Някой има ли опит с операция на ингвинална херния?

  • 1 349
  • 14
Та синът ми е почти на 3г. и съвсем скоро му се появи ингвинална херния.Водихме го на преглед и казаха, че без операция няма да се разминем.Интересувам се ако някой е минавал през такава операция с детенце да сподели опит.Тежка ли е, опасна ли е операцията? И къде най-добре да се направи, препоръки към специалисти, всичко каквото се сетите.Ние го водихме в Пирогов на преглед.

Виж целия пост
# 1
Ако пуснеш търсачката ще видиш много такива теми. Една от тях е моя. Миналата година оперираха голямата ми дъщеря. Свързах се с д-р Оги от форума- страхотен специалист (завеждащ детско отделение в Пирогов е) и човек. Всичко мина перфектно. Тези операции са най-леките, не се притеснявай Peace
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти, търсих ама не открих много.Пак ще пробвам.
Само да те питам -Каква упойка се ползва?
Виж целия пост
# 3
Упойката е смесена. Доц. Бранов (д-р Оги) каза, че Александра се е събудила по време на операцията. При мен я докараха будна, но трепереше от студ (нормално след упойка) и пак заспа. Преди операцията правят тест за алергия, струваше 20 лв.
Виж целия пост
# 4
Какво ще рече -смесена?Всмисъл как се поставя-в гръбнака ли или -Райски газ?Извинявай за тъпите въпроси.
Виж целия пост
# 5
Не ми обясниха точно, казаха само местна и пълна упойка. Но преди да ги боцкат ги зашеметяват; с райски газ ли е- не знам. Преди операцията се провежда разговор с анестезиолога, който отговаря на всички въпроси.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ти много Рени за отговорите.  bouquetТой в момента е болен , но щом оздравее ще потърся д-р Оги най вероятно( а днес без да знаем, че е той, чукахме на доц. Бранков на  вратата, но никой не отвори....)
Виж целия пост
# 7
Мисля, че доцента преди обяд трудно може да се открие в кабинета си на последния етаж (има и един по-надолу) понеже има операции.
Желая ви бързо оздравяване и лека и безпроблемна операция Peace
Виж целия пост
# 8
Виж тук а може и въпрос да зададеш:
http://www.pedsurg.net/forum/

По пинцип е лека операция, упойката не е в гръбнака а мисля че е венозна или с газ. Моето момченце е оперирано на 1г 6м., 4-5 часа след операцията се раздвижи без да показва признаци на болка, на следващия ден ни изписаха и все едно нищо не е било, движеше се нормално клякаше ставаше, не го е боляло.
Виж целия пост
# 9
  Търсачката не работи  Sad иначе темата на РЕНИ наистина беше много пълна.

  Операцията е лека, възстановяването бързо! Не се притеснявай, Deja Vu, всичко ще мине нормално  Peace

  Аз самата имам две такива операции, правени в детските ми години.

  Сигурна съм, че доц.Бранков ще се отзове и от преживяването няма да останат лоши спомени нито при теб, нито при детенце!

  Стискам палци!
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички за отговорите и куража , който ми давате. Hug
Виж целия пост
# 11
Ето я темата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=78151.0
Виж целия пост
# 12
Не се притеснявай операцията минава бързо и е лека.Моят син го оперираха когато беше на 1.5год.Дойде анестезиолога поговорихме и го приспаха до мен за да го вземат и закарат към операционната за да не плаче.3-4 дни беше престоят ни в болницата.Сега е почти на 7 год и почти не личи белега от операцията.Колкото по навреме толкова по добре.Успех и леко минаване ти пожелавам. Peace
Виж целия пост
# 13
моят син е опериран от хидроцеле(вода в тестисите), операцията е сходна. На следващия ден се опитваще да тича. Желая ви успех.
П.П. Бяхме с пълна упойка.
Виж целия пост
# 14
преди няколко часа се върнахме от болницата.
Вчера оперираха илия от ингвинална херния. Още на същия ден -няколко 4аса след като се свести се опитваше да ме надхитри и да бяга по коридора. упойката е пълна, венозно са му я сложили , а и маска с гас може би преди да сложат абоката. операцията продължава между 30 мин и 1 4ас нормално. върнаха ми го то4но 4ас след като го бях оставила на анестезиолога.ПОвечето деца буйстват когато излизат от упойката, он илия плака малко .Веднага след събождането им слагат инжекция течен аналгин, защото ги боли операцията веднага след събуждането, а и една свещичка ефералган му сложих аз по-късно преди лягане.Днес е много спокоен, но гледа предимно да поседне някъде -сега гледа филмче и казва , че не го боли оплаква се само като го размърдам да пиша или нещо подобно. Хирурзите казват, че е много лека операция.
 Много подробно се изказах, но нали ми е прясно - вълнувам се още!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия