Повредена от пране банкнота

  • 7 601
  • 18
За пореден път изпрах дрехи с парички по джобовете.
Но този път една 50-левка даде фира.
"Станиолчето" и се отлепи и раздроби.
Първо реших че е била фалшива, но ми се струва, че другите защити си ги има. Първия въпрос е дали според вас е нормално?

Нещо не искам да ги прежалвам тези пари, особено след като мъжът  ми всяка покупка я  сравнява вече с  "едно мое пране" Wink.

Идеи как да ги възстановя? Дали във всяка банка ще ги приемат или само в БНБ newsm78
Виж целия пост
# 1
Само БНБ, доколкото знам.
Виж целия пост
# 2
В някоя задимена, тъмна дискотека може и да мине   Laughing
Виж целия пост
# 3
В БНБ има гише за повредени банкноти и ще ти я сменят с нова.
Виж целия пост
# 4
Със сигурност във БНБ ще ти я сменят.Аз от опит знам.След като опекохме във акомулиращата печка,една солидна сума пари.Въстановиха ни ги всичките,с изключение на една десетолевка,която беше изгоряла до неузнаваемост. Mr. Green
Виж целия пост
# 5
На оригиналните не се разлепя станиолчето. Иначе в която и банка да отидеш, ще ти я сменят.
Виж целия пост
# 6
и на мене ми се беше случило с едни 10лв ,нямах проблеми отидох в банката и мия смениха
Виж целия пост
# 7
И аз мисля, че само в БНБ, за съжаление.........
Виж целия пост
# 8
На оригиналните не се разлепя станиолчето. Иначе в която и банка да отидеш, ще ти я сменят.
Може да се разлепи и да се откъсне част, ако е прана.
Виж целия пост
# 9
Благодаря много  на всички  bouquet

Ще пробвам в банката до нас, ако не стане ще се разходя до БНБ
Виж целия пост
# 10
Не, не е само в БНБ. Аз скоро смених една скъсана в ПИБ. Но пък може да има значение доколко е повредена.
Виж целия пост
# 11
Има значение колко е повредена. По принцип в БНБ ще ти я сменят, но се подготви за доста въпроси относно произхода й.
Виж целия пост
# 12
В БНБ подменят банкноти, а ако са увредени - липсват номер или част от него или по-голяма част на банкнотата е унищожена подменят банкнотата с по-ниска равностойност.
преди две-три години без малко не изгорих една пачка от различни банкноти, като ги метнах в печката завити във фактура от Метро, колко бързо ги вадих после Twisted Evil, в БНБ ми дадоха един формуляр да попълня при какви условия са пострадали парите и ги залепиха после всички върху листи и ги приложиха към него. естествено най-високите номинали бяха най-пострадали, но все пак не останах с празни ръце.
Виж целия пост
# 13
Не е само в БНБ,майка ми сменя в провинцията,а там БНБ няма  Peace
Виж целия пост
# 14
Бе така не се перат пари бе хора! Wink Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия