Червените петна по лицата на бебоците?

  • 1 350
  • 20
Здравейте! Моят прекрасен син се роди с червени петънца между веждите...Струва ми се, че избледняват, и други деца съм виждала с такива, и отзад по главичките, но се чудя дали изчезват и кога? Неговата кожа е доста светла, и доста се виждат... Педиатърката каза, че това било т.нар. "майчино петно", представлявало плоски капиляри, и с удебеляване на кожата с възрастта изчезвали...Някой знае ли нещо по въпроса?
Виж целия пост
# 1
Нашето Кари има червено петно над устничката. Педито каза че било хемангиом - незнам дали това е същото. но каза че може и да не изчезне. ако не изчезне до 1 годинка, може да се махне с лазер.
Виж целия пост
# 2
Червените петна по лицето знам че изчезват с течението на времето,НО аз имам такъв белег по рождение отзад на тила който както изглежда не е изчезнал !
Виж целия пост
# 3
И ние имаме между веждичките и на вратлето но не съм питала ощеза тях! Те са много бледички и почти не си личат
Виж целия пост
# 4
мими има на тила. като беше малко бебе щом почнеше да плаче  и ставаше ацки червено и щом се успокоеше избледняваше, но за сега още си го имаме. newsm78
Виж целия пост
# 5
Синът ми имаше на едното оченце като се роди и също така отзад на тила, сега му остана само това на тила, определено мисля, че избледняват и изчезват !!! Не се притеснявай !!
Виж целия пост
# 6
Има разлика между т.нар. "майчини петна", които някои наричат "ангелска целувка" и хемангиомите.
И моята бебка се роди с такива петна - на единия клепач, над устната и между веждите. Още не са изчезнали, макар че са доста поизбледнели. Преди време и аз пусках тема с подобен въпрос, ето: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109675.0
А ето и още една подобна тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120424.msg2209093#msg2209093
Виж целия пост
# 7
Имахме и изчезнаха. Почти всички светли бебета ги имат
Виж целия пост
# 8
и ние имахме червени петънца на единия клепач и веждата. изчезнаха с времето. тази тема сега ме подсети, дори не съм забелязала кога са изчезнали.
Виж целия пост
# 9
Вики се роди с едно на тила и едно на десния клепач...изчезнаха някъде към 6-7  месец горе-долу  newsm78
Виж целия пост
# 10
И Вероника имаше м/у веждите и на тила!Първото изчезна(постепенно избледняваше) към 8-9м.А другото си стои и явно няма да се махне,но е в косичката и не се вижда!
Виж целия пост
# 11
Благодаря Ви за успокоението:) Съжалявам, че пускам темата за 3ти път(така се оказа), но вечер сървъра е явно претоварен, и не работи търсачката...А само тогава имам малко свободни минутки да седна пред РС.
Виж целия пост
# 12
Малката ми дъщеря имаше такива петна на тила и на двата клепача, но изчезнаха  Peace
Виж целия пост
# 13
и моята дъщеря има червено петно на нослето..но не се роди така..появи се някъде около 40-тия ден..след раждането..водих я на кожен лекар..специалистката каза,че е разширен кръвоносен съд и ще се махне до годинката на беба.Било нормално появата при малките бебчета, но ме успокои,че няма нищо притеснително в това.
Виж целия пост
# 14
и моето момиченце се роди с такива петна между веждите, на единя клепач и на нослето. Вече ми се струва, че избледняват, но все още се виждат. Акушерката ми каза, че било, защото бебето е излязло с лицето нагоре(не както е нормално с лицето надолу) даже го пише в епикризата ми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия