Сценарий за тържество

  • 25 047
  • 21
Търся нещо подходящо за малки ученици. Може да бъде по-голяма пиеса с повече участници и да бъде основното нещо на тържеството или по-малка и да има други неща, които да допълнят.
Тематиката - за Великден, пролетта, буквите!
Виж целия пост
# 1
Никой ли няма идея къде да търся?
Виж целия пост
# 2
Никой ли няма идея къде да търся?
Сядай и мисли, миличка ...  newsm78
Толкова стихове има за буквите, за Великден, за пролетта, вложи ги в сюжет и си готова. А да не говорим колко музикални пиеси и мюзикъли има за пролетта ...  Hug
И аз имам твоя проблем, замисла съм сайт да правя за такива неща, ама все времето ми не достига нещо ....  Thinking
Виж целия пост
# 3
Учителката на сина ми има сигурно  достатъчно варианти за такъв сценарии. Искам да намеря сценарий на някаква пиеса, която децата да поставят.
Виж целия пост
# 4
когато не може да се намери готов сценарии, се измисля.Например:за да са включени всички деца бързо стават роли-гласни съгласни сонорни звучни, беззвучни и каквото се сетиш.Набърквате ги в един спор кои са най-важни за изреченията, всеки си има стихче за буквата която е, а думичките за спойка си ги натъманявате.Подкрепяте важността на всяка група букви със съответна задача на дъската с която доказвате че са важни, но и че.....намесват се другите, явява се азбуката (не се сещам сега тя какво.....но да речем търси си буквите, нещо са и се разместили, децата и помагат да се подреди)може да набъркате препинателните знаци, герой от приказки, или ако искате пролетен сщжет, говорящи дървета на върха на които има  решение на загадка, или горски животинки, които са се втурнали да помагат на азбуката, и търсят помощ и от децата за да и помогнат и ........оооооооооооооообичам да измислям такива неща.
И така броя на децата в класа-всеки е герой(буква, дърво, заек, слънце, цветя , които ще танцуват(тази роля е за по-непохватните, срамежливите, не изразителните0)и така вкарвате им думички от стихчетата познати ни от книжките и хоп....пиеска достойна за гръмки аплодисменти.
Ако се присетя пак нещо пак ще пиша.Но и ако някой добави току виж до утре е готова.
Виж целия пост
# 5
Никой ли няма идея къде да търся?
Сядай и мисли, миличка ...  newsm78
Толкова стихове има за буквите, за Великден, за пролетта, вложи ги в сюжет и си готова. А да не говорим колко музикални пиеси и мюзикъли има за пролетта ...  Hug
И аз имам твоя проблем, замисла съм сайт да правя за такива неща, ама все времето ми не достига нещо ....  Thinking

 newsm10  Би било полезно  най-вече за учителите,които посещават форума!
Ако го направиш всеки би могъл да вкючи това,което има като сценарий-все на някого ще даде идея!
Виж целия пост
# 6
Каква точно е идеята за тържеството? Пред родителите ли трябва да се изнесе програма или просто да се устрои тематично забавление за децата?!?
Виж целия пост
# 7
А на мен ми се иска да помоля за инфо по подобен повод за края на учебната година, но с нотен текст и на английски, скъпи мами! Моля, който знае къде в София може да се намери подобно издание, нека се обади на имейла ми! Няма по книжарниците, в нет-а искат плащане, а времето лети!
Благодаря предварително и ако междувременно някой от Вас се интересува къде да запише детенце на предучилищна или до 7-ми клас със засилено изучаване на езици - да ме попита за повече информация! Зная едно елитно частно училище с прекрасни резултати и много грижи за децата!
Е. Георгиева
Виж целия пост
# 8
Търся нещо подходящо за малки ученици. Може да бъде по-голяма пиеса с повече участници и да бъде основното нещо на тържеството или по-малка и да има други неща, които да допълнят.
Тематиката - за Великден, пролетта, буквите!
Виж целия пост
# 9
Ако намериш някоя начална учителка, може да ти свърши работа, особено тези, които са вече пенсионерки. Хем ще си припомни младините, хем ще ти помогне с някоя разработена вече идея.
Виж целия пост
# 10
Да ти нахвърля набързо идейката ,която ми дойде на прима виста.Така.... лош герой+пролетта+ азбуката.Лошия герой е пленил пролетта и няма да я пусне докато децата не го научат на азбуката и после....
Например:за да са включени всички деца,  стават роли-гласни съгласни сонорни звучни, беззвучни и каквото се сетиш.Набърквате ги в един спор кои са най-важни за изреченията, всеки си има стихче за буквата която е, а думичките за спойка си ги натъманявате.Подкрепяте важността на всяка група букви със съответна задача на дъската с която доказвате че са важни, но и че.....намесват се другите,може да набъркате препинателните знаци, герой от приказки, или ако искате пролетен сщжет, говорящи дървета на върха на които има  решение на загадка, или горски животинки, които са се втурнали да помагат на азбуката, и търсят помощ и от децата за да и помогнат и ........оооооооооооооообичам да измислям такива неща.
И така броя на децата в класа-всеки е герой(буква, дърво, заек, слънце, цветя , които ще танцуват(тази роля е за по-непохватните, срамежливите, не изразителните0)и така вкарвате им думички от стихчетата познати ни от книжките и хоп....пиеска достойна за гръмки аплодисменти.
.
Виж целия пост
# 11
Защо не се обърнеш към руски сайтове те са готини  www.solnet.ee   www.doshkolnik.ru там има отлични идеи Hug
Виж целия пост
# 12
Имам няколко сценария, подходящи за тази възраст и са ми в компютъра на текстов формат. Другото е на хартия, а нямам време да пиша.
-Пеперудки-3 пеперудки, 3 цвета, пролет, слънце, облак
-Репортаж- репортер и ученик
- Дядо и ряпа
- стихчета за буквите
Може да ги пратя на e-mail.
Виж целия пост
# 13
Ето още един руски сайт с много идеи:
http://www.prazdnik.by/
Виж целия пост
# 14
Salvi, много бих се радвала да ми ги пратиш - atimam@abv.bg
А на някой попадалили ли са сценарии за куклен театър?
Виж целия пост
# 15
Изпратих ги, момичета.
Ох, имах една книжка със сценарии за куклен театър, дори имаше и ноти за песнички към тях. Но къде ли е? Thinking Ще се поразровя малко и ако я намеря ще ви напиша заглавие и автор.
Виж целия пост
# 16
Salvi, благодаря много!  Hug
Виж целия пост
# 17
Салви,   bouquet   bouquet   bouquet
страхотна си!  bouquet
Виж целия пост
# 18
Искате ли на едно място да обединим всички сценарий и идеи за тържества? Аз имам в компютъра си няколоко Рождествени и Великденски, а вчера набирах и сценария за пролетното тържество в детската градина на Габа. Само не знам как да го организираме технически. newsm78
Виж целия пост
# 19
Мисля, че е добра идея. Някой, който има сайт, може да ги помести там. Или да ги сложим в пощенска кутия, която ще се ползва от всички. А ако не са много големи, защо да не ги постнем и в темата.
Виж целия пост
# 20
Идеята е много добра. Само кажете как. Може да се направи блог в дир бг. А може и в темата.
Виж целия пост
# 21
Здравейте,
моля ако някой има сценарий за края на учебната година в детска градина да ми го прати на адрес dragovesta@abv.bg. Дори и само идеи ща са ми от полза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия