра-по този начин водата преминава от едната и изтича през другата ноздра.Първата седмица се влоших,постоянно имах болки,запушен нос,абе ужас,но после всичко се оправи и досега е така.Този метод е йогийски,можеш да го намериш описан в някое ръководство по йога,защото не знам какво ще разбереш от моето описание ConfusedТази стомничка йогите наричат нети лоти.Аз я купих от инструкторката си по йога,не знам иначе откъде се намира.Ако искаш,мога да я снимам и да ти пратя на мейл?
Виж целия пост
# 12
Благодаря ти много, Bili! Всичко разбрах!
Той това го знае и го е правил. Само че действа с нещо като спрейче, някакво такова, с което впръсква тази смес. Ще му предложа и този вариант.
Виж целия пост
# 13
С какво сте лекували синузита ?! Антибиотик или някакви капки за отпушване ?!
Виж целия пост
# 14
Аз също имам синузит и то от много години, който е станал хроничен.Пробвала съм най-различни начини за лечение, но с временен резултат.Специално при мен най-голям ефект има хряна.Взимаш корен от хран, настъргваш го и го смесваш с една/две лъжички кисело мляко.Трябва да стане на каша, след което тази смес я разтиляш върху памук или някаква марля и я лепваш на челото /стои като компрес/.Така трабва да лежиш в продължение на няколко минути.Трябва да усетиш затопляне, щипане.Когато вече не можеш да издържаш го махаш.Внимавай!не трябва да стоиш много , защото хряна гори кожата на челото, но не е опасно, само е неприятно, все едно си се изгорил от слънчето на плажа! Joy Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия