Зинат, Клацид?

  • 51 285
  • 24
Сигурно е имало такива теми, но търсачката не работи. Какво знаете за тези антибиотици, за какво ги изписват? Много ли са силни? Каква цена са / детски / и взаимозаменяеми ли са в някой случай? Възможно ли е вместо Зинат да се приема Клацид примерно?
Виж целия пост
# 1
Бебето ми е на 2 месеца и заради бактерии е.коли детски нефролог му изписа Зинат-детски,прави се сироп.Цената е 14.50лв.От втория ден на приемане има леко разстройство,но не го спрях,че е зле с бъбреците,а бактериите са много.Остават ни още 2 приема,а днес видях че имаше слуз в памперса/еднократно/.В листовката пише,че не се дава на деца под 3 мес.
Виж целия пост
# 2
Аз знам че и двата са силни и скъпи антибиотици.Те са много концентрирани и моите деца много трудно ги пият.Но не мисля че са взаимозаменяеми.Това може да каже лакар.

Цената зависи и от концентрацията дали е изписано 125,250 и т.н
Зинат 125 е около 15 лв.
А Клацида около 20-22 лв.
Виж целия пост
# 3
На Ники му изписаха Клацид за вирусния бронхит, който изкара наскоро. Цената му беше около 18 лв. В листовката /която за съжаление изхвърлих/ бяха изписани доста бактерии, които мори този АБ.
Виж целия пост
# 4
Благодаря момичета.
Виж целия пост
# 5
Те се водят "широкоспектърни" и са добри АБ. Зинат обикновенно го изписват при пневмонии. Имат и аналози, които са сравнително по-евтини, т.е. те са оригиналите. Но са силни и наистина предизвикват разсройство.
Виж целия пост
# 6
Аз съм доволна от Клацида , малкия ми е с алергии по принцип но Клацида го прие много добре дори обрив нямаше .
От листовката на Зинат125 мг. за перорална суспензия - съдържа помощни вещества - аспартам , ксантанова гума , калиев ацесулфам , стеаринова киселина ,захароза тути фрути аромат и повидон К30.,лекарственото вещество е цефуроксим .Бактерициден антибиотик принадлежи към групата на цефалоспорините .На Клацида нямям листовка но принадлежеше към групата на макролидите - така ли се пишеше точно .?. Зината се прилага при инфекции на горните дихателни пътища  - НОСА ,УШИТЕ ,ГЪРЛОТО ,КАТО ОТИТ , СИНУИТ , ТОНЗИЛИТ И ФАРИНГИТ ,на долните дихателни пътища - пневмония , бронхит , инфекции на меките тъкани , възпаление на пикочо - половата система , Лаймска болест Нежелани реакции -сърбеж или екзема , главоболие , гадене , диария , повръщане , жълто оцветяване на  кожата или склерите на очите .
Виж целия пост
# 7
Аз съм доволна от Клацида , малкия ми е с алергии по принцип но Клацида го прие много добре дори обрив нямаше .
От листовката на Зинат125 мг. за перорална суспензия - съдържа помощни вещества - аспартам , ксантанова гума , калиев ацесулфам , стеаринова киселина ,захароза тути фрути аромат и повидон К30.,лекарственото вещество е цефуроксим .Бактерициден антибиотик принадлежи към групата на цефалоспорините .На Клацида нямям листовка но принадлежеше към групата на макролидите - така ли се пишеше точно .?. Зината се прилага при инфекции на горните дихателни пътища  - НОСА ,УШИТЕ ,ГЪРЛОТО ,КАТО ОТИТ , СИНУИТ , ТОНЗИЛИТ И ФАРИНГИТ ,на долните дихателни пътища - пневмония , бронхит , инфекции на меките тъкани , възпаление на пикочо - половата система , Лаймска болест Нежелани реакции -сърбеж или екзема , главоболие , гадене , диария , повръщане , жълто оцветяване на  кожата или склерите на очите .

Благодаря!
Беше много изчерпателна. Одеве пратих мъж ми и изпълни рецептите. За Алекса взе Клацид, а за Бети взе Зинат, така им беше изписала днес педиатърката. Стана ми интересно взаимозаменяеми ли са, защото и двете са с еднакви симптоми, педито и за двете ми каза едно и също, а АБ им назначи различен, но все пак тя си знае. Не са толкова скъпи, колкото очаквах. Само дано се оправят скоро, в петък сме на преглед и ако няма подобрение, предстои влизане в болница. Confused
Виж целия пост
# 8
Леле Иренке каква болница ... Клацида е много добър и ще " подейства " след третия прием  Praynig Дано бързо се оправят малките и болестите да ги заобикалят .  bouquet
Виж целия пост
# 9
И двата ги е пила малката-помогнаха,вярвам че и на вас ще помогнат и всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 10
това са два антибиотика от различни групи- Зинат е цефалоспорин, Клацид- макролид.
Подходящи са и за бременни поради механизма си на действие, мисля, че Клацидът е по-широкоспектърен.

Понятие силен и слаб антибиотик няма- има подходящ и неподходящ!!!
Виж целия пост
# 11
PolarFox, стискам ти ръката за последното изказване!

От горчив опит знам, че е вярно - синът ми пи 5 дни въпросния Клацид без НИКАКЪВ видим ефект, а вечерта на петия ден вдигна пак над 39 градуса... АБ сигурно си е много хубав иначе, но на нас не подейства изобщо, защото е бил неправилно предписан.
И обратното - при предишно боледуване от гноен отит ни назначиха Зинат - резултатът беше почти мигновен, след третия прием детето забрави, че е било болно.
Съветът ми е да разпитвате подробно лекаря си какво и защо предписва и ако нещо се усъмните - кажете му, нека се аргументира защо предписва точно това или друго лекарство - все пак ще го давате на детето си, бъдете наясно с нещата!
Виж целия пост
# 12
Понятие силен и слаб антибиотик няма- има подходящ и неподходящ!!!
Peace Peace Peace

въпреки,че и двата са ни изписвали и се повлияваха добре на Хриси /доволна съм/.Но преди изписването на каквито и да е антибиотици сме правили изследвания и знам от кои съставки е алергична и от кои не.
Виж целия пост
# 13
Идвата антибиотика са за бронхити,плевмонии,силни са и знам 4е една от крайните мярки.Карали сме плевмония в болница.Първо запо4наха с Аъгментин,не помагаше и запо4нахме Зината.А преди 2 седмици за за4ервено гърло ни изписаха Клацид??? #2gunfireлуди ли са....не и го дадах,консултирах се с друга лекарка и пихме оспексин.мина и и без силния антибиотик.
Напосладък лекарите само антибиотици изписват,не мисля 4е е редно.Аз ве4е по4нах да прогвам всякакви бабини дивотини преди да дам антибиотик.
Виж целия пост
# 14
Аз гласувам с две ръце за Клацид smile3501!!!Това е единствения АБ ,който малката го пие с желание и без странични ефекти.Всички други ги повръща първо,после започва разстройство,което не спира,ако не спра АБ,а дори от Аугментин се обезводни само от 3 приема.Клацид ще ви оправи,сигурна съм!Ние се излекувахме от пневмония САМО с него!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия