За честото хранене с АМ при 2г.деца

  • 610
  • 8
Може ли да навреди поемането на повече от 500 мл мляко на ден,при деца над 2г.???
Синът ми,който е на 2г и 4м от няколко дни проявява желание,да пие мляко и то след основно хранене!?При това в пълна доза от 250 мл...ползвам Милумил 3
До сега не му обърнах внимание на прищявките,но нещата стигнаха до там,че и в место вода иска мляко...а до сега му давах само вечер преди лягане?
Моля ви,кажете случвало ли ви се е на вас?Как сте подходили...
Виж целия пост
# 1
Щом му се пие мляко на детенцето давай му спокойно. Няма да му навреди, даже напротив полезно е. Peace

Моят бандит пък изобщо не иска да пие и яде мляко. С мъка пробутвам по малко. Sad
Злати в такива големи количества пие сок. На обяд след хранене задължително пие 250 мл сок ooooh!, ако вместо него пиеше мляко щях да съм супер доволна.
Водата напоследък я е заменил със сок, който пие целодневно. Cry

Щерката навремето пиеше мляко сутрин 250 мл, вечер 250 мл и нощем 250 мл, само, че кисело /тогава нямаше АМ за след годинка/. Давах си и го спокойно. Сама се отказа да пие мляко на 2г8м. От тогава до днес мляко пие рядко.
Виж целия пост
# 2
Алекс също постоянно иска да пие мляко,но невинаги и давам!
сутрин най-много 1-2 пъти в седмицата,когато незнам какво да и измисля за закуска...иска да пие и след като се е наобядвала,но тогава никога не и давам..казвам че е свършило и ще купим след като се наспи..!вечер изпива най-много 150мл.,но преди това е вечеряла.

аз си мисля че това искане на мляко е заради биберона,който ги успокоява,а не защото са много гладни...затова особенно преди следобеният сън и го отказвам!

нямам нищо против да пие АМ..няма как да навреди,но ако се научи с чаша!даже се чудя дали и вечерното дали да не го спирам?!
Виж целия пост
# 3
Синът ми е на същата възръст и често му се събира много над 500мл. мляко.Но аз се радвам, че го пие.Скоро спрях АМ и му давам прясно направо от кутията.Мислех, че няма да го иска, защото не сладни, но той много го харесва.Фен е на банановия шейк и всичко млечно.Също така пие е около 400мл. фреш на ден, но от течности не го ограничавам.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви много,за бързото съдействие Hug
Мислех си,че не е нормално да пие повече мляко,но явно е нормално явление,съдейки по отговорите ви!!! Peace
В никакъв случай не го ограничавам от течности,напротив...Просто се притесних,че иска да пие мляко толкова често!
Не мисля,че е заради бибата,защото и водата я пие така,а не я търси толкова...Както и да е! Crazy
Иначе мисля да продължа с АМ Милумил3 до 3г възраст...
Виж целия пост
# 5
Аз давам мляко винаги, когато поиска. а това е вечер, нощем и преди обедния сън. Последното й е навик от времето , когато нищо не хапваше на обяд и бях съгласна да пие колкото иска, само да яде нещо. Сега, ако се е нахранила добре на обяд, правя 180, но с три - четири лъжички АМ. А важно е всъщност, че моето дете не закусва нито сутрин, нито след обяд, може би точно защото нощем пие и преди сън. Но изобщо не ме притеснява количеството, дори мисля, че вместо да яде крем или попара, е по - добре да пие мляко и да пробутам някой плод Laughing
Виж целия пост
# 6
мисля, че вместо да яде крем или попара, е по - добре да пие мляко и да пробутам някой плод Laughing

И аз мисля така  Peace Педиатърът каза същото и съм склонна да му вярвам !
Виж целия пост
# 7
А защо не искаш да даваш прясно мляко?
Виж целия пост
# 8
Ако детето яде и друга храна,обикновените неща от менюто за деня и си и иска и млякото не е проблем,но ако започне да замества някое хранене с млякото не е хубаво.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия