Как се почиства сребро?

  • 27 801
  • 38
 Как да почистя сребърни прибори за хранене, които са почернели?
Предварително благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 1
Пробвай да ги извариш с хлебна сода. Или да ги изтъркаш: посипваш сода и търкаш с четка/ за зъби примерно/.
Виж целия пост
# 2
С търкане със сода става най-добре. Със сода си почиствам всякакви съдове, а за почерняло сребро по-добро няма.
Виж целия пост
# 3
Сода.  Peace
Аз лично напълвам накакъв съд (купичка, ако ще почиствам бижута; и тавичка, ако ще почиствам прибори) с вода, слагам вътре сода, слагам това, което ще чистя за десетина минути, и после изтърквам.

Иначе се сещам за една реклама, която вървеше дълго време по телевизията, за някакъв разтвор за почистване на сребро. Май беше на ВС Телешоп, но може и да бъркам...
Виж целия пост
# 4
Продава се специален препарат за тази цел, но скоро не съм го виждала. Друг начин е да ги натъркаш с напоена в амоняк вълнена кърпа Sick и да ги оставиш на балкона увити
(в кърпата )за около 15 мин . Много добре се почистват.
Ако не ти понася миризмата  Joy пробвай с паста за зъби, но бая ще трябва да търкаш.
Виж целия пост
# 5
Със сода се получава.Ако не намериш специален препарат,пробвай Wink
Виж целия пост
# 6
С търкане със сода става най-добре. Със сода си почиствам всякакви съдове, а за почерняло сребро по-добро няма.
Peace
Виж целия пост
# 7
чух от златар 4е има специални кърпи4ки за по4истване на сребро-от рода на мокрите кърпи4ки ,но незнам къде се продават.Ина4е аз си 4истя среброто с обикновена сода
Виж целия пост
# 8
Аз почиствам сребърните си бижута със сода.
Виж целия пост
# 9
 Grinning  Просто ги свари за 2-3 минути във вода със сода. Изобщо няма да ти се наложи да ги търкаш.
Виж целия пост
# 10
С търкане със сода става най-добре. Със сода си почиствам всякакви съдове, а за почерняло сребро по-добро няма.

така е Wink
Виж целия пост
# 11
Сложи ги в съд със сода и оцет и остави да престоят 24ч., после ги избърши с парче вълнен плат.
Виж целия пост
# 12
С ултразвукова ваника Peace
Виж целия пост
# 13
Аз съм почиствала сребро с паста за зъби. Много е сполучливо! Но има и специален спрей, който също е ефикасен за почистване на сребро. Виж за сода - за първи път чувам
Виж целия пост
# 14
С паста за зъби Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия