СурваКАТ ме с ЕВроСУроваЧКА

  • 1 056
  • 11
....така може някои да са прочели предната ми тема....но пак да кажа...

Значи на 29-ти получих личен багаж, изпратен ми от Канада - на 30-ти отидох да го освободя, но поради празнично настроени (не)работещи хора - не можах да го взема Sad 2 часа ме препращаха от склада - до митницата (на аерогарата) до спедиторсктата фирма, банката ooooh!

И така....днес МирО отиде в София да го освобождава, понеже след 5 календарни дни вече ни тече "нещо си" и плащаме за склад по 15лв (от вчера - събота и неделя пак се плаща #2gunfire) но ПАК НИЩО.
От 13.30 до преди малко - 17.30 са го размотавали отново - това направи, онова, мини през митница - не минавай - опиши колко рокли, колички и прашки на жена ти има в багажа... Close

...оправданията са, че заради Евростандартите не им е инсталиран новия софтуер ...бля бля...и НАЙ-ЛОШОТО Е, че не се знае кога ще стане ясно да си получим багажа  Sad но ще си плащаме на ден по 15лв #Cussing out

Кажете ми къде да отида да се оплача - на Еврокомисарката ли... ooooh!
Някой може ли да даде съвет какво да правим Tired

Ето излях си яда....


Виж целия пост
# 1
Това за софтуера е така. Повечето митнически бюра нямат възможност за инсталиране му. Това, което плащате е магазинаж. Защо не даде на спедиторската фирма да ти го освободи?
Виж целия пост
# 2
... Защо не даде на спедиторската фирма да ти го освободи?

Благодаря   bouquet а иначе не знаех, че може да се освободи от тази сп. фирма
С пълномощно ли става?
Виж целия пост
# 3
... Защо не даде на спедиторската фирма да ти го освободи?

Благодаря   bouquet а иначе не знаех, че може да се освободи от тази сп. фирма
С пълномощно ли става?


С нотариално заверено пълномощно. След това те си го заверяват в митницата и освобождават стоката. Надявам се да имат услуга митническо представителство и да не ви мотаят от митницата. 

Забравих да добавя- спедиторите имат бланки на пълномощно, така ще ти е по-лесно. Само им поискай да ти дадат или пратят по мейла.
Виж целия пост
# 4

Кажете ми къде да отида да се оплача - на Еврокомисарката ли... ooooh!


А! Баш.....


Дид, надявам се да не се налага още дълго да плащате за престой на вещите ви.....  Confused Дано стане по начина, който те е посъветвала Madeline  Peace
 
Виж целия пост
# 5
За съжаление е така Confused
Работя в такава компания и на ден идват доста такива пратки.И аз ще те посъветвам да направите еднократно пълномощно на фирмата.Също така и да си платите при тях или на касата на митницата митните сборове, и най-важното, багажа трябва да се освободи същия ден, защото сега всяка нощ се променят ставките на сборовете и те се изменят постоянно(един вид може да ти се наложи да се разкараш, за да си доплатиш няколко лева заради това или пък за да ти върнат няколко лева).
Виж целия пост
# 6
Благодаря Ви за отговорите   bouquet дано по-скоро се намери решение и не се налага още 5 пъти да се ходи безцелно в София Peace
Виж целия пост
# 7
Благодаря Ви за отговорите   bouquet дано по-скоро се намери решение и не се налага още 5 пъти да се ходи безцелно в София Peace

Стискам палци и пиши какво сте направили.  bouquet
Виж целия пост
# 8
върни се в канада, съвсем сериозно.
Виж целия пост
# 9
Дидка, какво стана? Освободи ли пратката?
Виж целия пост
# 10
Дидка, какво стана? Освободи ли пратката?

Да, днес вече след като за 4-ти път бе ходене по мъките и митници, най-накрая МирО освободи багажа и то САМО срещу 50лв подкупЧЕ Sunglasses и са го накарали да го обмити...

Лиска, скицо Wink....не говориш сериозно нали newsm78
Виж целия пост
# 11
Дидка, какво стана? Освободи ли пратката?

Да, днес вече след като за 4-ти път бе ходене по мъките и митници, най-накрая МирО освободи багажа и то САМО срещу 50лв подкупЧЕ Sunglasses и са го накарали да го обмити...

Така е с митниците. Колегите от спедиторския бранш много добре знаят за какво иде реч.
Важното е, че багажа си е вече при теб.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия