Голям спор имаме с мъжа ми за..........

  • 4 609
  • 80
....това в коя стая да живее нашето дете след време.Та...живеем в стандартен двустаен панелен апартамент,в който кухнята и спалнята са на север,а хола е южен.Ние си живеем в спалнята в момента , та спора ни е един ден когато имаме дете , ние ли да се изместим в хола (защото е по голяма стая) или то да бъде там .Аз лично съм категорично против детето да бъде в северна стая (при положение че имаме избор) , като се има впредвид 1-во че е по -студено и 2-то най - важно че няма никаква светлина .....Той пък смята че спалнята като по -малка стая трябва да бъде за него,а ние да отидем в хола.Въпроса ми към вас е - в коя стая сте сложили или смятате да сложите децата си? Мислите ли че има сериозно значение изложението на стаята за развитието на детето ? Силно ме вълнува този въпрос и се надявам да споделите мнения и практики.  Sunglasses
Виж целия пост
# 1
   Ееее вие ще се разведете заради нероден Гаргалчо, всяко нещо с времето си,  първо се прави детето после преразпределение на стайте  Wink
Виж целия пост
# 2
Не е така защото в момента стаята е празна и събираме пари за обзавеждането и,а все пак трябва да е ясно какво ще се купува и веднага след като стане това ще действаме.Кажете вие къде сте си сложили вашите?Имате ли избор ?Има ли значение според вас?
Виж целия пост
# 3
Аз съм избрала най-топлата стая за детска, но е и най-малката след кухнята. Ако ви е голям холът, може да направите детски кът, ако не искате да се местите от спалнята, а спалнята да е само спалня.
Виж целия пост
# 4
бих предпо4ела южна стая за бебето Peace
Виж целия пост
# 5
Аз не бих направила хола на детска стая-къде ще бъде хола тогава?В спалнята?Ужасно малка е за такова предназначение-няма къде да сложиш секция,масичка, диван.
Ако бюрото е точно до прозореца-светлината ще е предостатъчна, сподходяща дограма няма да духа,  през зимата няма ли да отоплявате стаята? И тя като по-малка,ще се загрява доста по-бързо. Освен това през топлите сезони на детето ще му е по-хладно-иначе ще го мързи да седне да учи Wink.
Виж целия пост
# 6
Здравей лично аз смятам че няма май голямо значение дали стаите са с южно или северно изложение,е вярно че южната ще е по - топла и слънчева но смятам че вие ще имате нужна от по-голямо пространство.Ние в момента чакаме да стане готов нашия апартамент и смятаме по-голямата спалня да я оставим за нас.Но каквото и да решите ти пожелавам късмет и не се карайте толкова това са бели кахъри. Hug
Виж целия пост
# 7
Незнам.....в северна стая изобщо не изгрява слънце,а и  кухнята ни не е толкова малка има ъгъл където да се седне, ТВ...
Все пак апартамента не е тристаен и трябва да се направи компромис с тези неща които по принцип си има в един хол ...а смятам че след като си изтарсим спалнята там хептен ще се стесни за останалите неща...Незнам аз мисля че южната стая си е доста по подходяща за дете , но искам да чуя и други мнение ...10х все пак  Flutter Flutter Flutter
Виж целия пост
# 8
Ами то хубаво, че южна стая е по-добре за детенце, ама пък да го оставите да се шири в хола също не ми се струва практично. Незнам гости идват ли ви, но ако мислиш че кухнята ви е достатъчно голяма за такива събития и хола не го ползвате, ами направете детска тогава. Аз лично не бих. Аз като малка бях в северна стая. Верно беше студенко, ама се оцелява  Mr. Green нямаше тогава изолации ала-бала.
Виж целия пост
# 9
Аз бих си обзавела хола като хол и спалнята като спалня, а детското легло в спалнята. Когато се появи детето, то няма да стои само в едната или само в другата стая, това се отнася и за вас, значи изложението не ми се струва от голямо значение.
Виж целия пост
# 10
Аз бих преместила кухнята в хола,а кухнята ще стане детска стая или спалня  Flutter
Виж целия пост
# 11
Израстнала съм в такъв апартамент и спалнята си беше детска, в хола спяха нашите, там посрещаха и гостите. Ако изолирате добре няма проблем, ползвайте си стаите по предназначение. А в началото ще ти е най-удобно с бебето да сте в една стая Wink
Виж целия пост
# 12
Не е така защото в момента стаята е празна и събираме пари за обзавеждането и,а все пак трябва да е ясно какво ще се купува и веднага след като стане това ще действаме.Кажете вие къде сте си сложили вашите?Имате ли избор ?Има ли значение според вас?
Не е реално да обзавеждате детска стая, преди да има дете. В къщи преустройствата съобразно децата сме ги правили след като съм вече бременна, да не кажа почти родила. Безпредметно ми се вижда да си съобразявам живота на един евентуален и нереален бъдещ факт, не бих подредила детска стая, преди да имам дете или вероятността да имам такова е факт, за това спора за мен е да сложиш  тигана на скарата, докато рибата е още в морето.
Виж целия пост
# 13
Аз бих оставила хола,а детето в спалнята.Не мисля,че ще прекарва повече време в неговата си стая,а пък е по добре за него да е самостоятелно.Мъжа ми е живял така,в хола,при положение,че апартамента им е 4-стаен Rolling Eyes.За мен детето трябва да има лично пространство.
Виж целия пост
# 14
Аз бих преместила кухнята в хола,а кухнята ще стане детска стая или спалня  Flutter



Аз също  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия