въпрос за майчинството и осигуровките

  • 586
  • 7
Здравейте мили мами, много ще се радвам ако можете да ми отговорите на въпросчето. До 31.12 работих в една фирма, в която ме осигуряваха върху минимална раб. заплата. 160лв. Сега от 10.01 започвам работа в друга фирма, където ще ме осигуряват върху 600 лв. Преди няколко дни обаче, научих, че съм бременна. Та въпросчето ми е живот и здраве като дойде времето за майчинството-тези 90% от заплатата за  315 дни върху каква сума ще ми ги смятат -върху осигуровките от последната ми работа или ще се върнат назад и ще отчетат и тези 160лв, върху  които са ме осигурявали досега. Знаете ли за къкъв период назад се смята. Предварително благодаря на тези, които ще ми отговорят, дано да има такива  bouquet Ще се радвам да споделите, ако има някакви особености които са важни
Виж целия пост
# 1
Върху последните 6 месеца. Ако тогава си на 600 лв, значи на толкова:)
Виж целия пост
# 2
6 месеца назад,преди месеца в който излизаш в отпуск за бременност и раждане!
Виж целия пост
# 3
Много Ви Благодаря  Hug
Виж целия пост
# 4
Здравейте! Дали знае някой от вас, като се осигурявам на две места как ще ми бъде изчислен брутният доход за майчинството?И още нещо, каква е базата за изчисляване на тоя брутен доход, имам предвид колко месеца назад ще се гледа? Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 5
Дала си малко информация - какво означава осигурявам  newsm78 - по трудов договор, като самоосигуряващо се лице, по граждански договор - трябва да се уточни.
Принципното положение е, че база за болничните са предходните  / преди месеца на излизане в болничен / 6 месеца и осигурителния доход за тях.
Виж целия пост
# 6
Ако болничния ти е от м. януари 2007 г. базата за изчисление са ти дохода през месеците юли-декември 2006 г.
Досега се издаваха два болнични листа, които се представят на двете работни места и от там си правят изчисленията за обезщетението, което ти плащат. Все още не съм виждала новите болнични и незнам дали сега ще се използва само един или пак ще са необходими два броя.
Виж целия пост
# 7
Пояснявам:работя на две места с два трудови договора ,нои и на двете ме осигуряват на минимална.Как ще се изчисли майчинството ми?Благодаря за поясненията!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия